Putukad 2019

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Parmachene Belle #10-6-1 .Algselt ikka sajuse ilma putukas , hiljem iga ilma putukas .Meil on madala ja selge vee ajal toiminud päikesepaistega edukalt.... ju siis iga ilma putukas ongi.Mulle meeldib segatud tiib.Uppuvad on lihtsad , lõheputuka versioon on Teno äärest , tiivas punase ja valge vahel mõni hall haigrusule fiiber. Ei ole paha ka hõbedase kehaga versioon PB-st.Ei ole paha ka meres merikapüügil.Ei ole paha ka Haili PB saba/tiivaga.
Manused
Foto0001.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Butcher....suure kala putukas. Eelmise aasta sügisepoole toimis hästi ...aasta lõpus oli lipsu otsas McArthur , toimis , küllalt sarnane Butcherile. Et miks mitte proovida nüüd talvel madalama selgema veega. Neid Butchereid on muidugi hulgim , Bloody Butcher , Golden Butcher .... kindlasti on veel . Sidusin karvatiivalise , nagu sügisene oli.
Manused
Foto0002.jpg
ruitlane
Postitusi: 23
Liitunud: 05.09.2018, 20:07

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas ruitlane »

Esimene omavalmistatud. 8-s konks, 7 keerdu tina all. Kujutasin ette, et see sidumine on lihtsam. Äkki aitate nõuga, mida silmas pidada, mida muuta. Kammisin seda juba, aga ilusamaks ei läinud.
putuk1.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

Alguseks ikka lihtsad asjad.... Uppuvatel seo keha ja saba ühepikkused , tiib ulatub poole saba peale, kurguhäkel kuni konksu tipuni .... ja keha sidumine lõpeta õiges kohas , siis ei pea seda pead siduma keha materjali peale. Esimene putukas jäta alles , on kunagi hea vaadata.....
ruitlane
Postitusi: 23
Liitunud: 05.09.2018, 20:07

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas ruitlane »

Oh tänud, kohe proovib!
lauri
Postitusi: 82
Liitunud: 20.04.2012, 11:10

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas lauri »

proovi täiesti teadlikult kasutada materjalide kinnitamiseks nii vähe niidikeerde kui vähegi võimalik, selle asemel et kruttida 20 keerdu, pane 2 ja tilk liimi. hetkel kohe täpselt ei peenu kus aga mul peaks olema mingi õpetus, kus näidati kuidas tervet suurt klassikalist suletiivalist putukat siduda ~20 niidikeeruga. vähene niidi kasutamine teeb kohe visuaali paremaks, eriti kui sinna Andri näpunäited juurde poogid.

sidumise kohta on erinevaid raamatuid ja videoid tuhandeid, tundub kordamisena aga tegelikult tasub neid vähemalt alguses lugeda-vaadata, lihtsustab elu oluliselt. kui sa ise midagi ei leia, siis anna märku, jagan oma materjale.
ruitlane
Postitusi: 23
Liitunud: 05.09.2018, 20:07

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas ruitlane »

Tänud Lauri. Liimidest on mul hetkel Veniardi "Cellire" Varnish ja "Superatack". Midagi muud? Videosid vaatan, Orvised ja muud, samas kui midagi spetsiifilist, siis ikka ei leia. Praegune jama on selles, et ma ei suuda tina peale tinselit kerida, lühike 8-s konks, tina on 0,6-ne (kardan, et lihtsalt jäme, või on 7-8 keerdu liiga palju) ja üleminekud jäävad väga nürida nurga alla ja tulevad lihtsalt koledad. Midagi tuleks vist superatakci asemele vaadata, see tikub keerdude vahelt välja tulema ja paneb kogu pildi tuksi.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas AndriPro »

0,6-ne tina pitsitan näpitsatega pisut laiaks (näpitsatel siledad tööpinnad).Siis konksule , niidiga paar kihti tina peale , superattackiga kokku. Lasen pisut kuivada ja siis niisuguse poolvintske liimi peale keeran tinseli. Võib lasta sel liimil ka päris ära kuivada kui niidiga tehtud pind tina peale on õnnestunud ilus sile. (üle lugedes sain vähemalt ise aru , mida teen)
ruitlane
Postitusi: 23
Liitunud: 05.09.2018, 20:07

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas ruitlane »

Aitäh Andri! Lõin tina alasi peal haamriga pisut lapikuks, õhtul proovin kuidas toimib :)
lauri
Postitusi: 82
Liitunud: 20.04.2012, 11:10

Re: Putukad 2019

Postitus Postitas lauri »

mulle meeldib selline liim nagu https://www.feather-craft.com/fly-tite-fly-tying-cement, hea just pisikeste putukate jaoks, kui vaja miskit fikseerida. vedel, ei haise eriti, mittemürgine.
Vasta