Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

Kuna Andri on raha peale vihane, sai siis omale ostetud esimene bamboo ritv e-poest. Pean tunnistama, et Andri ritv oli parem. Poe ridval püügi päeva lõppedes ritva ots paindub kas paremale või vasakule vastavalt sellele kas püüad vastu- või -allavoolu ja visates tekib ritva ülemise ja teise rõnga vahele aas. Need on need väiksed ebamugavused mida Andri ridval ei olnud, aga eelistus kuulub ikka bamule.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Tenkara huvilistele mindagi, 10.5m pikk tenkara daiwalt: http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... eiryu.html
riddick
Postitusi: 9
Liitunud: 30.11.2014, 20:15

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas riddick »

Tere, soetasin endale lendõnge. Vision cult #5 9"0. Soovitage sobiva heitenööri.
Putukad mida kasutan : wooly buggerid ja nümfid
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

#5 on selline piiripeal, kogu aeg tuleb punnitada raskema putukaga, on ta siis suuremal konksul kuulpea või miskit muud aga saab. Kitsastes oludes meeldib mulle see
http://www.adh-fishing.com/fly-lines/si ... s-fly-line
lühike jõuline pea. Mul üks peaaegu samavõimekas nöör(aga sbt on võimekam) mingi tundmatu looma nahk, head inimesed hankisid netiavarustest hea hinnaga ja tegid mind kah õnnelikuks.
Selle sbt-ga, kui üldse sisse ei strippa, siis võib häirima hakata pikemate heidete puhul see lühike pea. Kui selline püügistiil, et ainult heidad, ujutad ja teed järgmise heite ja heita ka oskad, siis pikemate heidete võimalusega jõe peal oleks äkki kellelegi pikem pea mokkamööda. Ühest tõde niikuinii pole, püügiolud ja omale meeldimine.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas ZiiN »

Kui kellegil tundub, et nööre puudu on siis hetkel saab inglismaa odavmüügist peenraha eest tellida hangutäie kvaliteetnööre. Eriti kui hädist naela kurssi arvestada. Suuremat hulka korraga tellides on kasulik müüjale sõnum saata, et soovid combined shippingut ja peale postitamist kannab saatmisest ülejäänud raha tagasi. Minu norm on nüüd mõneks aastaks loodetavasti täis :)

http://www.ebay.co.uk/sch/m.html?_nkw=& ... er&_sop=15
PriitHolm
Postitusi: 3
Liitunud: 13.09.2013, 23:30

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas PriitHolm »

Kas on veel kedagi, kes plaanib tellida?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Mis taktika järgi sa mikk selle jeepaise mehe kaubas orjenteerud ? Kuna mul ühe tema müüdava loopiga, mille Birgiti käest sain hea mälestus, siis sobrasin tema kaubas ja loopi lehel
https://www.looptackle.com/products/lines/
ja mitte midagi klappima ma ei saanud, et võiks arvata, et ju see või too. Praegu mõte üks pika peaga #7 soetada talviseks püügiks, ilma andmeteta siga kotis ei taha isegi kommiraha eest.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas ZiiN »

Mulle ka samasugune #7 nöör meeldib... õnneks võtsin varuga 8-) Täpselt sama hetkel müügil ei näe aga teistpidi värvidega on olemas: http://www.ebay.co.uk/itm/FLY-FISHING-L ... SwXeJYIOZv
Pildi järgi mingid tindiplekid peal aga vaevalt et see kala huvitab :)
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Jeebay mehe nööride juurde kirjutatud kaalunumbreid ei tasu eriti vaadata ja suurt mõtet ei ole otsida võrdusmärki praegu müügis olevate originaalidega. Ma ei tea, mida ta kaalus, võib-olla tervet nööri, või millega kaalus, igatahes ei näita need suurt midagi. Juurde kirjutatud klass jookseb olenevalt ridvast enam-vähem +-1 kokku.
Sepa - kotipõrsaid saad naaberkülas piiluda, nädala jooksul peaks 4-5 põrsakest juurde tulema + mõni olemasolev, kui liita Ziini põrsakesed juurde, peaks farmist täielik ülevaade olema :)
PS. Ziin - tindiplekkide järgi saab ju kohe aru, et vuffelnöör :)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Birgit kirjutas:Ma ei tea, mida ta kaalus, võib-olla tervet nööri*
Sepa - kotipõrsaid saad naaberkülas piiluda, nädala jooksul peaks 4-5 põrsakest juurde tulema,*
et vuffelnöör :)*
Mul tuleb häguselt meelde, et keegi mainis, et loop eitab, et see võiks tema kaup üldse olla, ei mäleta, äkki Birgit mainis. Seda vaatasin kohe, et klassid ja reeglina pea kaal on pudru ja kapsad, sama kirjeldusega, ühe nime siit võtnud, ise midagi lisanud, millest võiks jääda mulje, et milleks see hea on.
Vuflist niipalju, et nimega firma ametlikult diilerilt ostes on kirjeldused (kui on :twisted: ja kui pole, siis saad emalehelt vaadata) ja need ka vastavad laias laastus, kuigi ma olen ka ise kaalunud nööri nii, et mõõdan pea välja köögikaalule ja kehitan õlgu. Selle algse aftma a la esimesed 30 jalga peaksid kaaluma igas klassis nii ja niipalju graine on vist kadumas põhimõte. Täiesti tüüpiline kirjeldus mingi nööri juures on , et me oleme kõik su eest ära teinud juba, pool klassi raskem, laeb umbehästi, lendab nagu linnuke ise, sina loe kalu. Püügitehnikaid ju juurde tulnud, nööride revolutsioon, jõuad alles ühe nööriga sõbraks saada, mõtled, et ostaks sama teisele tokile, vana kadunud turult, uus ja loooooomulikult veel parem, osta uus. Haigelt kalliks on ka läinud nöörid, mu meelest kolme aastaga 20 per nöör vähemalt juurde tulnud kõlavamatel nimedel, metsikut statistikat ei viitsinud teha aga mul kõik mailid alles, kolme 2013 ostetud nööri vaatasin täpselt samadest ostukohtadest.
Naaberkülasse tulen kaneelisaiakestega 8-) , äkki vanajumal annab nöörisirutamisilma kah.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta