Kalastamine välismaal

Vasta
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas ZiiN »

Paaliaga oli nii, et meil esinesid nad ainult lampides ja seal olid nad enamasti väikest mõõtu. Nende hulga üle kurta ei saanud, hüppasid massiliselt. Meist 7 km ülesvoolu oli neid ka jões, väidetavalt ka suuri aga see grupp hoiab oma saladusi kiivalt ja pilte ei eksponeeri :D
Peakokk on tasemel jah! Eks oleme metsas veedetud aastate jooksul õppinud kuidas kuivtoidumenüüd nautida. Kala võib ju saada aga hästi süüa peab saama! Sääski jagus see aasta igale mehele terve Eesti varu.

Ja veel üks kasulik leid sellel aastal oli navigeerimisapp: Custom Maps (https://play.google.com/store/apps/deta ... roid&hl=en)
Sellistes kohtades kus GPS kaarti raske saada ja telefonilevi puudub väga mõnus asi. Tõmbad vajalikud sateliitfotod ja kaardid alla, teed pildifailiks ja laed telefoni... pärast kasutad neid pilte gps-i aluskaartidena. Sai nii mõnigi õhtu "sateliidiluuret" tehtud ja analüüsitud olukorda.
jarved.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

Garminile on soome,rootsi, norra topod olemas. Ma olen vahest aero välja printinud, see aasta unustasin, klõpsasin lihtsalt fotokaga lapaka ekraanilt ja aparaadis pildid olidki. Välja arvatud mina olid teised reisikaaslased moodsate kraabifonidega ja jätsid nad kenasti autosse ;) , kuigi ilmselt säästlikul kasutamisel või lisasärtsu kaasavedamisel oleks saanud neid ka kasutada nädala pärast. Peale minu , kellel on nuppudega asjad ja iga asi oskab ainult ühte asja teha , telefon helistab, geps gepseerib jne oli kambas ka üks must hobune, kes ühe mäe jalamil tarpi all ivanovi lihtmeetodil võttis taskust telefoni ja rääkis emaga. wtf. Võtsin seljakotist oma nupufoni ja vaatasin pool tundi tema mitteühtegikriipsulevitust. Tütarlapsel oli mingi vanakooli nokija. Üks teadjamees kambas mainis, et ainult nokijal oligi määnegi antenniga seotud võimsus niisugune ja naasugune.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
soul
Postitusi: 2
Liitunud: 15.03.2015, 09:54

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas soul »

ZiiN rääkis juba olulised punktid ära. Väike paalia istus lompides ja suur jõgedes. Sõidumehed olid nad suurusele vaatamata ikka väga tublid. Näide ühe kamraadi püütud isendist:
img_20160711_165141(2).jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

Ma küll eelmine aasta loobusin Pohjolan Perhokalastaja lehest aga mingil põhjusel potsatas jälle postkasti, sirvisin läbi ja tõdesin uuesti, et mulle mõtetu siiski. Niipalju siiski, et ühe artikli pealkirjad tekitasid segaseid tundeid ja kohvitassi taga hommikulauas isegi naisega sai arutatud, et huvitav mis meid see aasta ootab. Artikkel teemal pane ennast valmis järgmisteks jamadeks tundrareisil
1.Vihmapäevad ajavad vooluvee kõrgeks ja sogaseks.
2.Kuivaperiood kuivatab jõeveetaseme olematuks.
3.Tuult on kolm korda rohkem, kui sa tahaks.
4.Metsik kuumalaine.
5.Metsik külmalaine.
6. Sinu salajases(sinu arvates) looduslikult kaunis puutumata kohas on teised kalamehed ees ja nad pole sinu maitse järgi.

Mina olen pääsenud esimesest punktist osaliselt ja siiani viimasesest täielikult. Seda nimekirja võib muidugi täiendada igaüks iseseisvalt aga minu meelest ongi need põhilised ja kui lõpuni ära mõelda, et mis nende punktidega kaasneb, siis peaks kenasti hakkama saama.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Madis »

Kolistasin lennukaga ja spinnaga Gran Canarial. Seal omajagu veehoidlaid kus jänkide Bass, mingi vorm tilaapiast ja Karp sees on. Lennukaga seal täitsa reaalne karpi püüda, sain ühe väga suure eluka isegi bomberit võtma, aga otsa millegipärast ei jäänud. Niiet tasub õng kaasa pakkida kui keegi sinna molutama kavatseb minna.
P2050107.JPG
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Madis »

