Kalastamine välismaal

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

Tiptop klipp, kõik olulised hetked ilusti ritta pandud ja kenasti vormistatud. Ma üldiselt muusikavideote vihkaja aga asjaga kursis olles oleks ju ka narr loota, et vihmas ja tuules keegi viitsiks võidelda lavastamisega ja peale tuulekrabina miskit sealt välja ei võlu. Väga värskendav kompressiooniklipp versus "igakalapeabmuuvisolema" variandile.
Omal alles algab küüntenärimisaeg
a1.jpg
ega muud sätitada ei taha, kui sisseminemispäeval võiks midagi mõistlikumat olla, kui pildil 8-)
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Madis »

Venemaal käidud. Ura jõgi. Esimene telgitripp põhjas. Ilm oli 3 päeva soe ja siis läks külmaks ära. Külmas magada hea, õhtul laagris passida jama. Suurim miinus vs lõunamaadega on hoopis sääsed mitte külm kliima :D Kala saime mõlemad, seega tripp läks korda. Kas järgmine aasta veel samasse kohta läheb, kahlane. Rahvast liiga palju, peab mingi kaugema koha murmanskist leidma. Aga käik venemaal ise põnev seiklus isegi ilma kalapüügita :D

image004.jpg
image002.jpg
image020.jpg
image017.jpg
image009.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

jalutasime naisega 9 päeva rootsi poole peal kottidega, kokkuvõttev kokkuvõte oli mõlemal, et ikka liiga rammus loodus, vast järgmise aasta suvereisi nihutame tagasi natuke ülespoole ja inimtühjusesse, kuigi ka sellel reisil polnud liiga palju inimesi näha v.a. fakt, et mida teeb inimkoormus loodusele, kui koperdaja sinna neid samasse kohta paneb järjest korra või paar nädalas.
Liikuvad pildid
https://youtu.be/IFJGb5AiJcI
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Matu
Postitusi: 26
Liitunud: 22.03.2016, 10:18
Asukoht: Tallinn

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Matu »

Kokkupandav/volditav kahv, kust sellist saab?

Edit: midagi leidsin, "handy pak net" ebayst tellitav. Suht odav, 24$ aga shipping sama palju ja ei tõuse käsi tellima.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas sepaonu »

Neid kokkuvolditavaid on laias maailmas omajagu, kuni nahast vutlariteni jms.
Mul omal selline
http://www.helsinkispeyclave.com/produc ... y-fold-net
sellelt lingilt ostes on postikulud 0
Siin on maaka näperdused peale ostmist
https://www.youtube.com/watch?v=dvhsabsa6LM
Ja lisan veel juurde, et originaalis on kahvakott trofeekalade jaoks väike, ma eelmine aasta lasin kohalikul rätsepal uue koti oma materjalist õmmelda, kuigi ma nüüd peale talvist õmblusmasinaga tutvumist teeksin ise elegantsema ja kergema. Kott, mis tal kaasas on kerge neopreenist kott aga kui väga sügavalt kahlata, siis läheb märjaks ja vett täis, võibolla talvel tegelen selle probleemiga isenikerdamise mõttes. Muidu ma rahul, piisavalt väike, et viitsiks kaasas olla vööpeal ja mulle järjest rohkem meeldib ka konnasi vabastada kahva kaasabil, istugu rahulikult kahvas, kuni panen ridva eemale, soonesulguritega putukas mokast, kaamera kätte, siis rahulikult kala käe peale ja kaameraklõps ja kui kala kiirem, siis ikka kõik viisakas, pole vaja kala muljuda ja rabeleda jms.
Alternatiivne on selline
https://varuste.net/Dida+Kokoon+taitett ... ?_tu=43719
ja sellest netipoest saab ilusti eesti kapiposti tellida omale, maksab umbes ca 8 euri
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Matu
Postitusi: 26
Liitunud: 22.03.2016, 10:18
Asukoht: Tallinn

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Matu »

No nii, valikut nagu on. Leidsin handy pak net kodulehe ja seal veel odavam ja saatmine ka kõigest 13$. Eurodes tuli kokku 31 koma midagi ja tellisin ära, kõige odavama mudeli. Tore on see, et hiljem saab igast vigureid juurde tellida, puust käepidemed, nahast taskud, vahetus võrk ja soovi korral silikonist. Tundub ikka mega kihvt ja praktiline asi. Ja ei ostnud lihtsalt selle pärast, et ta nii kihvt on :D vaid ikka selle pärast, et oleks kahv igaks juhuks kaasas. Tavalist kahva ma kaasas ei viitsi vedada, ripub siin-ripub seal, jääb igale poole kinni ja kotis temast kasu ei ole... :)
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Birgit »

