Castingu kaigas.

T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas T.H »

Ühtpidi on endalgi lõbus ja ka õpetlik lugeda,kuidas kaks "teadjat"arvavad mida keegi kolmas tegema peaks või mida tal vaja oleks.Huvitav, et Birgit meid juba seenele pole saatnud.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Telefonis ta mind igas-tahes seenele ei saatnud..... :roll: Võib ju olla , et lihtsalt viisakusest.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas Birgit »

Rahu-rahu, seente jaoks on veel vara :D . Pole lihtsalt saanud oma personaalküsimuses sõna sekka öelda, olen plaaninud aprillis osaleda kolmel võistlusel, vabad hetked eelistan veeta ritvade-nööride ja vahest puhkamiseks kalade seltsis, elektroonilised suhtlusvahendid on momendil jäänud natukene tahaplaanile.
Andri, rullist hoidmise teemal pingutad natukene üle aga tõsi ta on, selle ridva puhul ja sellel alal hoian kätt käepideme keskpaigast tõesti rohkem rulli poole. Ei teagi kuidas ja kui palju kauguseheite puhul tasakaalusid arvestada? Enne heitmist tõmbad niikuinii pea kogu nööri rullilt ära, -27g kohe läinud ja kui heitepea osa, 19g + 1-2m lisaks on tipust väljas õhus, lisab tipule kõvasti raskust juurde. Minu puhul praegu raske rulli lisamine võitu ei anna, siis on kohe kogu kremplil raskust juures, mida peab võimalikult kiiresti liigutama, et maa külgetõmbejõud nööri maha ei kukutaks ja kiirus on just üks paljudest, mida pean arendama. Võimalik, et tasakaalupunkt asub kõhulihastes :)
Fly castingu maailmas olen veel väga roheline, nüüdseks vaid aasta ja paar kuud selle nimel tegutsenud, võrdluseks teiste 6-7+ aastat. Õppida on palju, nii tehnika kui varustuse poolelt aga see kõik on mulle praegu väga põnev.

Aga tulge võistlusi vaatama, esimene on kohe sellel laupäeval 1.aprillil. Asukoht EJL Jalgpallihallis Tallinnas, natukene rohkem infot siin http://www.kalasport.ee/en
Kavas on 4 ala Fly castingus (forelli täpsus, forelli kaugus, merika kaugus, lõhe kaugus) ja 5 ala Casting spordis (lendõnge täpsus, lendõnge ühekäe kaugus, 2 erinevat spinningu täpsust ja spinningu kaugus). Täpset ajakava veel pole aga suure tõenäosusega algab 8.30 forelli kaugusega, sealt edasi erinevad täpsused jne.
PS hallis on külm!
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Olen mõne ridva siin põlve peal valmis nikerdanud ja küsimused need samad .... kust peaks hoidma , miks peaks hoidma ,kuidas nii käitub , kuidas naa käitub, kui on vaja kaugele heita mis siis saab..... Üks vana mees soovitas mul mitte pead vaevata , ütles , et kui mind ridva juures , nööri juures , või enda juures midagi huvitab , siis võta see ritv , roni vette nii , et küünarnukid vett puudutavad ja heida. Kui on vaja kaugele heita võta pika heitepeaga nöör või klass kergem DT , roni vette nii et küünarnukid vett puudutavad , ja katsu seal heita nii , et heitepea vett ei puuduta. Lühikese ajaga näeb ära vead , mõne minutiga tunned missugune lihas on nõrk , kas murrab rannet või küünarnukki . Nii olen mina abi saanud. Kui on küsimus , võtan ridva ja koivale turvajahti.See rinnuni vees heitmine soodustab kuidagi mõtlemist..... Ja see suvi võtan selle sa med #5 , mingi kaika( ridvaks neid asju on raske nimetada) ja ronin rinnuni vette.Näis , mis siis saab.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Esimene kaigas jõudis kohale . Mõnda aega tegelen sellega , et teen ridvale castingu tipu.Kui hea saab , vahetan rõngad ka ära.Kuu lõpupoole lubas Andrei nööri.....Järgmine ritv proovimiseks on ka teada , juhuks kui vaja läheb. Mõni õhtu heitmise muuvisid vaatanud ...need nipid , mis panevad bambuse heitma toimivad ka süsiniku peal .
Manused
Muuseas väga hea kalal käimise ritv , proovisin 3 erineva nööriga , kõik toimisid. Ja odav.
Muuseas väga hea kalal käimise ritv , proovisin 3 erineva nööriga , kõik toimisid. Ja odav.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Juhul kui keegi soovib veel seda võistlusnööri lähiajal osta andke Andreile teada . Andreil lihtsam , ei ole vaja igale ühele eraldi tellida.....
kalalt
Postitusi: 65
Liitunud: 09.12.2013, 16:22

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas kalalt »

Tahaks muidugi seda vorstist heitepead proovida a siis ju vaja kaigast, millega seda horisondi poole saata... :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Ma siin üritan midagi kokku nikerdada .... siis teeme ühe horisondi poole heitmise jämmi. Täna heitsin outbondi rõngastest välja.... pärast jäin mõtlema ...et krt , outbond on ju 30 meetrine nöör :roll:
tamma
Postitusi: 39
Liitunud: 09.03.2014, 21:53

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas tamma »

Andri, miks just see ritv põhjaks? Ja mida Sa tipuga tahad teha heitmiseks? Kas võistlustel osalejad enamasti custom made ritvadega või keegi uhab seeriatootmise ridvaga kah? Mis on popid margid heitjate hulgas?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Castingu kaigas.

Postitus Postitas AndriPro »

Ma ei ole käinud võistlemas ja loodetavasti see jääbki nii.Millega võistlejad heidavad ... sellele peaks vastama keegi , kes käib võistlemas. Minu huvi on lihtne , nokitsen ritvu teha, pikki ja lühikesi, nina alla heitvaid ja kaugemale heitvaid. Nüüd proovin kätt nn. võistlusridva tegemisel.Eesmärk on tegelikult lihtne ... SA med #5 peab lendama rõngastest välja , mida rohkem , seda uhkem. Selle jaoks on vaja teatud omadustega ritva.Bambusritvade tegemise kogemus kulub ehk ära .(Füüsika seadused kehtivad kõikidele ritvadele täpselt ühtemoodi )Miks valisin kola salmoni ? Ritv on nelja osaline... kahel alumisel osal on need omadused olemas ,tipuosad tuleb ümber teha. Esialgu ainult tipp , pärast võib-olla ka 2 osa.Kui saab nööri rõngastest välja lendama on hästi , kui ei saa siis võtan käsile variandi nr.2.
Täna heitsin Scott Back Country`ga , Kola Salmoniga ja Texas Generaliga......
Manused
Foto0010.jpg
Vasta