Bosnia&Hertsegoviinas käidud.
Sana, Ribnik, Sanica, Pliva, Janj. Kalade arvukus jões on võimas. Vahet pole kuhu seisma lähed harjuseparv on kohe ligi ( https://www.youtube.com/watch?v=oR5vX9VidlE )
Kätte saada ka üpris keeruline suuremat kala. Viimasel päeval püüdsin 0.08 lipsuga väga edukalt. 40cm harjuseid keset käredat on sellise lipsuga põnev väsitada. Kohalikud kes asja tunnevad tõmbasid kiloseid ja suuremaid harjuseid ikka 10 tk tunnis :D
Vinge koht aga ühe suure miinusega, 40 euri päevapilet on selgelt palju.
Kõik muu on odav muidugi, kahepeale baaris 4 õlut+2forellipraadi kokku 8 euri. Rahvas on sõbralik, teed on korras, vaated ilusad ja kala sitaks. Soovitan ära käia.
P5150210.jpg
Toomas
Postitusi: 15
Liitunud: 05.01.2013, 18:20

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Toomas »

Julgen kinnitada, Bosnia on palju-reisinud lennukameeste kogemuse põhjal parim paik harjusepüügiks Euroopas. BWO koorumised põhimõtteliselt Aprillist Oktoobrini, kui kõik klapib (eriti veetase, mis võib palju kõikuda), võib hea püüdja vabalt päevaga saada 50-70 kala, millest enamik 40-50 cm (harjuse rekordid 60 cm kanti). Üks tuttav inglasest kalastusgiid tunnistas hea püügipäeva lõpus, et ta ei ole midagi võrreldavat kuskil maailmas näinud.

Lisaks harjusele sõltuvalt jõest ca 30% forell, osades jõgedest "istutatud" vikker, enamuses siiski ehtne jõekas. Igal aasta saadakse piirkonnas mõni ca 10 kg kala, ise olen püüdnud kuni 62 cm jõekaid, keskmine forell, mis otsa jääb, on ca 45 cm.

Pinnakaga ja nümfiga püüdes lips tavaliselt 0.12-0.10. Kuna jõed puhtad, toob sellise lipsuga ka amatöör kaldale kuni 3 kg kala. Üks kohalik giid püüdis 0.10 lipsuga väidetavalt 5 kg forelli. Suurt forelli tavaliselt ikka striimeriga ja 0.20+ lipsuga.

Minu kokkuvõte on, et kallis küll, aga seda väärt. Nagu Eesti ühepäeviku aeg X2 ja nii hooaeg läbi. Lisan lõppu ühe lingi, kus rohkem infi.

https://flyfishingdelta.wordpress.com/
tamma
Postitusi: 39
Liitunud: 09.03.2014, 21:53

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas tamma »

Kinnitan eelkõnelejate sõnu. Käisime 2016.a. mais nädala Bosnias lennutamas ja mõnus oli. Jõed ilusad, kala palju, inimesed väga sõbralikud, toidud maitsvad ja kõik üliodav. Välja arvatud seesama jõepilet. Hea puhkus oli.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Madis »

Me suurimaks jõekaks jäi umbes 3kg, paarimehe püütud megaraske wollyga kusagilt põhjatust august.
10+kg forelle oli sildade pealt näha küll, aga võtma neid saada on paras joppamise värk. Järgmine aasta lähme tagasi ja siis haugivarustus kaasa :D
Lisaks, et kohapealsed putukamehed kes müüvad jõeääres putukaid soovitavad ilmselt kõigile samasid putukaid, seega soovitaks eksperimenteerida. Näiteks oliiv ilma raskuseta scud oli meie käigu ajal tõsine tegija näiteks (sain kingituseks), kusagilt sellist osta ei saanud....
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

See 40€urine päevaluba pole ilma põhjuseta, öösel kõik külapoisid lähiümbrusest kammivad jõge ja korjavad kõik kalad, mis on alla 40cm välja, et mitte tekitada stressi kalasportlastes ja hoida koha mainet piisavalt kõrgel, ehk maailma parimana. Klipis vilksatanud kribu on külapoiste praak.
Mujal skandinaavias saab 4kümpi eest pool kuni terve hooaeg püüda aga tase on muidugi oluliselt madalam, pead ise otsma siukese koha, kus kribu ei kiusa ja kala suurem. Täitsa leidnud iseseisvalt aga kui tõesti iga heide korralik kala, siis üle tunni pole viitsinud neid konksuda, kuigi alguses olen olnud ikka tänulik pakutava eest, teda on palju, ta piisavalt loll ja ahne ja väga hea võitleja. Ma ise otsin küll üksindust või inimeste puudumist ja olen püüdnud puutamata maal neid ja seal ongi lihtne püüda, pole kaasaski midagi peenemat, kui 0,18 aga usun, et kui on madal jõgi ja palju süüa ja palju häirijaid/konksutajaid siis võib see 0,1jms olla vajalik, mis tegelikult ei lähe ka üldse kokku selle c&r põhimõttega, kuna kala tuleb vees enne kahvatamist laibastada, kuna mingit erilist tahet või survet talle 0,ühega ei avalda.
Selle bosnia kiidujutu asemel vaataks muidugi parema meelega rohkem seisvaid või liikuvaid ilusaid pilte.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta