Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Sepaonu , sellest sinu äraeksimisest..... Mina teen niii. Võtan ridva kätte nii kuis mugavalt tundub , panen pöidla ridva peale .... Vot seal pöidla all ongi tasakaalu punkt. Selle tasakaalu punkti kohalt panen ridva kitsa lauaserva peale ja siis hakkan täpselt rulli kinnituskoha peale lisama raskust (kõige algelisem oli alutraadist konks ja poes müüdavad tinad ) Lisad raskust niikaua , kuni ritv on ilusti horisontaalis.
Paaril ridval on kaal läinud "üle mõistuse " , siis olen võtnud rulli ja lisaraskusena liiminud butti sisse kümnelist keermelatti (nt siin piltidel olnud sharpesi perfomance-ritv).
Kui saad tasakaalu kätte , siis tunned kohe , kuis ritv hakkab tööle. Kui rull on kerge , ei tunne ridva tööd ja murrab rannet , kui rull on raske , tundub heitmine petlikult kergena , aga nööri liikumist ei tunneta.
Ja minuarust on tasakaal tähtis igasugu toimega ritvadel , ei väsita ja annab maksimaalse kontrolli nööri üle.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eelnenud jutule pilt lisaks .... pistsin toki palkseina vahele ja omatehtud klaasfiiber püsib ilusti tasakaalus. Selle toki koha peal on püüdmisel pöidla koht. Kui nüüd võtta rull ära , siis tuleb riputuda sinna rulli asemele mingi raskus 160+ grammi . See klaasfiiber on tehtud #4 rio trout lt nöörile.
Manused
P4060044.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Siin veel üks vabrikuritv Scott F 7`6" #4 . on samamoodi selle Vision Deep`iga ilusti kaalus. Isetehtud klaasfiibri pikkus on 8`2". Saad vast kätte kasvõi mingi orienteeruva suuruse , kui raske võiks rull olla.
Manused
P4060043.JPG
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tarvo »

Andri, mäletan üht artiklit, kus mainiti, et AFTMA järgi ritva ja rulli tasakaalu ajades peaks heitenöör kahe rivapikkuse võrra tipurõngast väljas olema. Aga kus siis asakaalupunkt siis peaks jääma - kas pöidla alla või mujale, sede hetkel ei mäleta.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Jep , olen seda lugenud ja kui Tuomas Visioni ritvadega siin käis , näitas ta seda asja ette . Selle pöidla all mõõtmise lugesin ka kusagilt , ei mäleta ... aga minule isiklikult sobib rohkem. Olen mõelnud , et miks ? No eripära minu püüdmisel on ikkagi need pikad ja ülipikad heitepead.Loomult laisk , ei viitsi rapsida , kogu töö peab ära tegema ritv. Kui süsinikritvade juures võis teinekord meeldida see tasakaalupukt natu siin või sealpool , olenevalt nöörist , siis klaasfiibrite ja bambuste puhul on see pöidlapunkt iga päevaga aina rohkem meeldima hakanud.On hea tunda ridva tööd , väga hea tunda nööri ja kannatab heita mis heiteid tahes.Ja mis veel meeldib on see , et mugav on toimetada meetrkõrgusel kaldal ja vöösaadik vees. Kui raskemad bambused sain , mõtlesin , et kes krt nendega jaksab püüda .... Ja mõne aja pärast avastasin , et 8-tunnine vehkimine ei väsitagi ....kui ritv teeb kogu töö.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Mis tore mõttevahetus on vahepeal käinud.
Natukene ridvast veel: mõned peenikesed lõhed on näha. Hoiustamise kohalt on nende aastate jooksul võimalikud kõik variandid, viimased aastad kindlasti tubastes tingimustes. Metall on pealt hästi säilinud, peaks olema messing (paistab kohati välja), mis on pealt ehk kroomitud??, magnetile ei reageeri va rullikinnituse rõngas. Kaalusin ära, ca 430g
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ma ütlen , et kevad tuleb.... täna hommikul ainult -10 :D

Birgit , kõik sinu jutt viitab sellele , et jään kindlaks , ritva tuleb minimaalselt lammutada. Lakk maha , sidemeid puutuda ainult vajadusel (nt kui on mõne prao parandamiseks vaja plokkide vahele panna) , korraliku puskariga kerge desinfitseerimine ja uuesti lakk peale.
Alguses rääkisid raskest ridvast ....430 grammi , heh, iga koolitüdruk saab püüdmisega hakkama ... pane ritv ainult tasakaalu ilusti...

