sidumismaterjalid ja tööriistad

AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas AndriPro »

Kas seda hõõgvärvuseni kuumutamist võib teha ka gaasitulega? Teine variant oleks mul pista töökoja raudahju süte vahele.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Vahet pole millega kuumutada.
Segasin ja värvisin dubbingut omale, alguses panin umbes võrdsetes osades eesti orav-poe jänesemolu-meriino villa heie. Orava korjas maanteelt tuttav jahimees, rapla kalapoe sügavkülmikust sain kätte, oli kenasti ühe nugise kõrval, kelle sabatipp on eelmisel lehel tulemasina kõrval, meriinot ja muid lambaheiesi erinevaid heledaid sain viltijatüdruku käest. Segasin alguses näpuvahel ja pärast kohviveskiga ja siis läksin sidusin ühe nymfikere ja harjasin lahti oli peaaegu hea aga see ei rahuldanud ja panin natuke jänest juurde.
j22.jpg
Ja värvisin kolmeks nutsakuks - insect green+chatreuse, ginger ja fluoro oranz.
j29.jpg
j28.jpg
j27.jpg
No ja sama hooga püüd ka
j26.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Järg
j25.jpg
j24.jpg
Kusjuures et täpselt aru saada, mis sealt värvipotist tulemas on pean mina kaks korda värvima, alguses väiksema koguse siukest teise sordi kraami ja siis laskma ära kuivada ja kui rahul, siis mingi parem kraam alles käiku.Mõni päev tagasi tegin pruuni ja musta püüd, siis ka sama hooga katsetus.
j23.jpg
Üldiselt ma rahul sellega, et hakkasin värvimist katsetama. Mingeid minikoguseid lahtiseid sulgi ei taha osta, mu meelest rämps ja teine asi on see, et firmade arusaamised värvidest on erinevad ja tihti ka juuresolev pilt netipoes ja tegelikkus on öö ja päev.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas sepaonu »

Ma mitu korda imestanud, et paar keerdu tina, kuus keerdu tina, täies ulatuses tina, muideks veel üks keerd tina täies ulatuses kah, et mis see ka numbrite keeles tähendab ka. Sama ju kuulpeadega. Vask vast kõige levinum. Sidusin näe putuka, neljane kuul, tina pole. Aga mis see numbrite keeles on. Kellel neid kribude riistasi ikka on kodus ja kes seda tähtsaks üldse peab. Ja see volfram ehk välismaa keeles tungsten, see on raskem ja kallim. Numbrite keeles ?
Ükspäev imedemaalt mingit pisimudru tellides tuli meelde, ahjah, vat see kribukaal, siit saab odavalt kah.Numbrite keeles 3,3 jeerikut. Supler ja mikromeeter on sepal niigi olemas, kuigi kirvetööd teen.
Vaatasin siis mis vase ja volframi reaalne arusaadav vahe on. Võtsin kamasan B830 #10 konksud, ühele 4ne vask ja tina ainult nii palju, et kuul tihedamalt jääks, vasel ju suured augud sees. Möödaminnes panin ka kuulile supleri peale ja lubatud 4mm oli minu riistadega 3,8mm, tina pakendil on mõõduks 0.015 ja konvertides peaks olema 0.015 inch = 0.381 millimeter , see muidugi soojavõilaadne tina aga kolme ettevaatliku katsega mikromeetriiga ma tema suurimaks mõõduks sain 0,32mm Teisele konksule panin 2,8mm volframi ja kuigi ta pole kera, siis minu riistadega keraosa oli ka nii nagu lubatud. Lolliksminnes võib veel igasugu jahu ajada, nagu ma tsentreerin vaske niidiga, a ma panen volframile ka veel tina jms aga maakeeli siis selle katse puhul 2,8 volfram = 4mm(3,8) vask+minimaalselt tina tsentreerimiseks(9-10 keerdu 0,32mm)
Paar pilti kah
j33.jpg
j34.jpg
j35.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas AndriPro »

