Putukad 2013 hooajaks

Vasta
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

neid pidasin silmas:
Pilt
Pilt
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Striimerikonksule seotud putuk ei pea neid kalu kinni.....kui , siis ehk nii kilose merika saad kätte , C&R putuk ühesõnaga.... Need alumised punased "tondid " on selgele veele (veekõrgus pole oluline) , see paks hommikune udu (mida hammustada saab) või muidu , kui pilved vastu maad... Kui aega saan , seon mõne pildile .... :)
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Aga kui striimerikonks asendada lõhekonksuga...? :)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Lõhekonks sobib , siis korja kõik need "sädelused" ära ja pane kuldfaasan asemele ..... aaaaa... kust kohast sa nii palju vett jõkke saad , seda ma ei tea.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

asi see vesi siis jõkke sebida on... kui juba putuk olemas on :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Suhtumine õige... :) aga kui vett sebima hakkad , siis ikka hulgi , nii pool meetrit ... meetrijagu üle normi . Ja niisugust hägust , natuke sogast , mõni kopra näritud kaigas ka ujuma....
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas T.H »

Mina teeksin madala veega nii. Teeks jõe ääres putukakarbi lahti, valiks madalale veele putuka ja ei mingit sebimist. ;)
Mikk

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Mikk »

Mina jälle ei saa aru siiani, mis moeröögatusi siin oodatakse. See pigem klassikaliste värvide ja materjalide erinevad variandid nagu aru olen saanud, vaevalt, et meie siin Eestis nii erilised oleme :) Eks sidumisel peab fantaasiat olema ja see tähtsaim. Krt ei mäleta, aga keegi klassik on öelnud, et karbis olevaid putukaid võib lõheputukaks alles siis nimetada kui oled sellega ühe kala kasvõi otsa saanud ... Ise olen seda meelt, et õige presenteerimine ja mängitamine tähtis ning kõige tähtsam, et kala oleks jões. Aga ma nii roheline veel, et püüan mõned(kümned) hooajad... siis hakkab looma.
Aga see ka ikka hea ütlus, et eks kala otsustab, kas õige või vale putukas... Lihtsalt ma ei pea ühte putukat hitiks, mis on toonud ühe või kaks kala - tegu võib olla puhtalt juhusega. Ja tegelikult kordan enda kirjutatut ,täit tõde pole ikkagi. Rääkides siin põhjamaades elavate lennuka rahvaga, on ikka nii, et igaühel oma tõekspidamised. Pole üht ja ainust. Ise ka valin putuka vee ääres, need millest valida on suuresti sõbra(de) antud, järgmiseks hooajaks juba ise krutin. Mõni püüab leechiga lõhet, teine torukaga, kolmas üheharulisega, neljas kaheharulisega, siis spey konksud jne...Edu valikutel ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

T.H ....inimene läheb ikka lihtsamat vastupanu teed.... ju siis on lihtsam jõkke vesi leida kui putukakarbist midagi madalale veele. :lol:

Mikk , lõheputukal on iga detail millegi jaoks , mis neid detaile kannab (konks , toru , või veel miskit) ei oma tähtsust. Värvide kombinatsioonid on olude jaoks (just kombinatsioonid)
See presenteerimine..... kui sellest tahad sotti saada , mine käi Teno ääres . Presenteerimise putukas maksab seal 0.50-3.00€ , püügiputukas 12 -25 (30) € tükk. Umbes samasugune vahe on ka reaalsel püügil.
Kui putukate puhul oleks üks tõde , oleks täpselt teada , miks ja missugust putukat kala võtab......siis mina isiklikult valiks mingi teise püügiviisi , kadunud oleks hasart , kadunud oleks lõputud vaidlused , mis foorumeid täidavad , ühesõnaga kõik , mis selle lendõnge juures köidab.
Mikk

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Mikk »

Mina olen ikkagi selle tee alguses ja ammutan infot erinevatest allikatest ning katsun enda jaoks mingi pildi kokku panna. Õnneks on häid sõpru, kes ka aitavad :) See, et see putukate (eriti lõhekate) sidumine on looming,isegi kunst, saan ma väga hästi aru. Aga siin peaks igal püüdjal ju oma nägemus asjast olema. St. et kui keegi seob putuka ette, siis see selle järgi sidumine pole ju oskajale sidujale mingi looming ,vaid odav koopia ;) Mis puudutab igat keerdu, karva ja värvi, siis see samuti individuaalne. Tean meil siin inimesi, kes ei arva üldse nii, kuigi on lennukaga aastaid püüdnud! Mina sorteerin enda jaoks infot, et OMA tõeni jõuda ja seda just meie kodujõgedel. Ma olen lugenud siin korduvalt, mis putukad on Soomes, Norras või Koolal, aga kas keegi siis näitab ka putukat, mis siin võiks maksta 30 -Euri e. püügiputukat??? Kui neid on karbis 1000TK, aga püügiputukat, mille eest võiks küsida 30-Euri seal pole, siis on meil siin veel kõvasti kunstiga vaja tegeleda :D
Igaksjuhuks veel mainin, et hakkasin ka eelmisel aastal ,koos püüdmisega ka kohe putukaid siduma ning jõeforelli, harjuse ja säina putukad kõik enda seotud :) Ka mulle see tegevus meeldib. Veel rohkem meeldib hommikuses kastes jõeääres riidesse panna, ritv kokku, tass kohvi, üks sigar ja püüdma hakata :D
Kellel on Eestist püütud lõhe pilte koos putukaga, ei teeks paha siia mõned lisada :) Pole tähtis, millal püütud, lihtsalt vaataks. Edu kõigile! :Mikk
Vasta