sidumismaterjalid ja tööriistad

veiks
Postitusi: 43
Liitunud: 09.07.2014, 00:02
Asukoht: vilaski küla

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas veiks »

Ei tea kas annab putuka sidumisel kasutada või peaks sinna samma kasti söödaks jätma?
Manused
20180213_174753-1-1-1.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Eesti 100 nimelise iluputuka võid pasknääri sulest punnitada. Vene ajal panid osad jahimehed omale kaabude külge neid sulgi. Hele keresulg oleks ka võibolla kasutatav aga vaevalt tal mingit eelist võrreldes kanaga on. Fiibrikaupa saab sulge igale poole panna
http://c7.alamy.com/comp/A4T1P5/trout-f ... A4T1P5.jpg
Eile tõi torujüri ühe jänese käpa, kuigi ma olin just jaanuaris helehalli käpapaari ostnud
v7.jpg
Ja ega jahimeeste käest ei saagi asju nagu poest nipsu peale, tuleb triljon korda meelde tuletada, ise pead meeles pidama millal midagi lastakse, eile jälle ütlesin jahimeestorujürile tere asemel, et kle kus mu orav on, naeris, ütles stta sest oravast, et tal rebane ripub praegu, võta mida on, no pole vaja rebast. Ainuke kellele pole vaja meelde tuletada on ziinMikk, pardi ajal pakub ise kõigile.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Värvisin jälle natuke neid asju, millest puudust tundsin.
Püüd, kahte kukke, näpuga sadulat oliiviks ja tumedaks oliiviks, kahte kana tumepruuniks, kuna see mees, kes mulle hirve on andnud sai viimati värvitud jupi omale, siis tegin uue aga seekord tegemise käigus nägin, et must temast ei tule vaid tuleb ülitumehall ja oleks saanud ära parandada aga mõtlesin, et miks ka mitte. Väikse vigadeparanduse tegin ka, kaks pesu peale värvimist, mis eelmine kord jäi tegemata, kuna ei teadnud kõike kuda asjad käivad või õigem oleks.
a12.jpg
UV+ villane lõng tag-de sabadeks
a13.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Kui on hästi peenike floss ja oleks vaja lühikesi jupikesi rohkem, siis mitmekorravoltimise asemel võib teha nii, et keerutad kääri ühe tera peale materjali
m15.jpg
hoiad näppu vastu kääritera selga, lõikad läbi
m14.jpg
ja hoides kääriteraga paigal lisad oma teise näpu ja jupikesed näppude vahel kenasti.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Mitte küll väga tihti aga vahest olen mõelnud, et nüüd võiks ju tagurpidi jigikonksuputukas olla. Põhiline tõrge on olnud konksud, et hakka kõiki numbreid ostma, ei tea kas konks ise meeldib, oma lemmikud juba tekkinud jne Mõned ajad tagasi hansvanklinkeni juttude seas oli puruvana juures märge, et hans kasutab nüüd seda jig off konksu ise tinahaavli asemel. Üks tellimus bogdanilt oli koostamisel ja lisasin siis need volframpead ja mõned seotud ja mõned kalad saadud ja minu meelest hea variant tavalist konksu teistpidi keerata, kui vaja mööda põhja kolistada või juhtub see paratamatult, mina mingit miinuspoolt nende puhul ei märka. Hind on 100tk puhul küll ca 6 rutsi kallim aga ilmselgelt neid ka vähem põhja jääb.
Sidumises on see vahe, et konksusilm lohu sees tagab selle, et pea on paigas.
m16.jpg
m17.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Alternatiivne variant konksu keeramiseks vees. Ilmselt kõlbab palju materjale, mul pildil kasutatud vasktraati.
d18.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas Madis »

Sai ka bogdanist tellitud neid päid, varasemalt sai kasutatud nümfide keeramiseks spets konkse ja sälguga spets päid aga see lahendus etem, konksuvalik suurem...
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Vaatasin, et tal hantlivalik kah hea ja imedemaa hiina ei paku sellist hinda.
Keegi selle karva päritolulooma oskab nimetada ? Mina tean, niisama küsin.
j3.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas AndriPro »

Päritolulooma ei tea . Aga tundub sobivat neile , kes talvel auku vaatavad ....saada see Madisele. :lol: :lol: :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Natuke rohkem dubingloopiga karvu kanseldanud hakkas see kõige lihtsama seonõelhambaorgikülge variandi paindumine häirima ja tegin eile natuke toekama nõela katkisest puurist ja kasejupist, üldpikkus 70+mm
j13.jpg
Puuriga on üldiselt(aga mitte 100%) selline lugu, et puur on samast materjalist aga see silindriline osa, mis padrunisse läheb on pehme ja tema piisavalt tugevaks tegemiseks piisab tema kuumutamisest hõõgvärvuseni. Ilma treipingita treimiseks ivanovi lihtmeetodil on vaja kahte pöörlevat asja, üks näiteks akudrell ja teine ükskõikmislaadne liikuv/pöörlev abrasiiv ja kui silmad lahti teha, no peaaegu läheb ise.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta