Uudised sidumispingist.....

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3055
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Ei osanud seda pilti kuhugi mujale paigutada. Aeg-ajalt teevad lendõngitsejad putukate vahetust. Mind on ka need soome -rootsi-norra putukad ikka huvitanud. Et millega need põhjamaade kõvad kalamehed oma kalad sikutavad.Sealt saab ideid , sealt saab igasugu tarkust teada.Nende vahetuste käigus olen saanud väga kvaliteetseid putukaid ja muidugi ka igasugu huvitavaid putukaid. Kuna merikas on hetkel teema , siis norrast tuli seekord näidiseid.Kõik kala saanud , otse lipsu otsast postitatud.Vaatasin neid ja jäin mõtlema....kui selliseid meil kusagil jõe ääres rahvale näidata oled naerualune pikaks ajaks.Eriti meeldib see vasakpoolne, tiib ja kurgualune kääridega naks-naks parajaks ja kala tuleb....
Manused
20240422_174755.jpg
AndriPro
Postitusi: 3055
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Suvi tulemas.Sai suvised tokid üle katsutud.Mõni rull tahtis tilka õli , mõni liider tuli uus siduda....aga põhimõtteliselt võib see suvi tulla.
Manused
20240430_121233.jpg
AndriPro
Postitusi: 3055
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Raskemate ritvadega sai pisut tegeletud. Üritasin talvise püügi vigu parandada ja asju vähe ümber mõelda.DT nööridega on enam -vähem.Panna kergem või raskem sõltub putukast ja jõe laiusest. Wf-dega on valemi välja mõtlemine pisut keerulisem.... Ikka kui on ameerika päritolu ritv , siis missugune ameerika nöör, missugune euroopa nöör , missugune jaapani nöör. Kui euroopa või jaapani päritolu ritv küsimused samad.Nööride klasside raskustel on vahe päris tuntav , eriti kui tuleb püüda pikkade või väga pikkade heidetega.Viimasel ajal olen ikka 2-3 varianti kasutanud, igal ridval ikka 2 või 3 nööri.Olenevalt püügikohast teen siis valiku.Väiksematel jõgedel on lihtsam , seal pole vaja seda viimast välja meelitada, kuigi mugavus on ka seal hea.
Manused
20240502_164118.jpg
Vasta