Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Põrguvärk, mul veel fantaasia töötab. Andri, kui mõned vanad lendõngenöörid ära kasutada, siis saab valida nt. uppuva, interi ja ujuva vahel. Sinna otsa siis lips ja puuk, ah? Saab rullida ka... :mrgreen:
Imeline...
Ulme...D
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kõikvõimalikud nööriversioonid iseenesest . Mina jäin mõtlema , et rasked putukad ei peaks ju ka mingi küsimus olema. Vii siin kunagi küsis , et millega püüda 4 grammise putukaga. Arvan , et selle tenkara süsteemiga võib ka 14 grammise putukaga püüda ja sama edukalt , kui pinnakaga.
lauri
Postitusi: 82
Liitunud: 20.04.2012, 11:10

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas lauri »

see tenkara värk on ka UK-s hirmsasti maad võtmas, paaris viimases FF&FT-s on mitu lugu olnud, lausa järjejutuna. kui soovi on, siis võin need maha pildistada ja lugemiseks saata...
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Oo jaa, see võiks olla huvitav küll. Näedsa, saabki uue mänguasja.
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Lauri , soovi on kohe hirmsasti , kui aga saad , saada selle tenkara kohta lugemist . Ehk leiab vastused ka tekkinud küsimustele , jääb seda enda "leiutamist" vähemaks.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kui nüüd lähtuda , et see tenkara ritv on kahekäeline , siis .... teed heite , võtad ridva paremasse (või vasakusse) kätte , tasakaal peab olema nimetissõrme all. Kuna minu oskused kahekäelise heitmises ei ole teab mida , eelistan , et raskus jääb veidi rohkem nööri poole , st mul on vaja nööri tunnetada. Nüüd lihtne matemaatika ..... Kahekäelise rull on 200+ grammi , ja üldiselt vahemikus 200- 350 grammi jäävad need ridvad tasakaalu küll. Järelikult on vaja tenkara ridval see rulli raskus millegagi kompenseerida. Kui võtta , et tenkara on nüüd ühekäeline mingi 11`6" siis rulli raskus oleks vast 150-220 grammi (olenevalt ridva materjalist). Ega selle tasakaalustamine mida parem ole. Ühekäelisena võttes tuleb käepide ju mingi miinimum 10 cm lühem. :roll: :roll: :roll: Tuleb teha ikkagi kahekäelise valemi järgi , ridva pikkus ikkagi 11`6".
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

See kahekäeline..... Ütleme , et testiga 34grammi . Võtad siis heitepea 34 grammise , heidad , tundub , et kerge. Kui küsida kelleltki , et mida teha on 99%-l juhtudel vastuseks , et proovi raskemaga. Mis on ka õige. Aga ...... on ka variant B . Enne , kui proovid nt.37grammist heitepead , proovi 50-70 grammi kergemat rulli. Tulemus võib olla üllatus. Või , kui on tunne , et nöör ei lae ritva piisavalt..... Võta rull küljest ja pista tasku .... ja proovi siis uuesti. "Kangidel" , st. catapult ritvadel õigustab see raskem versioon üldiselt (maitseasi muidugi), aga nautijatele mõeldud med. ja medfastidel on ikkagi õigem proovida nii nööride kui ka erineva kaaluga rullidega. Kalastusritvadel ei ole tähtis kui kaugele sa jõuga heidad , vaid hoopis see , kui lihtsa liigutusega saad sööda kalastuskaugusele. Töötab asja juures ritv , mitte kalastaja.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Remonti tuli Visioni Intro ..... Sai mõnda aega pusitud ja kaalutud ja painutatud..... Nüüd on komplekt koos ja nagu igal soliidsel ridval kahe tipuga 8-) . Kui vaim peale tuleb , seon rõngad külge ja ega muud kui pikka iga....
Manused
PC010124.JPG
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Remonti tuli Visioni Intro ..... Sai mõnda aega pusitud ja kaalutud ja painutatud..... Nüüd on komplekt koos ja nagu igal soliidsel ridval kahe tipuga 8-) . Kui vaim peale tuleb , seon rõngad külge ja ega muud kui pikka iga....
Kas keegi on selle Introga natukene püüdnud ka, et oskab ritva kommenteerida? Oli vahepeal üks Intro müügis alla 100 eur eest, rull ka paistis korralik, 8 klass. Mõtlesin juba korraks, et kas tasuks osta kevadeti ja sügiseti natukene suurema konksuga kalal käimiseks....
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

siin vilksatab üks kahekäetenkara
http://www.youtube.com/watch?v=nuyok1-13Lg
Kunagi üks norrakas oli mul külas ja kolasime kalapoodides, ostis 5m colmiku ja ütles, et hakkab sellega kärbest lennutama. Ise ostsin eile hommikukohvi juurde sihkese ``tenkara``
http://www.orvis.com/store/product.aspx?pf_id=4Y6A
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta