PUTUKAD 2015

Vasta
ZiiN
Postitusi: 558
Liitunud: 14.03.2013, 10:54

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas ZiiN »

Tegin polaarjoone taga põhja sondeerimiseks mõne raskema peaga molluski... kas peaks värvigammat veel laiendama millegagi?
kp1.jpg
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas sepaonu »

Minu meelest sa kõiki maailma värve siduda nii ehk naa ei jõua, tee variatsioone, eri värvi traadiga ribisi , eri värvi kaelust, pedepunast näiteks, kui juhtub olema, seda nad kiidavad, et võluvärv, veed pidid suht üleval olema rowa kõrgusel, ega sealt ülespoole ka vast veepuudust pole, madalamaks läheb alles rannikul, kus lund nii palju polnud.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas Birgit »

Ziin, rootsi poolel on veed tavalisest kõrgemad ja lund veel palju, miinuskraadidega ööd ei tee sulamist kiiremaks, kas veed enne sügist üldse madalaks saavad on iseküsimus, samas on natukene kõrgem vesi parem kui liigmadal. Tee igaks juhuks juurde mõned suuremad (2-8), no nagu see suur ja punane karupeletaja aga tumedamates värvides või hallikirju, näpuotsaga rohelist, sinist lisaks, ära hõbedat unusta, mõned striimerid jne.
Suusamüts kaasa siis on kindel, et tuleb sooja :)

Sellist lund võib suure tõenäosusega näha ka sellel aasta.
Juuli viimased päevad 3a tagasi, mina olen see väike post paremas servas
Juuli viimased päevad 3a tagasi, mina olen see väike post paremas servas
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas sepaonu »

Soome foorumist jaanipäevapaiku lugesin, et rootsi tundras pidi 300% tavalisest rohkem lund olema ajalehe jutu järgi.
Ma muidu ikka nutan seda poolt juulit, et tahaks, ma reeglina juulis ei saa, see aasta väga ei nuta, sätin juuli viimastel, augusti esimestel päevadel. Isegi ükspä hakkasin karpe korrastama, mõne putuka olen peaaegu iga päev sidunud, see aasta kopin lihtsalt juurde erinevat värvi kerega.
j1.jpg
j2.jpg
j3.jpg
j4.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas AndriPro »

Sepal viimane on putukas ..... ülejäänud on sihuke koolipoisi karbitäide :lol:
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas Birgit »

AndriPro kirjutas:Sepal viimane on putukas ..... ülejäänud on sihuke koolipoisi karbitäide :lol:
just-just, seda viimast võib veel tuunida suuremale konksule ja väikese roosa, lilla :) või rohelise sabaalusega.

minul on pigem nii, et 5% läheb vaja kuiva ja 95% uppuvat putukat, no ehk natukene merepinnale lähemal, kus harjus jälle kiusama tuleb, võib kuiva osa tõusta 15% peale.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas AndriPro »

Pole sinna põhja poole mingit imeputukat vaja , seal toimivad täpselt need , mis meilgi . Tuleb ainult meie putukad , mida kasutame kevadtalvest kuni hilissügiseni , st umbes 9-10 kuud , "pakkida " 60 päeva sisse . Kui meil toimib mõni putuk nädala , siis põhjas võib see aeg olla 1-2 päeva. Heh , simpel. :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas sepaonu »

Ma panustan täiega kuiva peale tundrareisil, langevarjunelson on ennast tõestanud ka, kuivapüügi plumps on ikka haigelt lummav, hall ala on kuiva uputamine ja strippamine pinnakihis, arvan et isegi th mõne luua võtan kaasa, kui ei proovi, siis ei tea, seega tuleb proovida. Võtan muidugi märjad kaasa, ämblikudsoftid, mis lendavad kergelt, miniliitsid, põhimõtteliselt mis veel #5ga lendab.
Ma tahaks semule, kes on masinõngleja peotäie lante teha ühiseks reisiks, tom ja andri vanad landitajad, mind kunagi hakkas see teema painama, et võtaks lantidel kolmikud maha ja asendaks ühehaaralisega ja sellele seoks pisitagi ja minisofti säärele,ühesõnaga kaasamõtlemist tahaks konksuvaliku osas, illustreeriv pilt on netist võetud. Sirge säär, silm sihke, et landirõnga saaks panna, teravik pigem sissepoole kurvis.
lant.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Olen kunagi lantidel kasutanud neid ühehaaralisi . Kõige paremini toimis sirge silmaga karbikonks ... :roll: ka vobleritel.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2015

Postitus Postitas Birgit »

reaalsuses pakid selle 10 kuud 5-20 päeva sisse...
Vasta