PUTUKAD 2014

Vasta
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas T.H »

Selle klinku konksuga seoses - olen ka ühe kindla klinku fänn. Olen klinkudega püüdnud ja sidunud neid päris mitmeid variante, aga fännan kindlalt üht versiooni. Võibolla mäletad, Andri, aastat 7-8 tagasi tulid soomest perhomessult ja kaabu küljes oli ühe sommi seotud klinku. Oli ju nagu kuidagi "teisem"? Vot see tundus juba peale vaadates selline äge ja on püügil aastate jooksul tõestanud oma headust küll ja veel.
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas T.H »

Mõnikord juhtub lihtsalt nii, et midagi head kukub justkui sülle, tuleb see lihtsalt ära tunda ja sellest kinni hakata.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Selle klinku sidus Ari-Heikki Rintaniemi . Mõned aastad tagasi oli väga aktiivne ja väga kõva siduja. Sidus muuseas käsitsi , ilma pingi abita lõheputukaid . Praeguseks on mees kuidagi ära kadunud . Läks vist oma teed .... nii juhtub.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 978
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas T.H »

Ei ole päris see versioon, kuigi suht sarnane. Sellel "õigel" on kere hall ja tiib valge, häklit kasutan ise pruuni või grizzlyt. Materjali veel vähem, ülilihtne ja minu jaoks õigete värvidega(mis pole muidugi teab mis tähtis asi, sest kalal ju suva neist värvidest) ;)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

bucki vihmavari all, keskele jämedamalokilist, peale peenemat ja pähe võitlusvaimu lisav sõjakiiver
16.jpg
ja peotäis erinevaid 2/0-4/0
15.jpg
leidsin sihkse nööri ka kolikambrist, et sain kõik varblased lendama
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Martinson
Postitusi: 15
Liitunud: 18.12.2012, 19:41
Asukoht: Pärnu linn

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas Martinson »

Ega see kolikambri nöör Loop Pike booster ole,sest pildil ,,mees paadis paistab Big Daddy ,, Endal sama probla, et saaks leevikesed lendama ja veel perserõngast visatuna.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Martinson kirjutas:Ega see kolikambri nöör Loop Pike booster ole,sest pildil ,,mees paadis paistab Big Daddy ,, Endal sama probla, et saaks leevikesed lendama ja veel perserõngast visatuna.
seda, et mis sa selle ,sest pildil ,,mees paadis paistab Big Daddy -ga öelda tahad ma läbi ei hammusta.
Ma lendama sain sellise nööriga nagu Rio Outbound, peaks olema umbes 11m heitepea, mul inter, rasvatasin line-speediga ära, palju seda hooaega siin jäänud on, ajan läbi, interi pärast jäigi kolikambrisse, algselt merika mõttega ostetud, a selgus, et ma jube laisk ja mugav, ei viitsi munadeni külmas vees miljoneid tühjaviskeid teha. Selle outbondi short versiooni perserõngamehed kiidavad.
Mul poisssõbral on tokk ja nöör booster, võtsin korra kätte ka, viis laiska heidet tegin, esimese hetke armastust ei tekkinud, a arvan , et proovin korra veel ja nööri oma ridva peal ka. Silma on tegelikult jäänud veel Airflo Forty Plus Sniper, see lühema peaga, miski 8+m, oluliselt odavam, kui out short, mis on ca9m peaga.
Ma täpselt ei tea palju paadist, palju rõngast, palju kahlates, püha tõe otsingud käivad nööri osas. :D
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas andur »

Uurisin ja puurisin klassikat. Frank Sawyeri nimeline härra mõtles kunagi välja putuka, mille eesmärk oli püüda välja võõrliigina Inglismaal teatud jõgedes vohanud harjuse. Putukas sai nimeks Killer Bug.
Seotakse ilma niidita (kasutades trafost maha keritud punast vasktraati) ja ainsaks teiseks komponendiks on lõng. Igal nii lihtsal asjal on konks. Killer Bugi konks on selles, et lõnga, mille nimi on Chadwicks 477, ei toodeta juba kümneid aastaid. Viimased eBay oksjonid näitavad, et selle originaallõnga hind ületab ilmselt kulla hinna. Tavaline taks on 10 inglise naela meetri kohta, kui keegi kätte saab, aga ka kallimaid oksjoneid leiab http://www.ebay.co.uk/itm/Chadwicks-477 ... 1c42e7af96.
Selle suure defitsiidi korrigeerimiseks on püütud igasugu alternatiivseid lõngasid leida, sest linnalegendi järgi peitub putuka edu just õiges lõnga toonis. Mina sattusin aga sellise asenduslõnga otsa ja odava hinna tõttu otsustasin ära proovida: http://www.theessentialfly.com/semperfl ... itute.html

Sidusin siis mõned putukad ka valmis ja püüdsin teha nii, nagu Sawyer ise kirjutas. Kasutan suuruses 16 konksu B401, peenikest vasktraati ja seda lõnga, mis on peenemateks kiududeks harutatud.
Pilt
Sidumist alustatakse traadiga konksu kaare poolt ja seotakse enamvähem ühtlaselt aasani ja tagasi.
Pilt
Minule endale meeldib veel mõni kord edasitagasi käia, et vaglale kõhtu tekitada.
Pilt
Lõngaga hakatakse tulema aasa poolt ja keritakse ühtlaselt konksu kaareni.
Pilt
Kaare juurest keritakse tagasi aasani ja aasa poolt jälle tagasi - tekib kokku kolm kihti lõnga.
Pilt
Konksu kaareni tagasi jõudes kinnitatakse lõng paari traadi keeruga ja lõigatakse ära. Väike tilk lakki ka peale ja valmis.
Pilt

Lisan vaid, et ma ei ole ise veel seda putukat ujutanud. Aga huvi oli mul endal suur üks siuke lihtne klassika valmis siduda ja panin siis paar klõpsu siia ka, äkki kellelegi teisele pakub samuti huvi.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Ma sidusin sellega
http://romanmoser.com/site/shop/product ... uct_id=526
mõned eelmine talv, mõned kalad olen saanud isegi aga mingit vaimustust pole tekkinud.
Tõukude ujutamise selle hooaja tagasivaade oleks minul selline, et cdc kaelusega toimisid vahest oluliselt paremini, kui muud. Proovisin karvatõukude vahele rohkem sileda latekskerega tõuke ja püüavad küll. Kuigi mingeid erilisi järeldusi teha ei saa alati(no näris seda, no a pärast ei närind seda, a vat näris toda ju kah), ikka jääb kahtlus, et võtt oli koha või ajaga seotud, a selline mulje jäi, et võiks järgmiseks hooajaks rohkem kärtstäpiga (rõveroosa väike triip kaeluses vms) proovida siduda, mingit lemmikut ei tekkinud, lihtsalt sain julgust juurde, et närib küll selle löögipunktiga tõuku.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta