Kalalkäigud.

Vasta
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

Uus 5DT-F nöör peal ja õng hakkas nagu ise püüdma. Seekord põrijõe "lõhe"

Pilt
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas vii »

Madis sind võtku, ajad siin lihtrahval kalale mineku isu peale oma "lõhega". Meil siin Paides Pärnu jõges vesi nagu lahja piimakohv. Minu lemmikut, ujuvat putikut kasutada vist ei ole mõtet ja rasket kuulpead mul netu.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Kuule Lõhe-Madis , räägi välja , mis ritv sul on .... See rio gold on hea nöör küll , aga mitte kõikidele ritvadele... Rio trouti pean paremaks , aga see tahab juba "iseloomuga " ritva saada.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

Ridvaks flextec streamtec 10", 5#, 93g, medium action. Vaatame kaua see 9 eurine lennuka nöör vastu peab, siis läheb kohe rio gold peale.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Paistab , et rio gold on Lõhe-Madisel nagu mingi kinnisidee ..... aga sellegi poolest proovin natuke lahti seletada. DT -nöör on hea väiksema putukaga püügiks ( pinnakad , väiksemad , kergemad nümfid) . Rio trout LT on ka sisuliselt DT nöör , selle vahega , et on vähe raskem .#5 medium toimega ridvale võib sobida hoopiski #4 rio trout.
Rio gold on niinimetatud universaalnöör . Oma kogemustest võin öelda , et on küll universaalnöör , aga sellele kalastajale , kes püüab suurema putukaga ( rasked nümfid , striimerid , lõheputukad). Väikeste pinnakatega on jama püüda . Ja rio gold tahab natuke ritva saada , med/fast -i näiteks . Minul toimib lühikese ja küllalt jämaka bambuse peal ilusti .
Nii et vaata putukakarpi , mis putukaga püüad ja vaata ritva , millega üritad seda nööri liikuma saada. See medium flextec on minu arust neist flextec-idest parim ritv.
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas tuutu »

Mis kiiks teil nende Rio paeladega on? Ma olen nendega alati pisut ettevaatlik, see kvaliteet na kõikuv neil. Mul oli vanasti nendega alalõpmata kaaluprobleemid. Kunagine Grand oli minu meelest täielik saast. Oli alakaaluline ja paari püügiga enam läbiridvarõngaste minna ei tahtnud. Aint jubeda sundimisega. Madis seda situatsiooni oma vana nööriga kirjeldas. Grandi puhul ei aidanud määrimine ka. Kuidagi jube poorne oli, määrdeaine kadus sinna kuhugi, igatahes erilist kasu polnud. Hiljem selgus,et oli tõepoolest praaktoode...
AtlanticSalmon ja Steelhead oli jälle jube raske, murra ritv ära, rsk...Ja sama juttu olen kuulnud mujalt ka...Ma pole Rio toodangut juba mitu aastat ostnud. Ehk on täna kõik korras.
Ma paneks rõhu 3M ja Guideline paelade peale. Siis ei eksi. Aga mis mina ka tean... :geek:
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Selle kunagise Grandiga oli niisugune lugu... Ostsin , proovisin ja viskasin korraga ahju . Mõnda nööri , mis endale ei sobi olen ikka pakkunud kellelegi , et äkki sobib , aga Grandi ei julenud kellelegi pakkuda. Need gold ja trout lt suruti mulle vägisi pihku ja on osutunud jõgede peal kalastades vaat et parimateks. Atlantic salmon on raske , muuseas trout lt on ka raske , aga kui on ritv taga ....super , kui on medium ritv , pane klass väiksem ja jälle super.
3M -l on jõgede nöör GPX . väga hea nöör , minule isiklikult heitepea liiga lühike , võiks olla 12m asemel 14m . Veel on jõgede peal üks 3M -i DT nöör asjalik. Kas see , mis Andreil poes on või ei , ei oska öelda.
Ja jõgede nööridest ei saa mainimata jätta vana Scierra HMT-d.
Guideline nööre on vähe käes olnud ja need , mis on olnud , ei ole sobinud . Kahekäelistega on muidugi teine lugu.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

AndriPro, millest selline järeldus, et Rio Gold on mul kinnisidee? Olen netist lugenud, et pidavat üks parimaid nööre olema. Ja kas tahad öelda, et keegi on mõnda flexteci eestis käes hoidnud peale minu? Vaevalt...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Kirjutad ... et kohe läheb gold peale. Netikommentaarides kiidetakse seda goldi jah , aga ega ikka nii ei ole , et pane aga suvalisele ridvale peale ja toimib.
Palju seda flextec-i siin eestis on, ei tea . Ise olen mõnda neist katsuda saanud ja heitagi proovinud . Üle lahe , kõikarmastavadvisioni maal on seda flextec-i liikvel päris palju.http://www.myfly.fi/vavat-flextec-strea ... 33_38.html
grilse
Postitusi: 52
Liitunud: 24.07.2012, 10:38
Asukoht: Jurjew

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas grilse »

eks neid flextec-e ikka ole vast, mul on ka 15ft. hea või halb, ei oska öelda. visata saab, piisavalt 31£ eest :)
Vasta