Kalalkäigud.

Vasta
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Birgit »

Ma hoian sellel marsruudil noka kinni, minu marjamaad jäävad Rootsi põdrakasvatajate maadele. Kui kunagi peaks huvi pakkuma ala Östersundist-Kiruna-Karesuandoni ja sealne mägede piirkond siis ehk oskan paar sõna sekka öelda.
Kaido
Postitusi: 18
Liitunud: 24.05.2012, 14:25

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Kaido »

Tänud vihjete eest.Eks jah,põhiline tegevus on matkamine seal kandis,aga ka ridvad on kaasas ja miks mitte hõigata siin,et äkki on keegi seal kandis midagi leidnud.Nett kubiseb igasugustest soovitustest aga mõtlesin ka siin küsida Teie arvamusi antud piirkonna kohta.
Veelkord,tänud vihjete eest.
Ostan Eestiga seotud II maailmasõja aegseid vanu fotosid.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

T.H kirjutab , et arenguruumi veel on...... Olen isegi mõelnud , et huvitav , selleks et aru saada , kui ilus on suveõhtu läti piiril peab ronima Kilpisjärvil Saana tunturi otsa..... Eelmine aasta seisime pojaga Petsikko tundra kõrgemal künkal , üritasime fookusesse saada silmapiiri .... ja siis arvasime mõlemad , et pole seal midagi nii vaikne , Haanjamaal on kohti , kus vaikus vajutab nii kõrvadele , et valus hakkab... Aga käia seal muidugi tasub , on mille üle mõelda....
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Jarlo »

Andriga päri, et käia seal tasub... Eestis on ikka hea kalal käia, nautida seda, mida meile loodus on siia tekitanud. Aga käia aegajalt pealpool polaarjooont annab natukene teistsuguse emotsiooni ja annab mõtteainet veel pikalt peale sealkäiku. Loodus on teistmoodi ilus, tohutu palju vett erinevates veekogudes, teistsugune kalastik jne, see kõik tõmbab sinna tagasi... käiks tihedamini kui aega oleks.
Kaido
Postitusi: 18
Liitunud: 24.05.2012, 14:25

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Kaido »

On saanud putukit leotada sellises kohas nagu on jõgi nimega Minnivallalaekur ja asukoht Island.Kõik on super,jõgi nagu pildilt,kala ropult ja ka giid oli tuttav inimene,kes ei löönud kirvest selga. Õhtul maitses konjak ka kenasti ja uni oli magus,aga....aga midagi jäi puudu.Kummalisel kombel hakkasin ma seal olles puudust tundma oma tuttavast Prandi jõest,tema võssi kasvanud ning õõtsuvatest kallastest ja kopra-aukudest,kuhu nii mõnigi kord öösiti on olnud au sisse langeda. Nimelt oli minu jaoks seal kaugel ja ilusal maal kala liiga palju. :D
Kala kätte saamiseks ei pidanud nagu vaeva üldse nägema ja ei mingit mänguilu....
Oma jõe peal pead kavaldama kala üle ja tegema hiina-imet,et ta omale konksu otsa saada ja see sama ongi vist see kirss tordil,et keerukalt tulnud täpilise lahtilaskmine on väga,isegi väga magus.....
Ostan Eestiga seotud II maailmasõja aegseid vanu fotosid.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Sai siis jalutamas käidud.... Ilm oli hommikul vara igati ok , aga 9-10 ajal hakkas selgeks minema ja külmaks .Vilets lugu , aga noh vaatamas peab ikka käima....
Manused
002.jpg
004.jpg
006.jpg
007.jpg
villu
Postitusi: 26
Liitunud: 23.12.2012, 23:56

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas villu »

Kaks päeva siis nüüd kalal käidud. Mõned kalad õnnestus kättegi saada. Mõlemal päeval paar külmakraadi, püüda hea. Ainult et iga teine kala oli havinolk, kes tavaliselt lahkus koos putukaga.
Manused
IMGP1973.JPG
IMGP1972.JPG
IMGP1971.JPG
IMGP1970.JPG
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Jarlo »

need siia postitatud voolavad veed ajavad ennast ka ärevaks, äkki peaks sidumise laua tagant end püsti ajama.... Andri kuidas sul ümbruskonnas on, kas vaba vett leiab?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

No niipalju ikka on , et mõni kala kätte saada... Ise olen paar korda käinud , 11 tk , enamus 25-30 , paar tk mõõdus (silma järgi). Kotti ei ole raatsinud veel toppida ühtegi.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Jarlo »

nädalavahetusel liigun lõunas, kui mahti, siis äkki käin ka kusagil törtsu.... ainuke jama et selleks puhuks pole miskit väga konksule veel seotud :? peab kasvõi kiirelt äkki paar wollit juurde tegema
Vasta