Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas AndriPro »

Heitmise teema on lendõngitsejatel muidugi tuliste vaidluste ja selgituste teema. Mind aga ajab naerma kõige rohkem see , kui kohtad jõe ääres lendõngemeest ja esimene asi , hakkab vabandama , et mul odav algaja ritv ja ei oska jne, jne ... Muigan oma ette , mul ka näed 20eurone ritv , aga püüab küll , ei ole viga.... Mitte ei saa aru , kas peaksin ka häbenema , et mulle 20 eurone klaasfiiber õudsalt meeldib ja igale vastutulevale kalamehele vabandusi välja mõtlema , või ikkagi ei peaks? :lol: :lol: :lol:
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas ahti28 »

Sõber Norrast tundis huvi lendõngenduse vastu ja oli kindel,et kui esimeseks komplektiks osta 600-eurone Scott ja viiesajane Loopi rull,siis seda enam välja vahetama ei pea,kusjuures nöör on teisejärgulise tähtsusega :D .Lõin käega ja jätsin mainimata,et oma seni vaieldamatu lemmikritv on algajatele tehtud Intro ja spetsialistid püüavad 20-eurose "rämpsuga" :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas AndriPro »

Mul on ka neid hinnaskaala "teise otsa " ritvu nii mõnigi . On Scotte ja bambuseid . Aga kõik , mis on jäänud on kas meeldivad , omapärased , "iseloomuga". Need , mis tundusid tavalistena müüsin lihtsalt maha. Otsin mingit "põnevust" . Ja selle põnevuse võib leida igasugu hinnaklassiga ritvades. Meeldima võib hakata ritv , millest vaatasid kunagi mööda just hinna pärast , ah ,odav , järelikult jama.... . Või võtsid kätte , raske , ei see kõlba. Kui ma mõne bambuse või kasvõi sellesama Sisioni kellegile kätte annan , võib ta kreepsu saada , milliste jumakatega püüan , aga mulle meeldib ...... Olen päris kindel , et selle bambus- Sisioniga ei saaks paljud üldse hakkamagi..... aga mulle meeldib.... Ja kas ma peaksin siis püüdma ritvadega , milliseid teised kalastajad kiidavad , või nendega , mis just mulle meeldivad..... :roll:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas AndriPro »

Seisin eile jões ja leotasin putukat . Paar meetrit eemal kivi peale lendas linavästrik ja siristas enda keeles pika jutu mulle . Ütlesin linavästrikule ausalt , et mitte sittagi ei saanud aru . Kus siis läks hoogu..... soputas tiibu ja siristas uuesti pika jutu...... Ütlesin selle peale , et ikkagi eisaanud aru.... Selle peale tegi linavästrik siuts ja lendas minema........ See siuts nende keeles tähendas nähtavasti ; loll . :lol: :lol: :lol:
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas:Seisin eile jões ja leotasin putukat . Paar meetrit eemal kivi peale lendas linavästrik ja siristas enda keeles pika jutu mulle . Ütlesin linavästrikule ausalt , et mitte sittagi ei saanud aru . Kus siis läks hoogu..... soputas tiibu ja siristas uuesti pika jutu...... Ütlesin selle peale , et ikkagi eisaanud aru.... Selle peale tegi linavästrik siuts ja lendas minema........ See siuts nende keeles tähendas nähtavasti ; loll . :lol: :lol: :lol:
Ei, see tähendab kahju. Miks oled nii negatiivne ja arvad kõigehalvemat!!!??? :) :)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas AndriPro »

Või , et mina negatiivne........ Vii , kui sa oleks näinud , kuidas see siuts mulle öeldi , siis sa oleks arvanud , et sealt tuli ikka midagi väga roppu. :roll: Ma niigi üritasin asja ilusamaks kirjutada. :)
MarkoK
Postitusi: 10
Liitunud: 27.08.2012, 11:25

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas MarkoK »

Ülemineval sügisel ühe lõhejõe ääres putukat leotades ilmus kohale 3 slaavi keelt kõnelevat härrat, kes pikema jututa esimese heitega tragisid selgapidi otsa ca 10kg -se lõhe. Kala oli tugev ja ujus vastaskaldal kasvava puu okste varju, onkel ridavaga tormas seejärel vööni jõkke ja ajas kala puu alt allavoolu. Nii ta marssis keset jõge, üle kudepesade koos kalaga seal allavoolu kus ootas järgmine kodanik kongitsaga ja kala veest välja tõsteti. Märkuste peale jões trampimise kohta vastati võõras keeles "idi nahui, õpi kala püüdma!"
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas AndriPro »

Kalastajad , kui teie püügivahendite seas puudub lendõng , siis ....... pöörduge arsti või apteekri poole.... :lol:
MarkoK
Postitusi: 10
Liitunud: 27.08.2012, 11:25

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas MarkoK »

Sain alles nüüd - olles kolm aastat lendõngega kalal käinud teada, et oman kohustust kõik forellid vabastada. Kõik lennukamehed teevat nii teatas mulle üks uhkelt pläru pahviv härra, kes käsiõnge otsas krevetti leotas. Olin just vikri kaldale tõstnud.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kust see tarkus tuleb? Eks ikka jõe äärest.....

Postitus Postitas AndriPro »

Viimane kord läti piiri peal oli neid kanuutajaid ikka hulgi..... Ikka et , mida püüad , kas näkkab , tee nii ja tee naa , siis näkkab.... Ei jaksanud enam , nagu laada peal , suuvärk peab jahuma kogu aeg.
Järjekordne kanuu ... aerude taga üks blondiin ja üks noorhärra .... Blondiin küsib et mida .... ja kas näkkab.? Vastasin , et põhiliselt püüan blondiine.... ja krt ei näkka hästi .... noorukesed teised ..... näed mul habemes juba halli...... :shock: Ja huvitav ... :shock: ei hakatudki õpetama , et kuidas püüda ja millega.
Vasta