Uudised sidumispingist.....

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Kõige tähtsam asjaolu selle pikalt ettemõtlemise juures on muidugi see , et säiliks tasakaal . Kui oma tegevusega rikkuda seda tasakaalu on asi hukas. Tasakaal läheb ju paigast ka inimesest sõltumatta , siis pead olema õigel ajal kohal ja asja uuesti õigeks keerama. Seesama tasakaal peaks valitsema ka seadustes ja kõik huvigrupid peaksid loodusega suhtlema tasakaalus . Pole seda tasakaalu , on palju tuska ja pahameelt. Kalastamises (harrastuskalastamises) on siin lõunas kenad näited . Keelu all Peetri jõgi - keeld on ju ainult kalastajatele , matkajad ja kanuutajad ja röövpüüdjad võivad vabalt tegutseda. Ja harrastuskalamees võib vabalt nende tagant õlle taarat korjata ja põhjaõngi. Küsid kelleltki , et miks see nii on , väidetavalt kaitstakse midagi või kedagi. Mis krdima jõuga saaks selgeks teha , et KEELAMINE EI OLE LOODUSE KAITSMINE. Need on kaks hoopis ise asja.


jätkub.......
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Siit - sealt on aeg-ajalt ikka lugeda , et mis saastab ja miks ja kui palju kahju tekitab..... Kui mõnda konkreetset reostajat on võimalik vastutusele võtta ja kasvõi trahvida , siis..... Kuidas peaksid vastutama need , kes aeg-ajalt mõne mõtlematu seaduse või määruse välja mõtlevad? Või mis mõtlematu.... vastupidi .... vägagi läbimõeldud..... kaitsmaks mõne huvigrupi huvisid ja ressurssi.... . Ja selle juurde joonistatakse igasugu tabeleid ....ja aetakse mingisugust aatelist p...a , et kuidas me ikka kaitseme ja võrreldes euroopaga oleme liiga liberaalsed... . Võrreldes teiste euroopa riikidega on eesti haldusvõime olematu.... selle peale ei tule nagu keegi... või õigemini - riik ei saa välja näidata oma suutmatust .Poliitika on niisugune.
Kui meie ülikoolist tuleb järjekordne sats noori ja harituid..... olgu siis teadusesse või keskkonna ametnikuks ... on hirm kohe . Et mis nüüd seekord meil jälle täiesti valesti on , mida on vaja hakata kohe ja ruttu reguleerima või lammutama.... Täiesti arusaadav , nooruslik tuhin ja karjäär vajab edendamist ja pea on tarkust nii täis , et ajab üle serva.... . Tahaks mõnele niisugusele tegelasele öelda ; Et kui on ikka vastupandamatu soov tegutseda ja rabeleda ja reguleerida , siis...... puhka natuke .... see läheb üle .... ja mingil hetkel asendub elukogemusega , mis on tõeline tarkus.

jätkub....
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Seisan keset kena küla siin võrumaal , seal teadete tahvlil ilusti kirjas , kuidas loodust kaitstakse , metsas kena õpperada , info selle kohta , ja jõgi. Kalastamine on muidugi keelatud , nimelt seal jões elavat harjus. Kuna õige mitu aastat on minul eriline huvi just harjuse vastu (ka kulinaarne) , siis loen eriti hoolega , et mis selles harjuses siis nii imepärast on . Miks just see jõgi on harjuse pärast keelu all ? Harjust on siin Koiva + lisajõed + lisajõgede lisajõed.Mitu kilomeetrit see kokku võib teha ? 500 või 600 või isegi 700 . Läti poole peal ei ole keelatud jõgesid , ega harjuse püügikeeldu , meil on , ja eriti tähtis on see 15 km jõelõik. Kui loodust üritatakse jälle hoida , miks siis lõheliste kudukärestikud on liiva alla matetud ? Ja veel oleks mõned küsimused , mida siin foorumis ei sobi küsida.
Kui ei suudeta juba olemasolevaid kaitse -,või keelualasid hallata , milleks siis veel uusi tekitada. Et ikka kõik harrastuskalamehed aru saaks , et nad on jõgede ääres soovimatud isikud?
Harjus läks meil keelu alla 70-ndatel . Tuli Moskvast üks kalateadlane , ajas asju , sai harjuse keelu alla ja rohkem pole teda nähtud. Müstika minu jaoks . Kuna Moskva ajad on otsa saanud , kas siis peaks harjuse püügiluba Brüsselist küsima , kohapealsed kalateadlased ei oska sobivaid tabeleid joonistada?

