Putukad 2013 hooajaks

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Käisin sodipoest(koduextra vist) käterätikunäpitsaid sulevärgi riputamiseks juurde ostmas, silma hakkas sihke karp
rohud1.jpg
haigel inimesel on ikka vaja rohud võtta.
Ädapärast võib ju putukaid ka sisse panna, ühe poole peal - omik-lõuna-õhta-magamisaeg, teise poole peal 2-3-4-5-6-7
ei lähe midagi segamini ka, et millal midagi otsa panna.
rohud2.jpg
maksis 1,3 rutsi. Mingit pisividinat ka ilmselt saab seal hoida. Markeriga hea peale sodida, pildi tegemise jaoks proovisin.
Kolm päeva oli konks pingis ja kere niiditatud, eile tuli üks mõte, läksin juba siduma, a punane niit ei sobind, maha ka ei võta ju , hulka tööd juba tehtud, lugesin kivika antud ajakirju, täna mõned putukad sidusin.
Konks #6 duubel
niit 70 den m
tag ja keere kuld
saba islandi hobune
kere neoon ja must floss
kerehackle oranzikas-tume punane-must rootsu juurest ühesõnaga kummaline kukk
kurk halli ja sinise pärlkana segu
tiib buck ja kate koer
TL.jpg
märjast peast oli oluliselt liibukam, koer pehme fiiber.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Kuule sepp , see on juba päris hea . Siin oled sa oma ülevoolavat fantaasiat (ise sa nimetad seda usuks ja kogemuseks) vähem kasutanud ja tulemus hoopis teine , hoopis teisest klassist , hea ühesõnaga. Kui segada materjale nt tiiba või kurku peab täpselt teadma nende sobivust . Kui satub tiiba mingi karv valet asja ei ole hullu , aga kurgu sidumisel ei saa seda lubada . Sinul seotud hall-sinine sobib suve teisele poolele . Kevade poolele oleks sobinud oranž - doktori sinine.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Kurguga pole probleemi, kui kurku pole
tiivatuhy.jpg
et keerab selline kena juhus ette, et unustad siduda :?
pärast võid muidugi kurguga ka teha :D
hylky versioon
konks #6 duubel
niit 14/0 sheer p
tag kuld
kere hall lambaheie
keere kuld ja roh floss
kurk pruun kana
tiib punamust ja must orav
hylky.jpg
Selle putuka lugu on selline, et mees küsis teise mehe käest retsepti, sidus, pärast vaatas, et jummala teine asi sai, konkse vähe oli, tahtis puhtaks lõigata, keegi ütles oota, prooviti, tegija ;)
allikas - http://www.perhoboxi.com/perhosivut/halonen_a/hylky.htm
ühe sama mehe doctori versioonist tegin oma versiooni, valge kurgu asendasin grislyks, sabajupp teiseks jms
konks #6 duubel
niit 14/0 sheer
tag ja keere lagartun hõbe
kollane-oranz-must floss
saba kollane islandi hobune
kurk grisly kana
tiib hobusesegu
doc.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Muideks, siit ülespoole neljas mu putukas kerehackliga, seal põhimõtteline viga tehtud putuka vastupidamise koha pealt, hackel ja keere peaksid olema ristuvad nii, et keere kinnitab hackli, märkuse tegi mailiga ralf, tänan, arvestan edaspidi.Vastupidavus vast olulisem, kui ilus paralleelsus kere peal.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Rehkendan siin omaette ....... :shock: krt , 99,9% maailma lõheputukatest on seotud põhimõttelise veaga....... :lol: :lol: :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

Sa oled liiga vana koer uute trikkide õppimiseks :roll:
Mina jälle ilus noor algaja, võin kohe oma lolluste ja luulude tasakaalustamiseks mõne hea asja ära õppida :D
Ma seda olen märganud, et vahid ikka neid videosi netis, mis on parajas tempos tehtud, selged, arusaadavad, õpetlikku juttu ka taustaks, mitte tempokat tümakat, no näiteks onu Davie, kes hackleid eriti ei kinnita üleminekuga.
Teine väga hea siduja mu meelest, keda ma vahtinud olen, on Weilenmann, mu meelest igal võimalikul juhul tuleb niidiga hacklest üle.
Eks see omastamine on ka individuaalne, kui ei usu või oska või ebamugav teha, siis kõtt ja teed omamoodi.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Ma ei ole õppimiseks vana , vaid olen endale selgeks teinud , miks just ovaaltinsel on keere , miks vanasti punuti kahest traadist keere ja miks häkkel seoti tihedalt selle keerme taha. Muidugi , kes seda ei usu võivad häklid ja keermed risti -rästi siduda või kuidas iganes ja pärast kuskil netis tõsimeeli seletada , et just nii on see õige..... :lol: :lol: :lol: .
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

AndriPro kirjutas:Ma ei ole õppimiseks vana , vaid olen endale selgeks teinud , miks just ovaaltinsel on keere , miks vanasti punuti kahest traadist keere ja miks häkkel seoti tihedalt selle keerme taha. Muidugi , kes seda ei usu võivad häklid ja keermed risti -rästi siduda või kuidas iganes ja pärast kuskil netis tõsimeeli seletada , et just nii on see õige..... :lol: :lol: :lol: .
Sa praegu ilma põhjendamatta seletad, et diagonaalselt on ainuõige ?
Ma kuulan ühte ja teist, otsin iseseisvalt ka netist
https://www.google.ee/#q=+ristiin+runko ... A4n+kanssa
see vastupidavuse asi tundub loogiline mulle, kuulaks seda diagonaalselt on õige juttu põhjendust ka, äkki oskaks midagi kokkuvõttes arvata või aru saada.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Ei ole ma ainuõigsuse kohta poolt sõna ka öelnud... Mina seon kõigepealt keerme valmis ja siis sellest tahapoole häkli , nii lähedale kui õnnestub. Teen seda sellepärast , et õpetati nii. Need tänapäeva putukad tekkisid siis kui 80-ndatel tulid keelud , et suuremat konksu kui 2/0 ei tohi kasutada. Siis hakkasid ilmuma igasugu imeasjad ja nendele imeasjadele "teaduslikud" põhjendused. Tegelikult on need keermed suurte lõhekonksude peal sadu kui mitte tuhandeid kordi järgi proovitud. Ja kõik vähegi tegijad seovad häklit just nii , sellepärast , et reaalselt kalal käies osutus kõige pidavamaks just see kui häkel on tihedasti keerme taga . Seda ristikeeret kasutatakse ka . Siis seotakse keere tavalisest tinselist , mitte ovaaltinselist , seejärel häkel ja kõige lõpuks fikseeritakse see "kompott" ristikeermega. Sellist asja kasutatakse kõige rohkem speyputukate sidumisel , põhjuseks see , et speyhäkli roots on jäme. Kui putuk trehvab kalale nii suhu , et keere jääb hammaste vahele , on selle putuka elupäevad loetud , seo see keere risti , rästi või minupärast kasvõi püsti.
Ja neid neti arutelusid on ikka lahe lugeda . Aga kas tõesti paarsada aastat putukaid väljamõelnud ja katsetanud mehed olid lollid või ? Mitte ei taibanud ristikeeret teha?
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas T.H »

Loen juba mitmendat korda viimaseid postitusi ja ütleks ka sõna sekka. Kõigepealt seda, et ei ole mulle kunagi meeldinud need ainuõiged tõed aga samas olen praegu Andriga sama meelt, et mingid asjad on aja jooksul lihtsalt paika loksunud. Olgu see keere risti või mitte, mis see õige arv keerde on, kas 5 - rohkem või vähem? Mul ei ole põhjust kahelda asjades milleni on jõutud saja või enama aasta kogemuse põhjal. Kui võtta näiteks jalgratas, siis on neid tehtud ka nii ühe, kahe, kolme jne rattalisena aga üldkasutatav(see õige) on ikka kaherattaline. Ja ei maksa ära unustada, et jutt käib ikkagi lõheputukast, mis ongi suuremal või vähemal määral seotud ajalooga, traditsioonidega, uskumustega ja isegi müstikaga- kellele mida. Kui siduda näiteks vollit, millel on ka keermed ja häklid siis seal ei loe ju keegi, mitu keeret tinselit või traati keegi keerab. Kui aga võtta kätte traditsioone järgides valmistatud lõheputukas, siis tundubki ta olevat see õige. Siinjuures peangi ma silmas just putuka elemente ja ülesehitust. Suurused, värvid, materjalid jne, sellega võib igaüks mängida palju tahab, küll kala ütleb, mis ta sellest arvab.
Vasta