Olin minagi vahepeal teispool polaarjoont levist väljas. Kokkuvõttes jäin väga rahule, harjusest pääsesime ning korra tekkis lõkeääres istudes mõte, et kas saab veel parem olla ;) - eks kindlasti saab …
Seekord oli pisikese, kasutasin 18-16 suurust ja peamiselt kuiva putuka kord, käredas läks ka mõni nümf kaubaks. Päevaks-paariks saabusid meie õuele ka ryssflugad aga imelikul kombel ei tundub kala nende vastu suurt huvi, ju oli igasugu muud paremat piisavalt. Pildike kahest põhitegija variandist, E12 ja superppupa. Mõlemad näritud ja puppa ka piisavalt narmendav. Puppa värvidest olid head klassikalistest toonides kollane-pruun või nagu pildil.
Väike putukas vajas ka peenikest lipsumaterjali, erinevate katsete järgi julgen kiita Stroft GTM. Sirge, ujuv, sõlmele ja kaladele vastupidav, samas tundus, et kivid tegid natukene liiga kiiresti täkkeid peale. Järves ja rahulikus vees ideaalne, kivises käredas vajas tihedamat kontrolli ja vahetust.
IMG_1198.JPG
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas T.H »

Birgit kirjutas: 30.08.2017, 17:20
Väike putukas vajas ka peenikest lipsumaterjali, erinevate katsete järgi julgen kiita Stroft GTM. Sirge, ujuv, sõlmele ja kaladele vastupidav, samas tundus, et kivid tegid natukene liiga kiiresti täkkeid peale. Järves ja rahulikus vees ideaalne, kivises käredas vajas tihedamat kontrolli ja vahetust.
IMG_1198.JPG
Birgit on palju püüdnud ja kindlasti mitmeidki erinevaid lipsumaterjale katsetanud ning seeläbi teab, mis talle sobib.Stroft on ka minuarust hea aga ise kasutan fluorot lipsuna.Neile,kes veel pole,soovitan proovida.Kuigi tõmbetugevuselt jääb fluoro natuke alla,siis just igatsorti vigastustele(risu,kivid jne)on ta monost vastupidavam.Samuti on fluoro vees vähem märgatav.Päikesepaistelise ilmaga on erinevus eriti hästi näha.Kui kasutada tavalist liidrit ja fluoro lipsu,siis liider on vees selgelt näha,liidrist putukani olevat lipsuosa aga praktiliselt näha pole.Ehk on selletõttu ka eriti pelglik kala vähe julgema võtuga.Kasutan ka kuivade putukate puhul valdavalt fluorot aga see on sellest osast,et"igalühel oma kiiks",kuigi minujaoks on seal loogika olemas.Ja Birgit,kalapildid?
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Madis »

T.H jutt tõsi mis tõsi. Muidugi kui lipsumaterjal filmikihti ei läbi siis on mõlemad veealt varjuna näha, aga kui flurolips rasvane ei ole siis upub päris hästi ära (raskem kui mono) ära ja siis on kuivaga püügil vahe väääääääga suur. Kiirema voolu jaoks mul uputav mögin ehk sinkant olemas, nii mõnegi pirtsu kala tänu sellele möginale kätte saanud....

Sai ka tundra tripp mõned nädalad tagasi tehtud. Lõhet nägime kamba peale vaid 1 kala, suvi polnud kohale jõudnud ja lund palju rohkem kui eelmine aasta. Koht kus eelmine aasta palju kontakte andis olevat üldse mitte lõhe saamise koht. Kala sealt enne keeldu saadakse harva väitis neiu metsahällituses. See eest suurt harjust oli omajagu, sai elu esimene arvestatav tundra jalgsimatk mägijärve äärde tehtud 20+ km jne.
Ilm oli suht sitt, keerutas igatepidi, tormas, sadas, kuumutas aga noh mis sa teed.
Lisaks hakkab vaikselt kahekäelisega heitmine välja tulema mis iseenesest juba suur rõõm :D
Eks see, et järgmiseks aastaks mökk juba pronnitud üleb ära, kas oli tore või mitte.
image004.jpg
image001.jpg
image003.jpg
image002.jpg
Viimati muutis Madis, 08.09.2017, 11:46, muudetud 1 kord kokku.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Kalastamine välismaal

Postitus Postitas Birgit »

Ma pole seni leidnud fluoro, millega väga rahul jääks, mõnegi olen ära visanud, et jumala eest enam kätte ei satuks. Paar rahuldavat olen leidnud, üks neist noname hiinlane aga Stroft läbimõõdu ja tugevusega ületas neid peajagu. Hea meelega ootan soovitusi fluorode kohta, läbimõõt <0,2mm.
Ah, et kalapilte soovitakse, palun ;)
Traditsiooniline paaliane õhtusöök
Traditsiooniline paaliane õhtusöök
Vasta