No ja lisaks ühe pildi kah .... mis peaks andma vihje rulli väljanägemise kohta.. 8-)
Manused
P4070044.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ja veel ..... hea oleks teada saada ridva jämedusi,mõõtmiskohad: 1) 2cm käepidemest ülespoole 2) 12-13 cm tipust allapoole. Mõõtma peaks nihkatsiga , täpsusega 0,00 mm.
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

sepaonu kirjutas:Minu äraeksimisest. Ma arvan, et ridva kaalust rulli sobiv kaal ei tulene. Ritvade kogukaalud erinevad üksteisest suht vähe ja seda kaalujaotust ridva enda sees ei saa nagu mõõta. Ma ei tea, kas see on õige väljend aga ma nimetaks seda paljudest asjadest koosnevat tipumassiks, sellega me ju tantsime. Sisetunne ütleb mulle seda, et rulli kaal on vajalik selle tipumassi tasakaalustamiseks ja arvan, et mida kiirem on ritv/tipupaindelisem/Fast Action , seda vähem on vaja tasakaaluks vastukaalu.
Sellesse varianti ma ei usu, et leian proovimiseks eestist sellise komplekti, mida ostmas olen, lähen proovin ja püha tõde kohe teada. Ostan vast ikka toetudes sellele, et paljud öelnud, et see tokk ja see rull on nn perfect match ja siis saan teada, kas ma olen nõus sellega ;)
Inimese käsi tunnetab ka 1grammilist erinevst! NB!!!
Ridva kaalud erinevad vägagi. näiteks 5. klassi süsinikritvade kaalude erinevused on 94grammist 130 grammini. 5/6 klassi rullide kaalud algavad 100grammist kuni isegi 200 grammini välja ja rohkemgi.
Ritvade kaalud erinevad ridvaplangu materjalidest, pikkusest, käepidemest, rullisadulate materjalidest.
Kõige suurema kaalu erinevuse põhjustab süsinikritvadel rullisadul, kas on alumiiniumist(mis on kõige kergem) või metallist ja kui palju metallist osi on. Teatavasti metall ei tähenda ainult rauda.Samuti ka puitsüdamiku materjalist.
Lisaks on tõesti tasakaalu(kooskõla) oluline osa ka nöör. Andri tasakaalustuse näite ajal on nöör rullil, kuid heite ajal on nöör hoopis pitsirõngast väljas õhus lendamas.Tasuks mõelda. Viienda klassi nöör kaalub keskmiselt 30grammi.
Siit tuleneb võimalus, et võid tellida ridva plangud ja muud komponendid omal valikul ja pannes ritv kokku vastavalt mehe enda soovidest ja valikutest.
Rulli valimisel on alati hea teada ridva kogu kaalu. Need kaalud annavad Sulle juhtnöörid, et milliste vahel üldse valida. Poes võid tõesti kasutada Andri näitet, kuid see ei anna sellist tulemit, millist mina selgitasin.Need õiged valikud kujunevad välja kogemustega.
Pean ausalt tunnistama, et Sa lugesid mu juttu väga jupiti, pööramata tähelepanu tervik mõtetele.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Birgit »

Ridva mõõdud nihkatsiga aga iga külg erinevat numbrit näitas. 1) 11.99, 12.23, 12,35. 2) 4.15, 4.17, 4.37 viimasel paksem lakikiht all.
Raskeks teeb ridva pigem väga eriskummaline liikumine võrreldes nende tänapäevastega, mida proovinud olen. Teine käsi aitas paremini kogu liikumist balansis hoida.
Vasta