Kahlamisvarustus

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

Paar aastat naine kodus maailma päästnud ja ühtegi kilekotti ei osta, saia ei osta ja üks asi viib teiseni ja praeguse telgi ja tarpiõmblemise juurest jääke saades suristasin omale silnylonist kalakoti vesti taskusse.
kalakott.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

Praegu ladistab meiekandis keskmist hoovihma ja keerab vist ilma korraks normaalseks jaanipäevailmaks 8-) aga nädalapäevad on olnud parajat kuumust ja mõnel päeval ka õhtuti parajat niiskust ja lootus, et äkki veepuudusest kevadel ei ole sääseaasta tulemas purunes hoobilt 8-) ja keegi ka mainis, et see kevadine vee hulk pidi ka luulu olema, hoopis mingid sügisesed ilmastikutingimused määravad ära järgmise aasta "sääsesaagikuse"
Tegelikult muudel ajenditel, ehk puugihirmus süvenesin natuke keemiamaailma uuendutesse järjekordselt, olenematta sellest, et mul puuke pole olnud aga kardan ikka neid, no neid kahte jubedat haigust, mida saada saab ja mul üks sõber ka sai eelmine aasta, poolteist kuud jõuetus olekus ja miljon jama. Ma ise siiani sääserohuna kasutanud x-100, mis on deetpõhine, vist eelmisest aastast ka eurokolhoosis keelatud.
Ühesõnaga shoppasin uusi möginaid.
perm.jpg
pica.jpg
Permethriniga töötlema hakates libistasin silmad manualist või googlest üle ja sain teada, et vahet pole, kas suur või väike asi aga efektiivseks tõrjeks peaks panema 3 untsi, ehk 90ml kanti riideühiku kohta. No panin puukuuri oma riided pesunöörile, pudelit vastu valgust hoides vaatasin palju sees on ja jagasin markeriga 10ks. No nii täpselt iga riide piserdamist ei jälginud aga pärast rehkendades olin natuke vähem siiski pannud, riided olid erinevad, nokamüts, naise teksalaadsed ja miski kribu top, oma üks õhuke aluspesu ja õhuke fliis. Esimesel õhtul närisid sääsed ainult parema käe ühte küünarvarre ala, mille olin vist puterdades vahele jätnud, järgmine hommik parandasin asja ja järgmisel õhtul nautisin pesuväel kalapüüki ilma koerakratsivõimlemiseta. No kalamehele, kes seisab hiirvaikselt vees kümmekond meetrit toituvast kalast on ikka õnnistus küll. Kaua ta reaalselt oma toimet hoiab ei tea. Kindlasti mina ei viitsi omi asju kilekotti panna, et midagi ära ei lahtuks. Muljusin uuesti netinuppe ja ostsin igaks juhuks juurde. See põrgukuumuse aeg eesti suves lühike, enamuse ajast kannatab lihtsalt sääsekindla riidega olla. Kuna kalamees ronib ju kättpidi vette kah, siis arvata võib, et varruka otsad saavad seda pesu omajagu, võibolla neid tuleb varem möglata, kui kogu riietust.
Eks teine võimalus oleks osta töödeldud riideid, neid ikka müüakse, kui googeldada *Insect repellent shirts* vms aga variant ka see, mis ma tegin.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Matu
Postitusi: 26
Liitunud: 22.03.2016, 10:18
Asukoht: Tallinn

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Matu »

Sepp, kas seda toodet kasutasid? http://www.kalastus.eu/et/a/pic-saaseto ... llent-30ml
Kas need DEET sisaldusega tooted tervisele või mõistusele ei hakka? Ise pole julenud seni osta.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

Seda jah.
Kuna see tõhusalt toimiv kraam, siis olen seda ka ülivähe pannud, see mingi pumbapudel aga enda peale pole kunagi pannud, pumpan paar korda näpuotstele ja näppudega tupsutan siis kõrvu ja kaela jne ja pärast pühin näpud vesti külge ära. Seda pläga ainult vajadusel kasutada, siis kestab üks pudel mitmeid aastaid.
Alternatiive on ju ka olemas. See kreemim picardin täiesti toimib, mingist max 14h võib unistada terassil õlut joov inimene, kalamees, kes rassib võsas, käib palju ja kogu aeg kättpidi vees klaarib 1 kuni 2 mäkerdamist pika õhtuse püügiga. See permethriniga riiete töötlemine täiega töötab, viis korda käinud nüüd töödeldud pesusärgiga, mitte ükski sääsk pole nokka läbi pesu pistnud
No ja kes üldse ei taha mäkerdada, siis pangu omale thermacell perse külge, see ka toimiv asi aga suht kallis suristada kogu aeg poekraamiga, ma skeemitan balloonide isetäitmisega ja millalgi jõuan ka võibla mürgi ise lahjendamiseni kah. Neid thermacelli kärsatuspadjakeste alternatiive on muid kah olemas, birgit üks talv sebis mulle miskeid rootsist ja pidi poes kah toimivaid olema.
Matkajatele on tulnud välja uus mudel, mida saab gaasipõleti ballooni külge panna, mis teeb laagrisoleku inimlikuks, saab tundras kah suspede väel olla.
https://www.thermacell.com/products/mos ... o-repeller
mul omal vana/teistsugune mudel
http://www.motonet.ee/et/toode/8600466/ ... sepeletaja
aga kalal sellega ei käi.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

sain tundrareisil ühe lätlasega kokku, alguses nöörikorvile tähelepanu ei pööranud, kuna ta oli tulnud kopteriga, pärast märkamist demonstreeris painduvust, sisuliselt keera rulli kuidas tahad ja topi kuhu tahad, praegu tuli meelde ja googeldasin
https://www.youtube.com/watch?v=a1EKGkNxVXo
https://taketackle.com/
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
mast
Postitusi: 37
Liitunud: 23.10.2014, 23:03

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas mast »

Järgneb mitteostusoovitus. Ostsin pragunenud Visioni kahlasaabaste asemele Guideline Alta saapad (http://www.helsinkispeyclave.com/produc ... m-idrogrip), mitte niivõrd sellepärast, et Visionid oleks talumatult halvad kui selle pärast, et mul on keskmisest suurem jalanumber ja Visioni kõige suuremad hakkavad varvaste peale. Ainus asi mis nende Altade juures hea võib olla on see, et nad on jube laia lõikega - sooje sokke võiks mitmeid paare jala ümber panna. Enam-vähem kõik muu on halb. Paar kuud pistelist kasutust ja kusagil talla vahelt lirtsutab korralikult vett välja kui veest välja ronimise järel kõndima hakkan, pealsete õmblus andis juba ühest kohast järele ja need ägedad Speed-lace paelad on parasjagu nii venivad, et pükste allserva konks ei taha nende taga kinni püsida vaid tuleb kogu aeg lahti. Pärast seda muidugi haagib see konks ilusti heitenööri külge :) See hirmlai lõige muidugi tähendab, et jalga nad kuigi hästi ei toeta. Lisaks ei tule saapast vesi hästi välja ja kuivavad aeglaselt (Visioni Loikka-ga võrreldes). Pole gramme kusagil vaadanud aga raskemad tunduvad ka nii kuivalt kui märjalt.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

Ma olen alta kahlapüksid ära vahetanud garantii korras peale kahte aastat kasutust, oli torkeid juba omajagu ja liimipuudust kah polnud aga garantii korras vahetuse põhjus oli ultrahelikeevitatud küljeõmblus ja mul oli ka meeles, et ostuhetkel pakuti neile kolme aastat garantiid. Mälu järgi maksis 25€ kuller HSC juurde. Mulle tundub, et peale kahte kuud kasutust ja mingite õmbluste hargnemist võiks proovida edasimüüjaga vestelda garantii korras vahetuse osas.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Ridiculous
Postitusi: 22
Liitunud: 04.04.2013, 15:02

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Ridiculous »

Peab siin ikka tihemini silma peal hoidma, sest...

Sepaonu, see kalakott on geniaalne! Mul kodus sarnane teema ja ausalt öeldes endalgi on ainuke õigustus poest kilekotti kaasa tuua see, et läheb kalakotiks vaja. Nüüd seda lahendust nähes on raske kilekotti enam õigustada, liiatigi, et kilekotis kipub alati ka mingi "mahlade väljavoolamise" auk olema.

Kui sul peaks mingil imekombel neid tarpijääke ja viitsimist veel üle olema, siis ma oleks küll äärmiselt tänulik ja huvitatud klient 😉
Ridiculous
Postitusi: 22
Liitunud: 04.04.2013, 15:02

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas Ridiculous »

Ja et natukenegi väärtust teemasse tuua, siis xxl mees, kes sa seda teemat loed, siis see pakkumine väärib kaalumist: https://www.czechnymph.com/en/e-shop/cl ... alt-jacket

Eelmisel black fridayl ostsin samast poest küll hea, aga oluliselt kehvema soodukaga 3-in-1 salti ja tuleb sepaonu kogemusega nõustuda, et hea asi on! Eriti sellise hinna eest...
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Kahlamisvarustus

Postitus Postitas sepaonu »

Ma väga rahul nanopuffi ja salt jopiga, viimase taskutega läks küll natuke harjumisaega aga head on. Puff saab peale kalalkäikude ka mujal minuga kaasa, asendab tegelikult selle ja veel tolle jamidaveel fliisid, üks tasku õige koha peal. Ei pakendu nii väikseks nagu sulg aga selleeest ei karda eriti niiskust kah. Nanopuff püksid ostsin ka kevadel aga üks reis jäi ära ja nüüd ennem jääd kõnnin nendega vees.
Vapori kahlasaabastel kulutasin niidid läbi sees ja väljaspool saabast, ainult saabaste omavahelinne nühkimine pole, umbes kolm nädalat graniidirägus kah kahlatud, võibla seal kulutas, rapla kingsepp võttis kõigi kolmerealiste üleõmblemisest 6 rutsi ja praegu on nad tööl mul ja polyuretaanpläga kuivab õmbluste peal ja tagantjärgi tarkusena oleks võinud uuest peast ära mäkerdada, soome foorumis kah märkasin, et keegi sama asjaga tegeles, neil graniidipuudust pole.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta