Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3055
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

# 9 wf , lühikese peaga (8-9m) , aeglasemale ridvale (med.fast, medium). Mõtled ,et tellin esimesest ettejuhtuvast netipoest.Ei pääsenud ma nii lihtsalt .Kõigepealt tuli üldse välja uurida kes sellist teeb ja siis kes odavamalt ära annab ja lõpuks pood kus seda siis reaalselt osta saab. Õnneks oli soomes olemas Orvis Clearwater. Võtsin #8 ja #9 . Proovisin ära , tundub , et ühe ridva puhul pääsen nöörilõikamisest.
Manused
Foto0001.jpg
AndriPro
Postitusi: 3055
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Selle ridva pikkuse suhtega sai pisut tegeletud.Tegin bambused 9`6" ;10`; 10`6" , kõik kahekäelise #8 ,kõik sobitasin ühele rulli raskusele . Katsetasin neid muidugi DT nööriga , kõik heidavad ühte ja sama DT-d. Ühepikkuse heitepeaga läks jamaks. DT -d heites oli muidugi näha , et pikematel ritvadel on ka nööri heite ajal pikemalt tipurõngast väljas. Targemad soovitasid siis heitepea kaalu suurendada . Nt 9`6" heidab 32 grammist heitepead , 10-jalasele 25 graini ehk 1,6 grammi juurde , 10`6" -le veel 1,6 grammi juurde.
Väiksematel jõgedel sellist probleemi polnud , iga vähegi toimiv nöör ajas asja ära. Koiva suuruses jões on juba selgelt näha , et kala saamise üheks määravamaks faktoriks on heitekaugus.Paar -kolm aastat tagasi ei kujutanud ette , et püüan suvel #9 nööriga , eelmine suvi oli enamus püüke #9 nööriga.
Narva jõge mõtlesin .... Kui nüüd peaks Narva komplekti kokku panema hakkama siis ritv oleks 18-20 jalga # 12 , nöör vahetatavate otstega skagit või scandi heitepea.
panis
Postitusi: 1
Liitunud: 21.03.2022, 14:58
Kontakt:

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas panis »

Tere,

kuidas õige lähenemine oleks? Praegu olen enda suurest tarkusest käinud nii jõe ääres, et putukakarbis on märgasid putukaid, striimereid, nümfe nii peadega kui ilma, woolly buggereid jne. Siis jõe ääres vaatan tunde järgi, mis otsa panen ja sellega püüan. Siis aga ilmneb, et kui väga peene lipsuga nümfi oli okei heita, siis raskusega woolly buggerit nr 4 enam ei heida eriti. Ühesõnaga, õige oleks vast ikkagi kergema nööri ja lipsuga kergeid putukaid ja raskema nööri ja lipsuga raskemaid putukaid? Laen ühele kassetile nümfimise komplekti ja teisele kassetile striimeri ja buggeri komplekti?
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas tarvo »

Eks see kipub nii olema, et striimeritega püügile tuleb läheneda suts kangema komplektiga. Kas siis kaasas kassetil WF nöör, lühem liider/lips või koguni teine kangem ritv koos vastava nööri-lipsuga. Paraku ei ole universaalset komplekti, millega katab ära kõik levinud püügiviisid. Vähemalt mina pole veel sellist leidnud :)
RichardHart
Postitusi: 1
Liitunud: 28.03.2022, 17:00

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas RichardHart »

Tahaksin leida ka universaalsed vahendid, kuid ilmselt ei ole sellist asja looduses olemas ... :(
AndriPro
Postitusi: 3055
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eks need putuka-ridva komplektid on aja jooksul juba suuresti välja kujunenud. Nümfiridvad #3-4 , uppuva putuka ridvad #4-5 , pinnakaridvad #5-6 ,striimeririvad #6-7 , lõhe-merika-haugiridvad #8-9 .Viimastel aastatel on lisandunud kahekäelisi #8-11. Minul koosneb niisugune universaalne komplekt umbes 20-st ridvast, nööre pole lugenud .Sellest 20-st koplektist umbes 10-11 komplekti on vajalikud , ülejäänud on eputamiseks, proovimiseks , katsetamiseks,jne....jne.Kõik oleneb....kus kalal käia , kui palju , mis kala püüda......
AndriPro
Postitusi: 3055
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Taaskasutus on moes. Kahele vanale tüveosale aretasin tipud külge. Ridvad said siis 3 osalised pikkusega 8 jalga 5 tolli. Ühepäeviku ajaks on ehk päris valmis.Aretamisel sai nagu mõeldud kõige rohkem pinnakaridva peale millel on meeldiv paine ja ikka veidi särtsu ka.
Manused
20240410_114349.jpg
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas tarvo »

Kas mulle ainult tundub, või ongi neilt lakki maha lihvitud?
AndriPro
Postitusi: 3055
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Lakk on neilt maha lihvitud. Kui olen välja mõelnud mis värvi ridvad saavad värvin ära .Peale värvimist lakin ja peale lakkimist rõngad külge. Klaasfiiberritvu olen mõne niimoodi teinud , näis siis kuidas süsinikfiibriga välja kukub.
Vasta