Kalalkäigud.

Vasta
Roland
Postitusi: 28
Liitunud: 07.06.2013, 19:11

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Roland »

Kalastuskaart lõhe ja meriforelli püügiks kehtib üheaegselt kõigil eelpool nimetatud veekogudel (välja arvatud ajavahemikul 15.10-15.11, mil see ei kehti Purtse, Selja, Valgejõel, Pirita ja Vääna jõel)

(Sellel teemal ma ei taha enam foorumit reostada)

Küsin uuesti : Kas on keegi, kes on käinud viimaste nädalate jooksul Selja jõel? Äkki mõned soovitused, kas minna peale ülevalt poolt või alt?
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

Ei ole aga vb sel NV-l lähen, nii mõnigi mees siit foorumist läheb :) Vett on vähe, 20cm vähem kui eelmine aasta samal ajal aga mõni kala kindlasti on üles tulnud....
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas T.H »

Vaatasin oma märkmetest järgi ja eelmisel aastal sellel ajal oli vesi Seljal praegusega võrreldes kindlalt pool meetrit kõrgem ja täis sogane. Kala oli jões aga püük väga keeruline. Sel aastal võib öelda, et vett pole üldse. Selles et mõni kala jões on, pole kahtlstki aga proovi need kümme kala jõe pealt üles leida ja et mõni neist veel võtja kah oleks . ;) Mina pole korralikku kala Selja peal sel aastal veel näinud. Püügipäevad ise on aga väga toredad olnud sest Seljas on peale merekala veel muudki.
Roolandile soovitaks niipalju, et suudme alal ei ole mõtet nädalavahetusel väga üritada sest kindlasti on seal palju landiloopijaid ja püügist suurt midagi välja ei tule, ajad ennast lihtsalt asjatult närvi. Üleval pool on kindlasti rahulikum.
grilse
Postitusi: 52
Liitunud: 24.07.2012, 10:38
Asukoht: Jurjew

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas grilse »

Nonii, siis on Selja ääres nv ülerahvastus 8|
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Tööl praegu tempo taga.... Kratsin kukalt ...minna või? Midagi asjalikku kuulnud pole , paar nibin-nabin mõõdus merikat , mustad nagu tondid , kes teab mis ajast jões. Nv-sel paras "turupäev" jõgede ääres , äkki minna hoopis esmaspäeval ? Ilmad on siiamaani head olnud ... lubab aga jälle ilusaks. Ah , näis....
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

Kes veel ei tea siis EMHI kodulehel veeseisud peaaegu reaalajas, saab vaatata ka andmeid arhiivist: http://www.emhi.ee/?ide=21,466
Mõistlik on vajutada noolest 1h tagasi kui kõiki veeseise näha pole.
Täpselt samal kuupäeval aasta tagasi oli vett rohken ~20cm, T.H jõe ääres 20cm veetaseme vahe võibki pool meetrit tunduda :)
Viimati muutis Madis, 12.10.2013, 06:50, muudetud 1 kord kokku.
Mikk

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Mikk »

Madis, ära plära!! Mitu korda Seljal käisid eelmine hooaeg või sellel hooajal? See emhi näitab nagu näitab, eelmine aasta oli kõvasti kõrgem kui 20cm sellel ajal ja seda enamikel jõgedel!
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas T.H »

Madis, tunduda võib siis kui veetase kõigub mõned cm. Kui aga reaalselt seista jõeääres ja sealt kus enne voolas 20 cm vett ei riski üle jõe minna siis on lood teised. Ja kui nüüd netist lugeda, et vesi on tõusnud 20 cm siis küsiks et mida kuradit selle teadmisega jõeääres peale hakata? Ei soovita netitarkust reaalse elu ja oluga võrrelda, need erinevad asjad ja need veetasemed näiteks on ennegi naerma ajanud.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

Tahate öelda, et EMHI ei oska veetaset mõõta. Vaevalt.
Pigem on asi selles, et mõõdetakse ühes punktis, jõgi aga terves pikkuses on väga erinev. Kitsamas kohas võib meetri ka kõrgemale minna kui kusagil laiemas kohas on veetase tõus vaid 20cm jne. Täpselt ei tea, aga teaduslikuks tööks on seal kindlasti mingid reeglid kuidas ja kus mõõta. Minugi üldise info see ikka annab, kuna nad mõõdavad samas kohas on aastad ikkagi võrreldavad, muidu poleks neil sellest mõõtmisest tolku.
Mina soovitaks cm ümber arvutada protsentidesse kui te tulemusi ei usu.
Kui EMHI leht näitab 20 cm rohkem eelmine aasta siis see ju tegelikult tähendab seda, et mingi 70% rohkem oli vett eelmine aasta. Niiet T.H, jõelõigus kus täna on 100cm vett oligi eelmine aasta 170cm vett. Tuleb lihsalt asi protsentidesse panna ja pilt teine.
Vähemalt nii olen mina asjast aru saanud, parandage mind kui eksin.
Pole seljal kunagi käinud kahjuks, aga seal nimekirjas on teisi veekogusid ka :)

Väike lisa postitusele: Krt vaatasin oma eelmist postitust ja sõnastasin väga valesti, T.H tahtsin öelda, et mõnes teises jõelõigus võibki 20cm tase (ehk 70% veetaseme vahe) poole meetrise lisa anda. Vabandan.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Uudiseid tahaks kuulda juba . Kuidas seal põhja pool seis on?
Vasta