Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Lappapuurost mõni sõna . Tumedate , pilvealuste päevade putuk . Ja nälga ei jäta . Kui lõhet ei tule on kohalikud taimenid ikka tast huvitatud. ;)
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Tuli hoog peale .... targutaks veel ......
Võtame nüüd tüüpilise eesti lendõngitseja.... Õnge otsib välja mais , peale suurvett , püüab Wollyga ühe forelli , siis , ühepäeviku ajal elab paar nädalat jõe ääres , väidetavalt pidi põnev olema. Noh ja siis vaja kuhugile põhja minna. Seal põhjas kasutab 5-7 (10) putukat .Seega lihtsa matemaatilise tehtega saame ,et kasutuses on 10-20 putukat . Ei oska küll arvutada , aga pakun , et lendõnge võimalustest kasutatakse niisugusel puhul ära päris kindlasti alla 1%. Nii , mis kõige huvitavam , selle alla 1%-se lendõnge kasutuse juures räägitakse kogemustest :shock: ja juttu, kuidas püüda, tuleb nii , et kuula aga...
Lisan ka siis veidikene hagu juurde :) Kindlasti ei jõuagi 99% lendõngitsejatest sinna 99% võimaluste ärakasitamise juurde ja ausaltöldes ei peagi. On palju neid, kes võtavad lendõnge kätte oma harvadele puhkehetkedel, et minna loodust nautima ja sellest neile piisab. See on üks hobidest. Samuti sõidab enamus inimesi autoga, samas teadmata midagi mootori tööpõhimõttest, ehitusest ja remontimisest... aga nad saavad punktist A punkti B, kuigi paljudele tundub selle taseme oskused natukene liiga algelised :). Sama on paljude teiste asjadega elus.
Selles osas olen igati Andriga nõus, et selliste oskuste taseme pinnalt ei tasu maailmale lõpliku tõde kuulutama hakata. Küll võiksid need isikud kogemusi jagada nendele, kes seda vajavad. Näiteks kulub äsja lendõnge kätte võtnud isikule ära nõuanded sellelt isikult, kes on püüdnud näiteks aastakese või paar. Keegi seletab vähemalt lahti mõned põhitõed.

Seega kõikides teemades ei jõua kõik proffide tasemele ja ei ole vajagi, aga selles osas tuleb vaadata, et kuna suu lahti teha :) .
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Jarlo , sinu seotud GH kõrvale sobiks see putuk ... GH siis ilusale ilmale , see pilvisele , sompus ilmale , põhjas toimib enne ja peale jaanipäeva ;)
Manused
PC260041.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Siin siis näide , kuidas töötab klassikaliste putukate "solkija" :oops: . Aretamine hakkas pihta klassikalisest Red Drummondist. Versioonid said kala Tenolt ja siin eestis , enda ja teiste meeste lipsu otsas . Nüüd sidusin variandi meie forellile veebruariks - märtsiks , kah niisugusele sulale sompus ilmale.
Manused
PC260043.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Kui läks juba hao lisamiseks.....
Siis tegelikult kogemust kui sellist saab jagada ka kalastaja , kes käis lendõngega kalal esimest korda elus. Ja peabki jagama . Kuidas muidu teada saada , et mis nõu sellele kalastajale ära kuluks. Mida paremini suudab edasi anda selle kogemuse , seda paremad tulevad soovitused.... Kindel , mis kindel....
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Jarlo , sinu seotud GH kõrvale sobiks see putuk ... GH siis ilusale ilmale , see pilvisele , sompus ilmale , põhjas toimib enne ja peale jaanipäeva ;)
Andri, mul silm pühadest veidi tönts, täpsusta paari aspekti, prooviks kohe oma oskuste ja võimaluste ulatuses järele teha:
Kas sabaalune jätk on roosa?
Mis tiivas veel lisaks mustale on?

Ja see Red Drummondi versioon... kas selline miniatuurne ja õrn tiib kevadel on tavapärane või pigem erand? Nagu eelnevalt mainisid, kevadel massiivsem tiib ja suvel väiksem....?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Jätk saba all on see soojaks aetud roosa (hot pink). Tiivas on peale musta veel must , st minul on ainult must bucktail , aga väiksematel versioonidel olen näinud nii , et all on must buctail ja peal must orav.
RD versioon on veebr-märts , enne suurvett , võib öelda , et talveks . Tiib on normaalne , pole ei miniatuurne ega õrn.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Proovisin ja tulid siis sellised.
Nr 4 konksul, tiiba panin musta orava alla natukene oranži bucktaili:
Pilt

Nr 6 kaheharuline. Fotokas tegi värvid natuke tumedaks, lives on grammike heledam.
Pilt
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Mõni karv oranži tiivas on võib-olla isegi hea :roll: , aga need pärlkana vööd ...ei tea .. kui musta strutsi ei ole parasjagu oleksin sidunud nad mustast villast või antronist.Kuidagi "võõrad", aga mine sa tea.... Keha roheline on see light olive , kuigi müüakse selle tooni all kah tont teab mida. Olen isegi seda tellinud ja minema loopinud kuna pole õige toon.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Mõni karv oranži tiivas on võib-olla isegi hea :roll: , aga need pärlkana vööd ...ei tea .. kui musta strutsi ei ole parasjagu oleksin sidunud nad mustast villast või antronist.Kuidagi "võõrad", aga mine sa tea.... Keha roheline on see light olive , kuigi müüakse selle tooni all kah tont teab mida. Olen isegi seda tellinud ja minema loopinud kuna pole õige toon.
See vöö on tegelikult paabulinnu sulest üks juus... värvuselt selline tumepruun kerge läikega. Aga mis see õige materjali nimi on, millega teda poest leida võib?
Vasta