Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
Taso
Postitusi: 2
Liitunud: 24.03.2013, 10:23

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Taso »

Kas on mõtet 7-8 9,6 purunenud otsaga ridvast proovida teha haugile ritva. Ritv Pro perfomens on nüüd ehk 9 pikk või natuke alla. Liimiks uue tipurõnga jne, aga nüüd ei oska kinlaks määrata nööri klassi, arvan et ehk 9-10 ehk.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Taso , kas see tipp on kadunud või pulbriks purunenud? Tänapäeval lapitakse kokku ja käib jälle. Sellest lühemaks tegemisest ei tule midagi välja , saad ühe niisuguse kaika millega midagi teha pole.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Tänaseid tegemisi .... Küpsetan ja hööveldan kahekäelise pulki ( krt kahekäelisel on neid ikka palju). Ja muidugi vaja testima hakata.... liime ja lakke ja muud kasutatavat olmekeemiat... Testimiseks sai valmis tehtud PMQ mustad toorikud . Seda , et nelikant ritv on ritvade rolls-royce ütlevad paljud ridvameistrid ja muidugi on seltskond , kes peab seda PMQ-d ainuõigeks ridvaks. Ongi natuke hirm , äkki hakkab meeldima....... või mõni mees ütleb , et libe tee...libe tee.
Manused
P3240045.JPG
P3240046.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Peaks selle PMQ vist lahti seletama..... PMQ (poor man`s quad) - vaese mehe nelikant või ruut. Tehakse 2 bambuse pilpast , osad hööveldavad , osad kaabivad noaga ridva mõõtu . Mingeid jämedusmõõte ei anta , on ainult "soovituslikud" tipu läbimõõdud eri pikkustele.Tegumoelt iseenesest oleks nagu lihtne , aga...... kõik geniaalne ongi tegelikult lihtne.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Tasapisi , tasapisi..... osa pilpaid pressimises , osa mustas höövelduses ....... ja esimene ots hakkab juba viimistlusse jõudma. Mõõdud lähevad juba "karmiks" , tavaline nihkats enam ei kõlba , tuli kapist välja otsida digitaalne "mauser".... Avastasin tagavarades veel käepidemeid ja hööveldasin 8-jalase PMQ kõrvale veel ühe 6-jalase.
Manused
P3260049.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

PMQ-d kaabitud ja mõõtu hööveldatud......lähevad need rolls-royce-d :lol: :lol: :lol: liimimist ootama.....
Manused
P3270044.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kahekäelise alumine osa mõõtu hööveldatud.... läheb liimimist ootama. Jah , kui ükskord liimimiseks läheb ..... ees ootavad üks klaasfiiber , üks Intro , paar vaese mehe bambust , nüüd juba lisaks kahekäelise pulgad.... saab eri sorti liimidega mäkerdada õige mitu päeva.
Manused
P3280046.JPG
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tarvo »

Mitmest pulgast kahekäeline kokku tuleb? Seda PMQ'd tahaks täitsa proovida, kui see valmis saab. Esialgu tundub neljakandiline ritv ebaloogiline, aga äkki ongi libe tee...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kahekäeline tuleb 3-osaline , materjal on praegu 12-jala peal , aga tahaksin ritva 10,5-11 jalast. Võtsin appi Hoergaardi ühe 12-jalase speyridva mõõdud ja mingil hetkel tuleb lihtsalt "lambist" edasi teha , näis mis tuleb.....
Neljast pilpast liimitud neljakandilist olen saanud katsuda , nii et mõtle järele , enne kui libedale teele astud. Seda , et PMQ-d tehakse ,teadsin õige pikalt , ei saanud ainult asjale pihta õieti .... noh nüüd näis.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

PMQ-d liimitud ja 6- jalane mõõtu hööveldatud.... Ah mis mõõtu... võtsin abiks Irginsi 6-jalase 4wt mõõdud , hööveldasin musta töö ära ja siis läksin "sujuvalt" omaloominguga edasi ... tulemus 6-jalga 5wt . Lõikasin Wulffi ridva järgi pikkuse mõõtu , kuna meeldib selle rõngaste ja käepideme paigutus .... lihtne kopeerida.
Manused
P3290046.JPG
P3290048.JPG
Vasta