Kalalkäigud.

Vasta
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas T.H »

20 august traditsiooniliselt püügipäev
Manused
IMG_2800.JPG
IMG_2795.JPG
IMG_2767.JPG
IMG_2801.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Käisin pealelõunat tiiru jõe ääres.
Paar läti kalameest olid paadiga käreda all , vaatasin nende tegemisi...
Püüdsin käredast paar harjusepulka...
Siis sikutasin käreda alt paar kopsakamat turba ...
Mehed paadis muutusid kuidagi närviliseks , panid õnged kõrvale ja hakkasid spinnaga vehkima...
Auto juurde tagasi jõudnud avastasin autokatuselt putuka näidise.
Manused
Foto0016.jpg
Foto0019.jpg
Foto0021.jpg
Mikk

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Mikk »

Olen juba mitu aastat hoogu võtnud, et tõsisemalt turba püüda. Paar aastat tagasi kui lennukapüügiga algust tegin, sai lõunas T.H-l külas käidud ja paar pisikest turba saadud. See oli aga pigem õnnelik juhus kui teadliku tegutsemise tulemus.
Eelmisel aastal ei käinud üldse turvavetel. Selle aasta juulis tegin siis esimese tõsisema käigu. Eraldi putukaid ei sidunud, musti nümfe oli niigi karbis ja ega mingit ekstra turvaputukat ei teadnudki. Loomulikult leiab netis palju variante, aga otsustasin kohapeal kõigepealt asja uurida. Sattusime muidugi sellisele päevale ,kus turb ei viitsinud end liigutada. Kontrolliks visatud saiad lasti üle ujuda ja mõned keerutused olid vaid saiatükkide all. T.H sai muidugi kolm/neli turba ikka kätte, aga mina jäin nupuks. Ei usu ,et keegi oleks viitsinud üldse minu putukate peale reageerida. Vähemalt ühtki võttu ma ei saanud.
Nüüd oli mõtteainet küll. Veidi seedimist, paar tundi telefoni vestlusi ja muidugi mõned uued putukad karpi. Juba esimesel käigul tutvustas T.H mulle nn. luuda. Mina viisakusest muidugi noogutasin ja kiitsin takka. Tegelikult ei osanud sellega midagi peale hakata. Kui aga Tom näitas, et sellega on võimalik kala saada, tekkis ka mul suurem huvi. Päris mõnede sidumisnõksude kohta ja sidusin esialgu kolm tükki karpi. Tahtsin nimelt kinnitust, et ka minu seotud „luuad“ ikka on kalale meeltmööda.
Ja teine käik jõele oli hoopis erinev sellest esimesest. Kell 5 oli Tallinnast start, kella 8 paiku sõitsime juba Tom-iga lõuna poole. Kala ja kanuutajad olid aktiivsed ( eriti need viimased). Kusjuures pea kõik kanuu ja paadimeeskonnad pidid ikka küsima: „ Kas võtab ka?“
Ilm oli palav ,seda mõnusam oli vees kahlata. Käisime erinevates lõikudes ja kala sain nii uppuva kui pinnakaga. Loomulikult ka „luuaga“. Päevaga olin väga rahul. Püük tõesti huvitav. Keerutusi, järgiujumisi oli, samuti võtte ja ka kalu, kes sai vabastatud. Veelkord tänud Tom-ile, kes mind selle kalaga sõbraks tegi.
Kindlasti püüan turba veel. Kahju ainult ,et need kenad lõuna jõed pealinnast nii kaugel on!
esimene nümfiga siis
esimene nümfiga siis
sellised elajad olid ka liikvel
sellised elajad olid ka liikvel
midagi oli vaja siduda
midagi oli vaja siduda
üks kena harjus vahele
üks kena harjus vahele
"luuaga" püütud
"luuaga" püütud
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas ZiiN »

