Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Sepaonu , kas niisugust on võimalik teha ? Ainult , et rõngaste peale mõni äratuntav eestimaine muster . ( :roll: Kihnu või mulgi või setu) http://www.hilevel.se/en/hilevel-reel-s ... at-mr.html
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Sellist asja pole olemas, mida pole võimalik teha. Sepistamise võimalused on piiratud, sellist kõrget mustrit saaks vormsepistada, mis on kokkuvõttes keeruline protsess. Lihtsam variant on valu. Selline mees olemas, nagu vanakaru, internet teab tast päris palju, isegi moluraamat
http://www.facebook.com/Vanakaruvalukoda
Räägi vanakaruga.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ole sa tänatud , see vanakaru oma kraamiga võttis esimese matsuga kohe suu lahti.... :shock:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eile õhtul nokitsesin seda tenkara ritva , lund hakkas vaikselt sadama ..... Muigasin vuntsi.. :roll: kohe saab püügiriist , millel pole rõngaid , mis jäässe läheksid , millel on pikkust , et ulatada jõe keskele sellele vaba vee triibule , millele võib lipsu otsa siduda "üliraske " putuka , mida kuskil võrendikus solgutada.... Külma käes ei ole vaja märga nööri kogu aeg sõrmede vahel libistada.... 8-)
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Ma alul võtsin seda tenkara ritva väikse huumoriga. Aga pisut järgi mõelnud...on see üks huvitav asi küll. Miinuseid on ka. Sellega võsa vahel pole just hea liikuda ja ma ei kujuta hästi ette, mis peaks saama, kui mõni pisut suurem kala peaks otsa tulema? Kogu järgiandmisvõimalus on ridva painduvus ja seda pole just palju...
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

See võsa vahel liikumine... et lihtsam oleks , tuleb jääda teleskoobi juurde . Nööri kokkupanemiseks peaks midagi välja mõtlema :roll: ...hasplid? Pisut suurem kala? Hmm , sarapuuridvaga olen saanud 6+ merika kätte , tõsi m....d said märjaks , aga polnud ka kahlukaid tol ajal. No ja kui oht on suuremat kala saada , tuleb ka ritv vastav teha /või osta. Kui ikka paras "tõstuk" käes on , ei ole sel suurel ka pääsu.Usun , et kui asi järgi proovida tuleb neid häid ja halbu külgi veel ja veel... Ise sihin ritva siia enda oludesse , forell , harjus, turvad , teivad , viidikad jne..
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Heh, ma lihtsalt arutlesin omaette :)
Kui pikk see tenkara sinu kujutluses on? Teleskoop on hea mõte. Vanasti, kui võistlusõngitsemisega palju sai tegeletud, siis sai õngekomplekt keritud lihtsalt hasplile ja kummiga ridva otsa kinni. Tamiili ridva otsast lahti ei võtnud. Siis oli hea kohe nt. järgmisel kohal või järgmisel päeval jätkata. Võib selle haspli ka teleskoobi alumisele osale viisakalt kinnitada. Sihukeste turbade, särgede, harjuste, ahvenate jne püük sellisel moel võib vägagi huvitav olla. Ilmselgelt saab tõesti kõiki kalu püüda.
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Pikkus... Müügil olevad on 10`6" ja 11`6" . Sihin pikkusega kah umbes sinna kanti +nöör , see teeks püügikauguseks 7-7,5meetrit. Siin jõe peal peaks seda küll olema , et kala saada. Arvan asja raskemaks pooleks seda tasakaalu värki .Seda , et ritv toimiks ja jõe ääres närvidele ei käiks ei saa päris lihtsalt. Kas kaalu ajamisel lähtuda , et see on nagu ühekäeritv , või hoopis kahekäeritv? Ega seda muidu vist teada ei saagi kui pane ritv kokku ja hakka siis nööride ja vastukaaludega "mängima", nii kaua, kuni hea saab. Kevadel peaks tenkaraga ühed viidikapüüdmis võistlused maha pidama , saaks nalja rohkem , kui raha eest :lol:
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Krtküll, ma loivaks siis ehk kohale ka, see võiks olla üks tore üritus. :lol:
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Õngitsejad panevad ridva sisse spets.kummi. Selleks on vajalikud sama spets.jubinad. On müügil "hästivarustatud" kauplustes(sihukesi poode tegelt Eestis pole). See toimib amordina, võetakse lõdvalt välja mitmekiloseid karpe ja latikaid.
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
Vasta