Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Tenkara nööriteemaga jõudnud nüüd sinnani, et leidsin arvestatava hulga tegelasi, sh jaapalased, kes püüginöörina kiidavad traati :roll: , seesama K2K titaani peenem variant on vägagi püügikõlbulik, no tule taevas appi? Ainuke probleem pidavat olema, et see ei paista hästi silma, püüad tunde järgi.
Vii, räägi oma ridvast natukene täpsemalt, on see pehmem või tugevam, mis pikkusega, kus kasutad? Kas arvad, et asi nööris, et putukas ei lenda, kas oled proovinud erinavaid nööripikkuseid või ei saa ühegi pikkusega putukat lendama?
Masti käest peaks raamatut sirvimiseks laenutama.
Loodan, et Tenkara teemaga väga närvidele ei käi :)
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Birgit, Anduril on ka tenkara, natuke on püüdnud ja midagi uurinud. Saada talle PS. ta enam ei kola foorumis eriti.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

Birgit kirjutas:Tenkara nööriteemaga jõudnud nüüd sinnani, et leidsin arvestatava hulga tegelasi, sh jaapalased, kes püüginöörina kiidavad traati :roll: , seesama K2K titaani peenem variant on vägagi püügikõlbulik, no tule taevas appi? Ainuke probleem pidavat olema, et see ei paista hästi silma, püüad tunde järgi.
Vii, räägi oma ridvast natukene täpsemalt, on see pehmem või tugevam, mis pikkusega, kus kasutad? Kas arvad, et asi nööris, et putukas ei lenda, kas oled proovinud erinavaid nööripikkuseid või ei saa ühegi pikkusega putukat lendama?
Masti käest peaks raamatut sirvimiseks laenutama.
Loodan, et Tenkara teemaga väga närvidele ei käi :)
Ei ole midagi täpsemat kirjutada kui seda, et suletud olekus on ritv 70cm pikk ja töö olekus 4.5m. Arvatavasti keskmise paindega(sest kui pakendi peal oli midagi kirjas siis välja sealt lugeda ma ei mõistnud, kiri oli rahvus pärane ja eks numbrid saab ka sõnadega kirjutada ja lehelt kust tellisin ei olnud seda ritva enam).
Natuke ootamatu küsimus, "kus kasutad" ikka seal kus sellise pikka vibaga annab toimetada, jõgi, järv ja tiik. Vaevalt ma merele satun. Aga ritv on nüüd alati kaasas kui lennutama lähen. Isegi viimati kui koos olemisel oli ja kui Paide lähistel jämmisime oli ka kaasas. Oli teine koos minu teiste ritvadega aga suurt huvi selle vastu ei olnud.
Ma ei arva, et asi on ainult nööris. Nööri koos lipsuga võtsin 5 meetrit. Aga ei toiminud putuk kukkus mulksti meetri jagu eemale vette. Mõni aeg hiljem saabus tellitud koonusnöör(13ft(3.96m)) proovisin sellega ka aga ei saanud putikut kaugemale. Kogu see komplott maandus ikka sama kaugele. Siis otsustasin, et olen saanud väga hea särje-ahvena rebimise vahendi ja koonusnöör jääb lennuka jaoks on ju Roman Mosers-i koonusnöörid samuti punutud nagu see. Rohkem ei jupitanud nööri selle leveli andsin sõbrale ehk läheb ehitusel müüri ladustamisel vaja.
Ja eks Tenkara ole ju ka lend õng aga ilma kettata mis närvidele käimisest seal kirjutad, nii mõnigi maaka postitus sisaldas närvidele käivamat sisu.
No näed ei tule midagi mõistliku siit poolt, peab ära lõpetama.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

ma arvan, et viil oli ilmaviga selle tenkaraga, see vahe toimib ilmselt oluliselt paremini ja rannikualadel perfektselt, tõsta ainult ritv üles ja langeta allatuult, kõik asjad sirged kuni putukani 8-)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

sepaonu kirjutas:ma arvan, et viil oli ilmaviga selle tenkaraga, see vahe toimib ilmselt oluliselt paremini ja rannikualadel perfektselt, tõsta ainult ritv üles ja langeta allatuult, kõik asjad sirged kuni putukani 8-)
Ei ole sellel ilmal midagi viga vaid puhtalt vii viga, ei oska seda kompoti kokku keeta. :oops:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

