Ajalugu uurides.

Mikk

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas Mikk »

Vägev video Tarvolt :)
Alles jalutasin seal perega ja imetlesin kui kena see jõgi on ,kus kunagi sai püüda .
Mikk

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas Mikk »

rull3.jpg
rull2.jpg
rull.jpg
Puht juhuslikult ( kala püüdes) ,sain tuttavaks inimesega, kellel leidus selline vana rull. Sai veidi vahetuskaupa tehtud ja nüüd seisab see mul sidumislaua nurgal. Tegu siis enne sõjaaegse saksa rulliga. 1930-date. Firma on täpselt sama nagu sellel ridval ,mille pildi siia Andri postitas. Soku logo on peal - rohkem ei ühtki märget. Tegu siis DAM-i eelkäijaga. Tänud Jürile, kellega koos sai rulli ajalugu uurida!! Ritv ja rull kuuluvad samasse ajajärku :) Kuna rull kulunud, siis alguses nägin mingeid graveeringu jälgi. Proovisin mõistatada, mis tähed need võivad olla jne. Mingil hetkel sattus rull teistpidi kätte ja graveering osutus raskelt märgatavaks loomakujutiseks.( asub keskmisel pildil kella 6-e peal )
Ära tuntavad olid jalad ning keha. Seejärel läks juba lihtsamini. Peale sõda tootis ka DAM. sarnaseid rulle, isegi erineva võlli läbimõõduga. Nendel rullidel oli aga peal juba selgelt pressitud DAM-i logo. Rull täiesti töökorras. Töötab "kärr", mille saab nupust maha võtta.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas AndriPro »

Sellele rullile on vaja nüüd siidinööri ja ritva . Kui palju rull kaalub ? Selle kaalu järgi saab täpselt teada , mis klassi ritv ja kui pikk . Kena komplekti saaks :roll:
Mikk

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas Mikk »

:) 175g kaalub see rull...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas AndriPro »

Vana rulli kohta üllatavalt kerge. #5-6 , 7,5-8 jalase bambuse tasakaalustab ideaalselt .
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas sepaonu »

kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas Madis »

Tänud, olen seda täispikkuses kunagi otsinud aga ei leidnud. Tasub vaadata, olen osaliselt näinud. Lemmikkoht on see kus härra kaldal piipu pahvib samal ajal kui jooksupoiss kala väsitab :lol: :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas AndriPro »

Õnneliku juhuse läbi olen tänasest Hardy "Princess"-i omanik . Rull eelmise sajandi 50-ndatest . Haruldasemaks teeb selle rulli mõõt . Tavaliselt olid Princessid 3,5" , see on 3".
Valmis on hööveldatud Youngi "Princess" . :roll: Tuleb nähtavasti Princesside komplekt 8-)
Manused
P8020001.JPG
P8020003.JPG
P8020005.JPG
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas sepaonu »

kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ajalugu uurides.

Postitus Postitas AndriPro »

Võib-olla isegi võtaks , aga sellel pakutaval on ajajärk pisut valevõitu. Tavaliselt üritatakse isetehtud ritvadega teha nii , et ridva esmailmumise aasta ja rulli vanus jäävad ühte aastakümnesse.Pisut nagu matkida toonast aega.
Vasta