lendõngepüük ujuvvahendist-paat/bellyboat/kayak jms

Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: lendõngepüük ujuvvahendist-paat/bellyboat/kayak jms

Postitus Postitas Madis »

Tänud g15. Võtan ilmselt ühendust kui puhkuselt tagasi.
Sepp, tead isegi, et kui midagi ei tea asjast, ei oska isegi lolli küsimust küsida. Niiet kui viitsid räägi mis võiks olla põhilised sellised nüansid, et krt oleks seda enne teadnud oleks teisiti valinud/otsustanud vms. Väike forellikas võiks olla näiteks enamus lisalehega jõed kus üldiselt lennukaga kaldalt püük üpris korralik võlumine on.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: lendõngepüük ujuvvahendist-paat/bellyboat/kayak jms

Postitus Postitas sepaonu »

Madis kirjutas: 09.05.2017, 21:50 räägi mis võiks olla põhilised sellised nüansid
Kõige põhilisem on aru saada, kus kayakipüük endale meeldib, kas ta üldse meeldib, kuna ei tea ju, mida see päriselt tähendab, proovida vaja ju. Kui on mitmeid mõtteid, kus kayakist võiks kasu olla kas sealt püüdmiseks või teda transpordivahendina kasutada, siis peaks ka kayak olema selline, et no kõigeks pole parim aga klaarib ära, katab niiöelda laiema kasutusala. Eks selline sisevete kalastus/matka kayak võiks olla 3-4m vahel pikkuses ja mitte midagi ei takista sellega ka merele minna. Ma ise olen rohkem neljapoole meeldimisega, rohkem ruumi, suunakindlam, kiirem, reaalsem ülesvoolu sõita väga paljudes kohtades.
Ma ei tea kui kaugele ja läbi sa seda forellikatel kayakiga püüki oled mõelnud. Ütleme mõlgub meeles selline mõte, et pikalt võsane jõgi, no jube vähe sellist kallast, kust reaalselt püüda saaks, sisse minna ei saa, suhe sitt, käid kaks kilti, püüad selle maa kohta 43meetrit. A kuidas sealsamas kayakiga oleks. Kayakiga saab loomulikult mitut moodi starti ja finishit skeemitada, kahekesi, sõber viskab kayakimehe kuskil maha, kokkulepe, et seal ja seal sellel kellal, ok ju, teine variant, mida ma olen kasutanud, jalgratas, mis enne või pärast võsasse peidetud, ok ju, kolmas variant, lähed üksi peale, sõidad üles, püüad ennast alla näiteks.
Et kõik roosiline oleks, peab kõik veepeal kayakitamiseks sobima, ülessõiduks selline vool, et võimalik, jõgi ise sellise suurusega, et saad kayakist heidetud kah ikka jms et asi lõppeks ikka triumfiga, novat, kaldalt ei saa, a näe kayakist sain, eldoraado.
Väga rägu sisse ronides kayakiga kaasneb ridvavigastuse oht, läbi veekohal oleva võsa sõites lahtine ritv piki kayakikere ohtlik, igakord peab mõtlema, et kas kokku panna või mitte.Püük kayakist eeldab kohati ankurdamist ja see süsteem tuleb omal teha.
m18.jpg
Jubinate seti saab netist osta
Mingid muud seonduvad asjad on väga individuaalsed, kuhu sa aeru paned, kuhu kola, kuhu lennuka nööri lappad jms Raamid peavad muidugi autol olema. Sellise ca 25kg kayaki laadimine lihtne, ma viskan küljepealt üksi transporteri katusele.
No ja muidugi võiks natuke aerutamise tehnikat netist uurida, kuna enamus inimesi arvab, et nad juba sündisid selle oskusega ja nii labast asja, nagu aeru vettepanek ja paadi edasitõmbamine on nii lihtne asi, et ega seda pole vaja ju ometi õppida. Päriselus on nii, et jubedalt ja mõtetult raisatakse energiat. Piisab selle lehe
https://www.kayakpaddling.net/ee/
lugemisest, peegli ees etlemisest , iseseisvast harjumisest ja harjutamisest ja kui kümnendal korral enam biitsepsid ei väsi vaid hakkad oma perset, selga ja natuke jalgu tundma, siis oled õigel teel.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
grilse
Postitusi: 52
Liitunud: 24.07.2012, 10:38
Asukoht: Jurjew

Re: lendõngepüük ujuvvahendist-paat/bellyboat/kayak jms

Postitus Postitas grilse »

kas nendel n.ö forellijõgedel kayakiga kolistamine rõõbasid sootuks ära ei hirmuta?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: lendõngepüük ujuvvahendist-paat/bellyboat/kayak jms

Postitus Postitas sepaonu »

Kas kaldal kolistamine kalu ära ei hirmuta ? 8-)
Selles suhtes muidugi õige tähelepanek, et ka vee peal tuleb vaikselt olla.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: lendõngepüük ujuvvahendist-paat/bellyboat/kayak jms

Postitus Postitas Madis »

Tänud sepp, eks läheb katsetamiseks :)
Vasta