PUTUKAD 2014

Vasta
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas andur »

Andri, kas see mudler sõidab suhteliselt pinna lähedalt? Minu omad ujusid päris hästi aga jõe peal tundus, et oleks tahtnud nad veidi sügavamale saada kui 5cm. Või see mudler käibki pinna lähedal? Või hoopis veits tina alla ja saab ka sügava mudleri?
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas vii »

andur kirjutas:Andri, kas see mudler sõidab suhteliselt pinna lähedalt? Minu omad ujusid päris hästi aga jõe peal tundus, et oleks tahtnud nad veidi sügavamale saada kui 5cm. Või see mudler käibki pinna lähedal? Või hoopis veits tina alla ja saab ka sügava mudleri?
Mina ujutan teda nagu pinna putukat ja forall hullult kallal :oops: :oops: :?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Vii räägib õiget juttu , ei pea just uputama , võtab niisama ka ...ja vihaselt . Ahvenapüügil olen uputanud , aga mitte tinaga vaid uppuva liidriga.
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas andur »

Aga pinnakaga ma tavaliselt püüdan nii, et ta ei lohiseks vaid hästi tasakesti jõel allavoolu triiviks ilma dragimiseta. Kuidas selle mudleriga? Heidan vastaskaldasse ja swingin näiteks? Siis ta ujub viuuuu ilusa kaarega.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas Madis »

Mul on mingid UK-st ostetud muddlerid, osadel on pea nagu pall, see tuleb suht pinnast, esimese tõmbega kui putuk veel suht kuiv on teeb vahest isegi mulksu. Mõnel on pea noolekujulise ülesehitusega, need nööri sisse tõmmates natuke sukelduvad. Ei ole ka aru saanud kuidas neid täpselt kasutama peaks :?
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Lased heitepea jagu nööri välja , paned näpu nööri peale et ei tekiks mingit isu vigureid teha ja heidad , kiiremas voolus allavoolu väiksema nurgaga , aeglasemas voolus võib ka risti jõega heita . Ja ei ole vaja vigurdada , heidad , lased tal rahulikult enda kaldasse ujuda , tõstad ja heidad uuesti , kolme -nelja heite järel astud sammukese- teise allavoolu. Nii võid näpp nööri peal tunnikese püüda või siis sinnamaani kui sõiduks läheb.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas:Lased heitepea jagu nööri välja , paned näpu nööri peale et ei tekiks mingit isu vigureid teha ja heidad , kiiremas voolus allavoolu väiksema nurgaga , aeglasemas voolus võib ka risti jõega heita . Ja ei ole vaja vigurdada , heidad , lased tal rahulikult enda kaldasse ujuda , tõstad ja heidad uuesti , kolme -nelja heite järel astud sammukese- teise allavoolu. Nii võid näpp nööri peal tunnikese püüda või siis sinnamaani kui sõiduks läheb.
Mina eelistan ujuvaid putukaid sest kaldalt võsarägust läbi torgatud ridvaga ma ei oska midagi teha ja jões alla voolu püüda pole ka mõtet kuna jõgi kitsas on ta kohe pea täies laiuses piimakohvi moodi läbipaistmatu. Pärnu jões, noh kasvõi samas Veskisilla hotelli lähedal natuke nii üles kui ka allavoolu saan hõljuvaid ja tinastatud putukaid kasutada. Muidu laiad jõed on tavaliselt sügavad ja nagu kirjutasin ei oska ma kaldalt püüda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas AndriPro »

Hommikul unise peaga , valmis veel seob .... :roll: aga pildistatud ei saa.
Manused
P5150012.JPG
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas sepaonu »

hea kujutlusvõimega võiksite selles putukas europa-17 näha, seotud tmc 102y #17
europa 18.jpg
europa 19.jpg
europa17.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: PUTUKAD 2014

Postitus Postitas Birgit »

Mu kogemuse järgi võiks must(tume) tiib olla pigem kitsam, hele tiib võib laiem olla, samas on E17 ehk juba piisavalt väike ja laiusel vahet pole.
Vasta