No ei jaksanud enam süüa.... Nokitsesin paar tundi töökojas. 6-le ridvale sai esimene kaltsulakk , saab hakata liiteid tegema . 5 ritva said mustalt hööveldatud , nüüd höövlitel terad teravaks ja lõplik hööveldus .
Jõuluvanalt soomest tulid ehtsad maarjakase pakud , lõikasin lahti . Saab tulevastele tokkidele juppe treida.
Kalal olen ka käinud mingi paar korda nädalas . Elu jõgedes käib tänu soojadele ilmadele.
Kena pühade jätku kõigile.
Manused
Foto0014.jpg
Foto0015.jpg
Foto0016.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Esimesel pühal , hommikul vara , krapsti üles.... veganlik hommikusöök ... praerasva seest nokib mõne sibulaviilu , liharulli seest saab paar porgandikuubikut ja magustoiduks saab kringli seest mõne rosina.Keedan kohvi ja töökotta hommikuvõimlemist tegema... Esimesel pühal on hea alustada mingi lemmikuga ... no muidugi , Pezon& Michel , Le Marvel ... Kolm tüvepilbast ilusti mõõtu aetud võib lugeda hommikuvõimlemise lõppenuks . Venituse asemel pistan tubaka põlema , soojendan puhuriga uuesti kohvi soojaks ... no on ikka sitt see puhuriga ülessoojendatud kohvi .... Vaimusilmas panen kokku juba seda Le Marvelit , valin rõngaid ... käepide tuleb nähtavasti Trauni käepideme koopia...
Kena pühade jätku....
Manused
Foto0001.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Teise püha hommikuvõimlemine ... Le Marveli tüveosa valmis hööveldatud. Painutasin pilpaid ... jess 8-) , on see Pezoni PPP paine. Neljas ritv mul sellest PPP sarjast. Kolm eelmist , Midge , Colorado ja Traun saavad jõe äärde vististi kõige tihedamini , küll siis Le Marvel ka sinna tegijate rivvi läheb....
Manused
Foto0002.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Tänane hommikuvõimlemine ... Le Marveli tipp. Tavaliselt teen ühe tipupilpa hommikul... täna oli mingi pühade energia ülejääk või mingi olenkõvamees tuju , igastahes kaks pilbast sai mõõtu.
Veeretan muudkui rõngaid ja silitan siidi , et missugune see nüüd hea on , külge lähevad muidugi need missugune parasjagu tuju on või mida on tahtmine proovida.
Järgmist ritva mõtlesin ka .... Küla pealt oli kuulda , et üks hull tahab Hardy rulli Youngi ridva külge panna .... no ei saa sellist pühaduse teotamist küll lubada .... tuleb ruttu hööveldada veel üks CC de France , mille külge saab Hardy rulli riputada :lol:
Aasta lõpupoole muutus aktuaalseks jälle see ... ei saa me ilma lätita. Peaks käima ühe tiiru lätis ja vaatama , et miks me ikka ei saa ilma.
Manused
Foto0008.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Kuna homme hommikul toimub võimlemine metsas.... võtsin kätte ja hööveldasin Le Marveli tipu valmis. Nagu mainitud , 4-s PPP minu ritvades , seekord siis väikese nipiga . Nimelt tegin Hardy vendade triki ja tõstsin liitekoha poolteist tolli tipu poole , seega jääb tipuosa tüveosast valmis ridval 3 tolli lühem.Kas see midagi annab on pärast näha . Youngi ridva tegi igastahes põnevaks.Wulffi ritvadel soovitatakse teha tüveosa lihtsalt alt otsast paar tolli pikemaks , võb-olla kunagi proovin. Eks neid mängimise trikke ole veel. Parimaks õnnestunud trikiks pean praeguseks seda , et vahetasin Trauni tavalise metallist tipurõnga raske agaadi vastu . Traunist sai ikka tõsine kaugelepaugutaja oma 7 jala ja 3 tolli pikkuse juures.
Silitasin juba CC de France pilpaid.... 8062 on juba lakitud , nüüd siis 8052.
Manused
Foto0010.jpg
Vasta