Kalalkäigud.

Vasta
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

Käisin ammel eile ja täna. Eile pidasin mingi suuremat sorti kalaga ka kaks lühikest madinat. Koju jõudes avastasin, et putuka metallpead saabusid inglismaalt. Tegin paar kiiret putukat, et täna katsetama minna.
Täna siis siga hea ilm, kell 16:45 kontorist minema, kiirelt kodust läbi, kell 17:15 jõe ääres. Panin lati kokku, nööri läbi ja aga putukaid polnud mida otsa panna. Olin putukakarbi koju unustanud :oops: Päris masendav, olin seda hetke terve päeva oodanud.
Koju polnud mõtet tagasi minna, autos oli spinna, hakkasin lante kaugustesse lajatama. Mitte ühtegi võttu ega järgi ujumist.
Enne päikseloojanugut sain aga meeldiva üllatuse, selgus kes eile putukat mekkimas käis.
Landi vahetamise ajal märkisin väikses sopis karpkala (common) toimetamas. Selg koos uimega väljas saba lehvis ka poolenisti välja, vana rahulikult majandas heinte vahel. Silma järgi ligi 2kg isend.
Pole vist kahtlustki kuhu homme minek on, katsun putukad seekord kaasa võtta.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Mõtlesin .... et homme peaks minema sellele jõele kalale ... ehk saab ka selle aasta esimese 0-i kätte . Scott BC varuridvaks ja isenikerdatud klaasfiiber tegijaks.... :) Putukad võtan kaasa ... landid "unustan" koju..... :lol: Ei tea , kas peale minu veel julgeid on?
grilse
Postitusi: 52
Liitunud: 24.07.2012, 10:38
Asukoht: Jurjew

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas grilse »

jäta ikka mõni null minule ka, ma lähen ülehomme :). Ühesõnaga, ära kõiki 0-e välja püüa.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

Seda ma arvasingi, lähevad minu karpi jahtima. Ise lähen homme taevaskotta T.H õpetuste järgi allavoolu striimereid strippima. Putukad võtan kaasa, hetkel valmistamine käib.
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas ahti28 »

Millegipärast on tunne,et Andri ja grilse ei lähe Amme jõele karpi püüdma :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Iiiiiilus päev oli . Päike säras ja muidu ka normaalne. "Karbipüügipäev" ühesõnaga :lol: :lol: :lol: . Väike kala oli kõva võtma , üks oli tibakene suurem , 45 cm . Korralikku kala ei näinud , ega ei jäänud ka niisugust tunnet , et võiks olla. Aga mine sa tea.....
Manused
Foto0280.jpg
Foto0281.jpg
Foto0282.jpg
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

Täna ahjal jube kehv võtt, kuid 4 kala siiski sain kaldale. Turb ligi 800g, elu suurim särg ca 400g, väike harjus ja väike säinas. 1 havi pääses otsast minema, päris mitu korralikku võttu magasin maha. Kõik kalad omatehtud putukatega, tundub et kala eriti ei koti mida talle ette anda :D
Harjust on küll taevaskotta päris palju tekkinud...

Pilt
Pilt
grilse
Postitusi: 52
Liitunud: 24.07.2012, 10:38
Asukoht: Jurjew

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas grilse »

Eile käisin siis sellesinatise merekala jõe ääres. Kui hommikul kohale jõudsin, siis kaks meest juba usinasti vihtusid püüda.
DSCF6178.JPG
Igatahes suuremaid merekalu ei näinud. Küll aga võtsid hästi tavalised väikesed maaforellid. Korraks oli küll keegi natuke toekam tegelane otsas, aga kas seegi oleks GOST-i alla läinud, ei tea.
Poolest päevast oli juba sihuke vägisi püüdmine, et pikk tee tuldud ja siis võiks ikka no täie raha eest....

Eelmine kord kutsusid valvsad kodanikud piirivalve välja, et keegi siin näe püüab kala või nii. Mõtlesin juba, et näis mis mupo ja kapo seekord kutsutakse :lol:
Roland
Postitusi: 28
Liitunud: 07.06.2013, 19:11

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Roland »

Plaanis minna nädalavahetusel Selja jõele. Kas keegi on septembri lõpus-oktoobris seal käinud? Viimati, septembri teisel nädalal, kui ise seal käisin siis oli vesi madal.
Kust kohast tasuks mul peale minna? Ülevalt või mere poolt? Või tahab keegi soovitada mingit kindlat kohta ;)
vares
Postitusi: 4
Liitunud: 08.05.2013, 10:24

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas vares »

§41. Püügikeelud kalaliikide kaupa teistes siseveekogudes, välja arvatud Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järv
(1) Keelatud on püüda:
2) lõhet ja meriforelli Narva, Kunda, Selja, Loobu, Valgejõe, Jägala, Pirita, Vääna, Keila, Vasalemma ja Pärnu jões – 1. septembrist 30. novembrini;
4) jõeforelli 15. septembrist 31. detsembrini;

soovitaks jah monda teist kohta.
do not eat a graphite fly rod - it may cause cancer
Vasta