Ei tea kas seda just kalapüügiks lugeda aga kalapüüki toetavat tegevust sai tehtud küll. Jõeäärde jõudes oli vesi kõrge ja ei voolanud kuskile poole. Ega siis midagi kahlakad jalga ja 100 meetrit allavoolu naabrite juurde. Naaber oli kõvasti juurdeehitust teinud oma elamisele:
t1.jpg
Mina kui kade eestlane ikka lõhkusin kõik vundamenini maha:
t2.jpg
Vesi alanes kiiresti ja sai isegi natuke edutult ritva vibutatud. Järgmisel hommikul oli vesi jälle kahtlaselt vaikne ja tõúsnud. Ega midagi tagasi naabrile külla... öösel oli seal juba kõvasti tööd tehtud. Jäljed mudas viitasid, et vähemalt üks neist on selline 30+ kg tööloom.
t31.jpg
Kordasin tegevust!
42.jpg
Peab vist naabrile ikka augu pähe rääkima, et selline priiskav juurdeehitus pole minu maitse :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Täna pool päeva läti piiril .Võtsin kaasa Koh-i-noori . Esimesed paar tundi kulusid heitmisele , kala ei olnud aega püüda :lol: . Siis vahetasin kohta , tulin kodule vähe lähemale , vahetasin ridva vähe kõhnemaks .... ja sattusin harjuseparve peale . Harjus oli väike , nii 20-25 cm , aga neid võis püüda nii umbes ämbri jagu tunnis.
Manused
Peegelsile  Koiva  , kevadest  saadik .Kui  õhtu  <br />jooksul  ühe  lupsu  kuuled  , on  hästi.
Peegelsile Koiva , kevadest saadik .Kui õhtu
jooksul ühe lupsu kuuled , on hästi.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas sepaonu »

Kõigepealt tegin üleeile ühe nullitamisreisi merel ja kavatsesin just ööbima jääda, kui naine helistas ja tegi niuksniuks, et tema tahaks homme merel olla, no sõitsin siis extra koju magama ja logelesime koos merel.
Söödakalad on ammu platsis, eile ja üleeile nägin 3-4 haugipulka ka juba kahlamissügavuses, vesi muidugi maas ja soe nagu supp, soperdasime kayakkidega, grillisime ennast päikse käes, õhtupoole võtsin 0,6 fluoro maha ja panin vähe peenema lipsu ja natuke püüdsin roosärjepuru. Paari ägedama mulksu järgi avamerepiiril võis ka suuremat rookat või säinast liikumas olla. Koju jõudes ca 23 näitas veel 22 C , täna tilgub, ehk läheb nüüd tasapisi sügise poole.
Liikuvad pildid
https://youtu.be/yKkllz9cczU
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Birgit »

Käisin nokakontrolli tegemas, vesi täiesti "supikas", väiksemat putukat ajasid ahvenad karjaga taga. Täitsa tüütud tegelased, õnneks vähe suuremast suutäiest nad enam jagu ei saanud
0,6-se test
0,6-se test
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas ZiiN »

Ilm oli see nädalavahetus selline nagu ta oli... aga kui vaja minna, siis tuleb ikka minna. Heitmine oli üks kõige väiksemaid muresid... rollcastiga oli võimalik lõdva randmega haugiputukas bäkinguni heita, seda loomulikult allatuult :lol: Aga vesi oli nagu kohvipaks ja laine kippus nägu pesema.
laine.jpg
Aga see mind ei morjendanud, vaatasin sügiseks kuumad kohad üle ja rajasin eriti kuumadesse kohtadesse pilliroogu mõned heitekanalid.
heitekanal.jpg
Tegelesin ka alternatiivtegevusega ning kogusin huvitavat sidumismaterjali... Kuna suur hooaeg alles algas siis sulesoovijad võivad teada anda, et hea kraam prügimäele rändama ei hakkaks.
suled.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Tänane jalutuskäik oli lisajõgede lisajõgedele, niredele ühesõnaga. Vihma sadas , vett polnud jõgedes ollagi , heina täis kasvanud. Aga põnevust oli palju , kõik need nired harjusepuru täis , nii 15-25cm-d. Kõik harjusepüügi trikid sai ära proovitud.
Manused
Hall  nümf  kõlbas ...
Hall nümf kõlbas ...
...ja põrnikas  #16...
...ja põrnikas #16...
.... ja  harjuseluud  #16.
.... ja harjuseluud #16.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas sepaonu »

Käisin ühte uut platsi uurimas, no mitte sttagi kahlamissügavuses.
Kayakiga läksin siis poolteist kilti kaldast lahti , kümme luupead konksutasin ära, mõned kaasa ka. Taevas läks tuuleküljest hülgehalliks
a3.JPG
perse oli istumisest juba kange ja arvasin, et targem lõpetada. Viimastel sadadel medradel sai pagi kätte mind, piisad olid nagu luupea silmad.
Kokkuvõttes rahul päevaga
a2.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta