Putukad 2013 hooajaks

Vasta
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Birgit »

Ma lisaks nimekirja Superpuppa (üks harjuse maiuspaladest), Caddise elutsükkel, E12, TKK, paras ports nümfe :!: ja need kõik vähemalt 3-4 erinevas kehamaalingus. Lisaks striimer-tüüpi karvased ja sulelised. Mõned kiidavad red tag’i, mind see õnnelikuks pole teinud aga kui red vahetada välja rohelise vastu, läks asi palju huvitavamaks.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Seda superpupat olen vähe sidunud. Mis värvides see rootsi-lappis asja eest oleks? Mul järgmine suvi kisub vägisi rootsi reisiks , oleks sidunud ühe peotäie.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Seda superpupat olen vähe sidunud. Mis värvides see rootsi-lappis asja eest oleks? Mul järgmine suvi kisub vägisi rootsi reisiks , oleks sidunud ühe peotäie.
Mul ka nende sidumine ees ootab. Selleks suveks ka mõned eestisse sidusin, aga siin kala nendest väga ei huvitunud. Aga Rootsis 2011 augustis töötas musta ja halli kehaga, seda just ka seetõttu, et õhus oli palju mustavärvi putukat. Aga muidu poes oli seal neid igasugustes naturaalsetes toonides... oliivi, rohelist, pruuni, musta, halli. Tol korral superpupat himustas peamiselt forell, harjusele meeldisid klinkerid.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Ma käin augustis kivirägus, mis on põhja norra kirdenurgas, mitte ühtegi putukat seal mägedes pole kunagi lendamas näinud sellel ajal, sisemaa poole ja sügavamates taimestikuga orgudes olen näinud ainult sääske. Alati olen söögikalade kõhtu ka uurinud, enamasti arusaamatu roheline sodi ja vaevu äratuntavad kirpvähid. Juhuslikke kalu sain erinevate putukatega, püüdsin viskekorgiga. Tuulan norra lendurite putukaandmebaasis, a eriti targemaks pole veel saanud. Tahaks järgmiseks aastaks karbid punni siduda mõistlikest putukatest.
See aasta olid mõnedel kaladel sihksed kõhutäited.
Manused
wtffly.JPG
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Birgit »

Puppa komplektis peab olema igasugused oliivi toonid (heledamast kollasest tumeda roheliseni) + must. Võivad olla hall/must, pruun/must, helepruun/tumepruun jne. Nägin puppat, millel keha oli paabulinnust, variant 1 - üleni karvane sulg, variant 2 - tagumine pool karvata, pea karvaga, nägi söödav välja ja võiks proovida. Oleneb jõest/järvest tasub proovida erkroheline, peaaegu neoon/must, selline kombinatsioon sobib pigem nendele mägijõgedele, mille põhjavärv on ka selline sinakas-roheline.
Kogu lapimaal peab olema valmis „ryssfluga“ invasiooniks, toimub see paari-nelja aasta tagant (viimane 2011), selleks peab karbis olema varuks paar Bibio’t, teise nimega Black Russian.
Kui harjus ninapidi põhjas istub on tore taskupõhjast võtta üks jänesekõrva ehk „haröra“ nümf , võib olla kuulpeaga aga võib ka ilma.
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas tuutu »

Birgit?
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Birgit »

tuutu kirjutas:Birgit?
jah, tuutu?
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas tuutu »

Sedaet...ma olin lihtsalt sügavas hämmingus, et üks naisterahvas räägib sellises teemas selget, asjatundlikku ja argumenteeritud juttu. Seda oli suur ja puhas rõõm lugeda.
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Birgit , nii kaua kui tuutu hämmingus on saame rahulikult putukajuttu ajada.... :lol:

Mulle tundub see putukajutt natuke nagu liiga juulikuine . Kui mul minek saab , siis põhiline kohalolemine jääb augusti teise nädala peale. Või ei ole juulikuine? Eeelmine kord olin augusti esimesel nädalal , siis tuli suurem osa kalast mingi imeväikse musta nümfi peale.Kindlasti lisaks ajale oleneb veel palju sellest , mis need veed teevad....
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Birgit kirjutas:Puppa komplektis peab olema igasugused oliivi toonid (heledamast kollasest tumeda roheliseni) + must. Võivad olla hall/must, pruun/must, helepruun/tumepruun jne. Nägin puppat, millel keha oli paabulinnust, variant 1 - üleni karvane sulg, variant 2 - tagumine pool karvata, pea karvaga, nägi söödav välja ja võiks proovida. Oleneb jõest/järvest tasub proovida erkroheline, peaaegu neoon/must, selline kombinatsioon sobib pigem nendele mägijõgedele, mille põhjavärv on ka selline sinakas-roheline.
Kogu lapimaal peab olema valmis „ryssfluga“ invasiooniks, toimub see paari-nelja aasta tagant (viimane 2011), selleks peab karbis olema varuks paar Bibio’t, teise nimega Black Russian.
Kui harjus ninapidi põhjas istub on tore taskupõhjast võtta üks jänesekõrva ehk „haröra“ nümf , võib olla kuulpeaga aga võib ka ilma.
Olen ka ise 2011 Ammarnäsis seda ryssfluga invasiooni pealt näinud.... ütleme nii et kalamehed selle üle väga ei rõõmustanud. Putukat on õhus niipalju, et jõe pind oli putukast must ja kala oli end sellest kõhu kenasti punni söönud. Katsu siis neid meelitada kunstputukaga, kui selline jõululaud neile kaetud oli. Siis ei aitagi muud, kui tuleb musta värvi putukad välja otsida ja loota, et võtab mõne ullikese õnge. "venelane" tõusis õhku siis, kui ilm oli soe ja päike paistis, jahedama ilmaga nad end näole ei andnud, samas kala võtma saada jahedaga oli ka keeruline...selline tunne et jõgi oli välja surnud. Aga kui järgmisel päeval päike välja tuli ...jõgi lausa kees :D

Siin ka väike pildike lennus olevatest "venelastest"
Pilt

Mõne võtsin siiski õnge ka
Pilt
Vasta