Putukad 2013 hooajaks

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Tegelikult ma mõtlesin just otseselt lennukat ja otseselt lõhet ja otseselt lõhe peale väljaminekut. Otseselt seda liigitust ma ei mõelnud, et lõhe algab vist 7st ja titid jms säärane.
Sellest vist pääsu pole, et kõik jõed, kus suurt palju sees ja head kohad nendel jõgedel maksavad ja mitte vähe, norra puhul on ja jääb niimoodi. Vaevalt, et üldse mingid lõhega seotud asjad odavamaks lähevad, ikka kallimaks, mingit hirmu pole, et üle pingutatakse, tung on suur. Kuuldavasti müüakse mõnede lõikude terve hooaeg välja ööpäevaga, majutus niikuinii kogu aeg bronnitud. Sügisel olin lõuna norras suurel laadal, ühe kundega ajasin juttu, kalapüügi peale kaldus jutt, ütles käis suvel naisega lõhet püüdmas, nädal läks maksma 70K nokki, ma ei hakanud üksikasju täpsustama, pole minu maailmast sellised numbrid.
Selle jutu jätkuks on hea meelde tuletada, et seisev vesi on odav norras ;) Paaliaporiloigud kõik ühe loaga, püüa kus tahad (kuhu jõuad ära kõndida)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Ja veel putukatest seal põhjas...... Et kus siis sünnivad putukad , millega püütakse seal põhjas ja mida müüakse seal põhjas , nt Teno soome pool , Näätamo , Inari. Kõige kuulsamad sünnivad hetkel Rovaniemis ja Jyvaskylas . Väga palju putukat on mehelt , kes elab vaheldumisi Helsingis ja Tamperes . Toruputukad on rootsist Luleast.
Ja kui lähed Tenole , soovid kohaliku giidi ja paadist püüda saad selle teenuse. Paat on mugav , lipsu otsa seotakse sulle nt. kuulus Teno putuk Peuran Yö , saad korraliku lõhe , kõik on viimase peal. Tuled siis koju , räägid sõpradele kui kena kalalkäimine oli ...... ja ei tule iial selle pealegi , et see putuk Peuran Yö on seotud ..... :roll: võrumaal.
Ajaloost lisaksin veel , et kõige, kõige kuulsam Teno putukasari , mida kasutatakse ka praegu seoti Oulus.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Niimoodi , et ma lähen välja otseselt ja suure lõhe peale pole ma küll kordagi läinud , ega isegi mõelnud....
Mis puutub Norra hindadesse... Mind huvitavad need piirkonnad , kus on näha putukaid ja kus sünnivad putukad. Seal norras on üks koht tõesti kus seda kõike on - Alta. Aga kui neid hindu vaadata , siis jah..... peab ikka raha peale vihane olema. Või siis ikka ei huvita see nii palju.... Teine jõgi , kus on sündinud ühte -teist on juba mitte nii põhjas - Gaula. Ja muidugi ka Orkla. Miks sinna kanti ei ole minekut mõelnud , ei oska isegi öelda.
Ja kindlasti on üks põhjustest , miks rohkem soome poole peal ringi kolan, see , et sealt saab putukaid ja ideid , mis toimivad siin eestis.Norra on selles suhtes ikka haledalt niru , ei oskagi öelda , et sealt saadud putuk või idee oleks meil siin hästi toiminud. Aga neile , kes otsivad rahu ja kala , sobib norra vägagi.
Paalia lompidele mind ka nii väga ei tõmba , närvidele käib , kui vesi ei voola :oops: ....
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Reisimine.... iseenesest põnev ... kes , mis eesmärgiga... Kes tahab rahu , kes kala , kes suurt , kes veel suuremat...kes kaugele , kes veel kaugemale..... Minul on kõikidel käimistel ainult üks eesmärk - tulla koju putukaga või ideega , mis toimib siin . Et oleks eestis oma putukad , et oleks eestis oma õnged ja õngemehed. Kala ja põnevust meie jõgedel on täiesti piisavalt , et seda teemat arendada. :roll: Miks mitte järvedel ja meres...
Mikk

