PUTUKAD 2014

Vasta
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas otu »

A sepa kle Sa vaha ei kasuta ve? Palju pole ju vaja,mõnele keerule alguses,võtab naksti kinni.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas T.H »

Kalale võib alati minna, Sepaonu aga nende viimaste putukate puhul näeksin ma enda silmade läbi ka seda, et kuna ja kuhu neid vette heita ;) ja usun, et need tooksid ka kala. Aga mis puutub pea sidumisse... Minujaoks näitab pea ka seda, kui hästi on üldse terve putuka sidumine välja kukkunud. Kui pea tuleb liiga suur või pikk või mis iganes, siis on kere, kurgu ja tiiva sidumisega midagi puusse pandud. Kui kõik elemendid on õigetes kohtades kinnitatud, siis on lõpus võimalik ka pea korralikult (või ilusasti) vormistada. Kui aga viimase elemendi kinnitamisega on pea juba mingitpidi nihkes (näiteks tohutult suur) siis tuleb eelnev putuka ülesehitus üle vaadata ja proovida vigu parandada.See on minu võib-olla subjektiivne arvamus (kala ei pruugi ju seda pead eriti hinnata) aga tore on ju püüelda selle poole, et kõik näeks ka korrektne välja.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

No ma sain niiöelda kogu paketi ja legendi ju, kui kala ei saa, siis nagu alati, viga mehes :D
See su pea kohta jutt loogiline, juurdlen selle mõttetera üle ja katsun parandada ennast tasapisi.

Nii ja naa Ott, väga külge pole jäänud see vahatamine, tean jah, et sa onu davie fänn ja ta kasutab. Ma keetsin alguses ise kaks laari vaha, lõpuks ostsin ühe poekraami veel juurde, see vahavärgens nagu kõikuma lõi, kui nägin, et paljud üldse ei kasuta ja hakkasin proovima ja enamus dubbinguid saan vahata pandud. Mis raudpolt peab kinni olema, olen hakanud järjest rohkem kasutama hoopis erinevaid liime, peale looni ostsin bugbond lighti, mis on hoopis mõnnam, ka täitsa tavalist kontaktliimi kasutan, kus õige tundub, vat sellega ei saa mööda jälle panna ega pläkerdada, vaha niidil muidugi ohutu. Mingit painduvat loctite 4850 kasutan, sellega teen ka näiteks nööride otsad aasaks mähisega. Ostsin prooviks onu D kasutatud uni niiti ja üldse ei meeldi mulle see. Veevus, sheer, danville meeldivad.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

See pea.... Nojah , nii nad räägivad , et ega see kala seda pea suurust mõõtmas ei käi . Aga T.H jutt on päris õige . Kui peaga on midagi nihu , siis on see viga kusagil ennem tehtud . Mina kasutan pea tegemise juures mingit superliimi , näpitsaid ja kõige lõpuks lakk . Lakki mida vähem , seda parem. Osad saamamehed tahavad putukaid millel tiib on seotud alguses tipuga ettepoole ja siis keeratud taha. See teeb pea kohe suureks ja isegi väga suureks kui teha ei oska. Ja paaril korral olen sidunud putukad kus kindel käsk oli , et pea peab olema fikseeritud sellesamase paadi tõrvaga. Need , kes paaditõrva tahavad on ka mingi "usulahk". Et putukapead peavad olema paaditõrv ja putukakarbiks vana sigarikarp . Ühesõnaga kindel veendumus , et putuka juures on määrav lisaks sidumisele ja ujumisele ka lõhn.
otu
Postitusi: 171
Liitunud: 06.02.2013, 13:52
Asukoht: Tallinnavurle

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas otu »

Ei sepa,ma niipalju seda vaha ka ei mäkerda kui onu D. Aga pea juures viimased karva ja sule otsad tõmban vahaga kokku.Saab pea ühtlasemalt siledaks ka moo meelest, niit ei libise. Kunagi sai ka dubbingu tarbeks ostetud miski pehme kleepekas dubbing vax nime all aga peale proovimist pole enam kätte võtnud.Dubbing kas lõhkise niidi vahele või krutin niisama ümber.Aga mis mina ka tean,ise ju muhvigi ei oska,tuleb teistelt maha vehkida ... ;) Näiteks hr.TH lajatas nafiga ... teemasse ühe murdja ülesse.Vahepeal vaevlesin motivatsiooni puudumise käes aga nüüd hakkasid näpud sügelema.Üks-ühele maha teha ei oska ja ei tahagi.Materjalist pole ka kõike võtta,hane asemel kalkun ja kollase tippeti asemel tavaline.Punase kresti lõin ka selga,tea kas kala ja kaaskannatajad sellest väga hoolivad aga ise sügasin naerul habet tükk aega.Saba sai vast liiga pikk ja tiib liialt lai aga ehk järgmine parem... :oops:
Manused
2013-12-13 19.53.07.jpg
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas T.H »

Pole sel sabal ega tiival häda midagi. Vabalt võib kasutada tavalist tippetit . Ma omal putukal tahtsin lihtsalt kollast tooni võimendada. Saba pikkus on minuarust ka normaalne. Punast ma ise tiiba poleks lisanud, punase tiivaga tuleb järgmine putukas ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Neid creste on seotud küll igasuguseid sinna tiiva peale.... no ja kui jõe ääres endale või kalale ei meeldi , siis võtad vöö pealt noa ... naks ja läinud see crest :)
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas T.H »

Nuga välja ja creste maha, kõik hea aga Andri, rahakoti poolepealt pagana valus :D
kalalt
Postitusi: 65
Liitunud: 09.12.2013, 16:22

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas kalalt »

20131214_140848.jpg
Panen siis ka ühe hooaja alguse putuka. Tegu on omavoliliselt muudetud valgetiivalise Akroyd-iga. Dubbingu olen asendanud siidiga ja paabulinnu fiibriga. Paabulinnu fiiber mulle tegelikult väga sümpatiseerib...annab mõnusa helgi.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

Kuna mul mokk pingil vähe teistmoodi ja teist pinki ei taha kasutada, siis tegin ise nõela. Mul pajas sihkest sobivat terast igas mõõdus pole, 16 ümarast tagusin selle, siis lõpu muidugi lihvisin mõõtu. Nõela peal eumer M, kere pikkus 14mm. Esimest putukat kahjuks näidata ei saa, pidin noaga maha võtma :D , siis hakkas koitma kuda see nõel peaks kahanema, nüüd kompu, kolm peletist sidusin probleemivabalt.
junn3.jpg
junn2.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta