Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Tarvo , veel üks ..... Võtad #1 või #2 või #4 ühehaaralise LW lõhekonksu , seod sinna bucktail tiiva , niisuguse pika ja õhukese ja siis teed bucktaili karva tüvedest väikese mudleripea ja kõik. :roll: Torumehed ütlevad , et hitsipilli . Ja targemad torumehed soovitavad siduda torule , aga kasutada torul ühehaaralist konksu :shock: ........ :lol: :lol: :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Mõned cdc sääsed.
Manused
sääsk5.jpg
sääsk 4.jpg
sääsk3.jpg
sääsk2.jpg
sääsk1.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Piltidelt ei saa hästi aru..... Kas putukatel on metallkeere või ? Või ei ole ?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Pildid on sitad jah, valgust vähe, ma pole absull fotohuviline ka. Tinsel peaks olema see
http://tightline.ee/m6150/vi-idoc_edit+i511970
Kuigi täiesti normaalne oleks olnud minusuguse algaja puhul, kui ma oleks kuivale traati sidunud. Ma ei jõua kohe ja käigupealt targaks saada, sidusin näiteks paar nädalat tagasi klinkusi oravaga, õnneks tuli jutuks, targem mees ütles, et eieiei see ei lähe kohe mitte. Mingusugust arengut materjalides orjenteerumises ja putuka sidumises siiski märkan. Osa ebapropotsionaalsust tuleb ka sellest, et kõike materjali pole õiges mõõdus, mõni asi liiga lai, mõni asi liiga pikk.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Putuk on ise hea ... aga see tinsel jääb uputama. Kui valiku teed cdc putukale , siis seo ikka igat putukat 3-4 tk . Nendega püüdmisel on see häda , et tahavad kuivada vahepeal. Ise olen selle jandi pärast nendest loobunud. Aga kalale nad meeldivad , kohe väga.
Keermeid tee jämedamast sidumisniidist (nt 3/0) , Andreil peaks seda Danville haugiputukate sidumise niiti olema.
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas madis0566 »

Jõudu! Lisaksin, et CDC-putukatega püügi mõnu pikendamiseks, tuleb tähelepanu pöörata konksu valimisele. Tublisti parandab ujumise kestvust tõelised kuivaputuka (kerged) konksud ja ka konksu suurus. Mina kasutan CDC jaoks nr.14 ja 16, konkse.Väiksemaid mina ei saa kasutada, sest mu nägemine pole enam see, et lips jõe ääres siduda. Kehaks piisab pisikese näpuotsaga karva ja niidist. Õigem effekt ongi see, et putuka keha vajub vette. CDC puhul tasub juba sidumise lõpus immutada õliga, sest Andri jutul on tõsi taga. Enne õlitamist tasuks teha katse, võttes putuka pihku, sulgeda näppudega peopesa ja heita putukas lae suunas. Putukas peaks langema tsipa hõljuva kiirusega põrandale, mitte nagu paljas konks-pots. Kui putukas on liialt hõljuv, vähendab see heite täpsust.Kui putukas on liialt raske ehmatab see potsatus kala või kala lihtsalt ei suhtu sellisesse putukasse usaldusega. Kuna CDC on nii kerge, saab sellise putukaga kala nii pöördesse ajada, et tehes lihtsalt veepinnna lähedasi heiteid, teeb forell õhuhüppe (olen teadlikult kogenud). Kõige kapitaalsem märgumine toimub sii, kui kala seda juba nämmutanud on. Kala küll käes, kuid siis tuleb putukat limast loputada ja kohe kuivatada, siis tasuks putukas uue vastu vahetada ja see tegija panna kuivama. Nii nagu Andri'gi kirjutas, et neid peab rohkem kaasas olema. CDC võib kasutada mõne karva kaupa ka uppuvatel putukatel, sest ta hoiab oma kidude vahel pisikesi õhumullikesi, mis vees sädelevad, muutes putuka kaladele väga ihaldusvääresks.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

konksuks on tms 102y , otsin 13-19 , suurema koguse 15 ja 17, mul pole ka nägemine hea, mõtlesin, et peaks miskit sellist äkki soetama, kas noka külge, või prilli külge
http://www.sportfish.co.uk/magnifier-cl ... cus-3.html
http://www.youtube.com/watch?v=_uxAbYxPDMo
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Täna hommikul näitab kraadiklaas -26 , heh , tuleb putukasidumise päev..... ja kütta võiks ka pisut rohkem.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Juulikuu keskelt lõpuni (nii umbes täpselt) .Suurus selle järgi , kuidas vett on.
Manused
P1190050.JPG
P1190045.JPG
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

mul ka sidumise päev, kui julgen, siis panen õhtul ka mõne pildi...
Vasta