Sepa juttu lugedes tekkis huvi tina mõõta. Leidsin ainult kõige peenemat , mida kasutan. Jämedamat ei viitsinud ühegi putuka seest välja harutada. Minu mõõduriist näitas jämeduseks igatepidi 0,47 . See läheb siis konksudele #10 ja peenemad.Kuulpäid on veel mitme erineva mõõdu /värviga , aga ei kasuta .Ei oska nagu seda põhjust ka öelda (per*etunne?).Oli mõte , et väikseid musti päid panen peenikesele putukale .... näis kas pandud ka saab.
ruitlane
Postitusi: 23
Liitunud: 05.09.2018, 20:07

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas ruitlane »

Olge head, seletage lollile mis lugu nende häklitega on? Veebist loen, et kukk kuivale putukale, kana märjale? Kui oluline see päriselt on? Tellisin alustuseks bogdangawlikust paar hiina kukekaela 3,5 euriga tk. neis on alustuseks suht korralikku sulge piisavalt, valmistusin juba kogu värvivalikut kokku ostma aga nüüd kahtlen. Samas on muidugi ka odavat kana, aga selle kvaliteet tundub juba palju kehvem.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas AndriPro »

Vist on niipidi , et kukega teeb enam-vähem kõik , kanaga pinnakaid on kahtlane.Kana sule fiiber on lihtsalt pehmem .Kana sulega suvised uppuvad ja liitsid , lõheputukad tunduvad jälle paremad . Alguses on vaja jah kõike kokku osta , palju seda kõike vaja on selgub hiljem. Kas hakkad siduma 50 ...100 või kogunisti 1000 putukat aastas , seda ei tea sa ise ka. Kvaliteet ... see on see , mille eest saab hinda küsida. See ei tähenda seda , et sellest putukaid ei saa.Eliitmaterjalidest seotud putukad on ilusad pildil , on ilus ise vaadata .... kas ka kala seda ilu näeb ? Vaevalt , kala tahab süüa. Ostsin ka alguses kokku kõik , mis vähegi tundus hea ....nojah , hea oli asja juures see , et sain õigel ajal pidama. Viimasel ajal ostan "plaani järgi" .Kõigepealt plaan , mida seon , umbes kui palju ...siis vaatan , mis puudu ja ostan. Nii püsib asi mingil määral kontrolli all.
ruitlane
Postitusi: 23
Liitunud: 05.09.2018, 20:07

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas ruitlane »

Aitäh Andri :) Proovisin selle hiina värvitud musta kukega siduda ja seejärel viskasin kuke minema. Suled on, kust värvi täis, kust ebaühtlaselt värvitud. Pruuni jätan alles, see naturaalne, see vast kuhugi kurguhäkliks kõlbab. Tellisin grizzli Metzi nr. 1 ja musta Metzi kana, närvid maksavad ka midagi. Sidusin just oma esimese wollybuggeri, ma ei tea miks aga see on ebasümpaatsuselt teisel kohal, kohe pärast red tagi. Eelarvamused, ei muud.
ruitlane
Postitusi: 23
Liitunud: 05.09.2018, 20:07

Re: sidumismaterjalid ja tööriistad

Postitus Postitas ruitlane »

Appi! Aidake mul pakk kokku panna. Seletage võhikule mida mul sulgede karvade, dubbingute, konksude jne. osas ilmtingimata vaja läheb, et lõheputukaid siduda. Ostsin märgade jaoks metzi musta kana mistpoolist, mingi tänulik koi on neid sulgi siit-sealt tasuta närinud, must on selline pruunikasmust aga okei, väiksemate putukate matejali ikka leiab sealt, Metzi grizzli kukk on ka olemas, see tundub korralik, Bronze Mallardi sulgi on, kuldfaasani sabasuled olemas, musta, rohelist, halli marabut on, musta ostrich herli, mida see iganes tähendab. Kui jagate häid kauplustelinke, olen ka väga tänulik. Igast värvi häklisulge on vaja, Andrei juurest võtsin musta, halli, rohelist, kollast, Kui te ei aita ostab loll oma raha eest hunnikute kaupa pa..a kokku ja teil tuleb seda lolli siin veel tõenäoliselt kaua taluda :(
Vasta