......jätkub
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Hommikune metstuvide laul on lõppenud , sookured on "lärmamise" lõpetanud ja marjavargast pasknäär lasi aiast jalga ......
Harrastuskalastajatel seminar tulemas.... plaanis luua "katusorganisatsioon" ..... üleskutsed osavõtuks laiali saadetud jne.... .Lendõngitsejad tahaks ka nagu natuke kaasa rääkida... aga .... nt. mulle isiklikult ütles ühe meie juhtiva kalastusklubi juhatuse liige , et lendõng ei sobi meie oludesse , lendõngega püüdmine on jama jne.. jne...Miks peaksin peale niisugust juttu üldse mingit katusorganisatsiooni tahtma ,või soovima kaasa arutada ? Tegelikult peaks välja uurima missuguste püügiviiside /vahendite harrastajad siis nagu lähevad "sordi" alla. Muidugi olen mõelnud , et miks see lendõng ikkagi ei sobi . On tootlikkus väike või ? Või ei luba talupoja mentaliteet seda kätte võtta ? Huvitav oleks saada sellele kohe noh päris avalikku vastust.
Aga jutt on ikka kõiki harrastuskalamehi esindavast katusorganisatsioonist.......
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Keelamisest veel.....
Hiljaaegu käisin Nurmijärvil , kena kohake Helsingist paarkümmend kilomeetrit. Kena jõgi ja kala palju ...... ja miljonilinna koormus jõel. Aeg-ajalt lähevad piirangud kalapüügi osas aina karmimaks. . Praegu oli nii , et püüda võis ainult lendõngega ja ilma kidata konksuga. Alammõõdud olid ka natu nagu ulmelised (peast täpselt ei mäleta). Aga , et miks siis seda kalapüüki üldse ära ei keelata ? Meil oleks mõni teadlane tabelikese joonistanud , keskkonnainspektsioon oleks arvanud , et 0-tolerants on kõige parem ja kalapüük oleks unustatud sellel jõel. Miks väljaspool eestit tehakse piiranguid kalastajatele , meil aga , püügikeelde? Seesamune näitabki tegelikult välja , kas mõtlemine loodushoiu kohalt on lühinägelik või siis mõeldakse ikka nii , mis saab 100 aasta pärast. Kui muidu on elu meil juba niisugune euroopalik , siis loodushoiu , ja eriti kala ja kalapüüdmise koha peal on ikka niisugune rõve stagna , et karju appi.....


..... jätkub
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas vii »

Andri, kuidas teil seal Gaujal tõugjaga lood on.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Tõugja lood ..... on samad , mis harjusega . Eestis on keelu all , lätis püük lubatud , piiranguks alammõõt ja 1 kala kaasa. Õnneks on kuulda siin eesti poolel kah juba selliseid jutte , et tõugjast saab püügikala. Jutud juttudeks , enne kui oma silm pole seda seadust näinud , ei usu. Muidugi võib ju tõesti juhtuda see , et mõtlemine muutub.......
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas ahti28 »

Lisan siia oma tagasihoidliku arvamuse teemal,mis puudutab lendõngendust...
Eelmisel aastal säinast püüdes hõikas kaldalt keegi noormees tavalise küsimuse,kala on?,kohmasin midagi vastuseks,sellepeale sülitas noorsand jõkke,lasi nipsuga koni järgi ja läks auto juurde.Sättisin ka minekule ja ajasime veel paar sõna juttu,noorhärra irvitas,ajas kalipso selga,võttis harpuuni ja ütles,et igasugused ridvad võib pooleks murda,kohe lähen ja lasen kasvõi sada tükki.Ujus sinnasamasse oma tati ja konide sisse,kus mina terve hommiku kalapüüki nautisin ja kukkus laskma.Teine nooruk oli kilekotiga kaldal ja korjas lastud kalu.
Et nüüd jutu lühike point kokku võtta,siis arvan,et lendõngendus võiks jääda pisut salapäraseks ja arusaamatuks massidele.Inimestele,kelle jaoks on saak kõige tähtsam,kes ei mõtle kaugemale,kes ei märka midagi muud enda ümber.Seda nimelt sellepärast,et siis on raskem"omasid"ära tunda....
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Arvan ikka , et kõikide püügivahenditega on kalapüük nauditav , ole sa vee all , või vee peal . Kogu küsimus on ikkagi suhtumises. On minugi juures käinud küllalt lendõngitsejaid , kelle ainsaks sooviks on saada putukas , millega tuleb järgmine "isiklik rekord". Mis sa ikka teed , kui jõe ääres on kõige "põnevamad asjad " kilogramm ja sentimeeter.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Uudised sidumispingist.....

Postitus Postitas AndriPro »

Mõnikord püüan pingsalt aru saada kaitsjatest.........

Tuli kord üks mees teise juurde ..... kuule , sul on küla ülesehitamise kogemus olemas , teeme veel ühe ..... no , ok teeme. Hakati siis renoveerima , restaureerima jne... jne... ..... 9 hoonet juba katuse all , 4 veel pooles vinnas..... siis , ühel päeval sõitis õue peale uhke jeep , autost astusid välja kaks kena naisterahvast , kaustad käes , räägivad midagi , osutavad käega ikka ühes ja teises suunas..... Läksid siis mehed uurima , et milles asi..... Naisterahvad teatasid , et me teeme siia etnoküla..... soooooh , või , et etnoküla..... et kuhu te selle teete? .... Need kolm kinnistut ja ligi 60 ha maad ümber kuuluvad meile , üks on nagu suuraktsionäär , teine nagu väiksem aksionäär ja ehitaja... Aga , et siia teemegi ! ....... Krt , ei saa aru , sõidate meie õue peale ja teete siia etnoküla.... tahate seda kremplit ära osta või ? .... Ei , osta ei taha , tahame etnoküla teha. ...... Ahh sooo , osta ei taha , aga meie kinnistutest tahate teha etnoküla , nii või ?...... Jah , nii.
Mehed arvasid , et nii see asi päris ei käi , saatsid naised minema ja siiamani üritavad neist aru saada..... Lihtsalt , sõidad mööda eestit ringi , keerad sisse suvalisse õue ja teatad ...... ma tahan siia teha ulmeküla.... Fantastika !!!!! Nii siis toimivad meie kultuuri kaitsjad.........


........ jätkub loodusekaitse teemal..... (väikeaksionäär ja ehitaja on kirjutise autor)
Vasta