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Mikk »

Endal kuri plaan see mereteema selgeks saada, oleks keegi ,kes kogemusi jagaks, aga siiani ei tea kedagi ,kes mere ääres lennukaga stabiilselt ja tulemuslikult püüdnud. Pigem üksikud katsetused. Iga tõetera teretulnud:) Edu mehed! :Mikk
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Üks soome siduja ütles kunagi üpris täpselt, et kui tahad mingit püüki endale selgeks teha , siis tuleb läbi käia ülikool, st. 5-7 aastat pingsat õppimist , harjutamist , proovimist . Nii et Mikk , kannatust ja jõudu :) . Eestis on neid mehi küll , kes on aeg-ajalt meres lennukaga käinud , iseasi on palju nad asjast räägivad ja tahavad rääkida. Noh ja merepüük , kas ainult punast või kõike ja igal ajal .
Mikk

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Mikk »

Pidasin silmas jah eelkõige meriforelli. Aga jah, eks seda kala on juba püütud omajagu, lihtsalt teise püügivahendiga. Nüüd prooviks lendõngega. Lihtsalt olen vaid korra kohanud lennukaga püüdjat meres, seda ka kolm aastat (7 hooaega) tagasi. Madis sellel sügisel ei lähe arvesse:) Putukate kohapealt peab jah nullist alustama. Kus, millal kala leida = tase mitte enam nii roheline:) Huviga kuulaks, mis putukaid, mis temperatuuridel ja mis põhja peal oleks mõistlik kasutada. Ise olen ühele oranzile krevetile ka raskuskorgiga kala otsa saanud ja seda vahetult peale jää minekut liivasel alal:) ...Ja talv on alles alguses..aga katsetuseks läheb esimeste mõistlike ilmadega:D
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Ma loen norra foorumit merika koha pealt, ei usu, et siin eestis väga palju õpetajaid oleks selle koha pealt. Seatrout secrets hangi omale, seal üks plaat lennuka osa.

mõtlesin neljapäeval, et ostan tightist kõik mis vaja, tinselid ununesid, käisin rapla külas täna sodipoodidest kulda ja karda ostmas, tegin paar katsetust.
kz #8
kz #8
kz #6
kz #6
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Mikk

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Mikk »

Tänud, sepaonu. Need videod juba ammu vaadatud ja lisaks paljud teisedki. Küsimus polegi püügivõtetes ja kala leidmises. Huvi olekski teada, kas kellelgi mingi kindel putukas MEIE rannikul oleks hästi toiminud:) See peaks tähendama üsna palju püügiaega:) Kas sepaonu ka nöörikorvi meres kasutab või plaanib hakata?
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Tegin ka täna sidumiskatsetusi. Kuna vägisi kisub ikka juunis idanaabrite lõhemekasse, siis tuleb vaikselt putukakarpi komplekteerima hakata ja ega see minu oskuste juures lihtne olema ei saa :roll: Eks ühte ja sama putukat tuleb siduda erinevatele konksu suurustele, mine sa tea, mis just eelistustes on. Üldjuhul seal juuni lõpu poole väikse konksuga toimetatakse, #6-10. Tulebki veel ports konkse osta, ühe ja kaheharulis #6-10 ja ka materjali vaja tiibade ehituseks. Praegu olen bucktailiga proovinud aga teatud juhtudel liiga kange tundub. Mingit pehmemat karva vaja juurde otsida ja sulge ka. Kas tiib peaks vees oma kuju säilitama või oleks vaja natukene voolavust?

Siin peaks siis olema üks tõhusaid Kola putukaid, Green Butt. Seotud konksule #4:
Pilt

Hr Red Butt, konks #4:
Pilt

Siin siis Sarvijaakko #8 streameri konksul, tiiba ja sabasse mul oravat võtta polnud, panin kangemat põdrakarva:
Pilt
Vasta