Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Sellesamase keerme vaidluste kõrvale võib kohe tuua ka näite vöö kohta lõheputukal. Kas vöö peaks olema , kas peaks see vöö olema jaanalind , paabulind või vill ? Võib ju siduda mis kätte juhtub või mis materjali parasjagu olemas on. Ja ei ole mõtet üldse väitagi , et ainuõige. Kui aga hakata uurima nende käest , kes neid putukaid leotavad tuhandete tundide viisi ja aastast -aastasse on selgelt näha , miks ühel putukal on vill , teisel paabulind , kolmandal jaanalind või see vöö üldse puudub. Ja kui oled selle ära taibanud , hakkad ise automaatselt siduma ka nii. Ja kui kusagil foorumis kiidetakse mõne mehe seotud putukat , et näed kus oskab ja kui ilus , näeb sinu silm hoopis seda , et kiidavad küll , aga vöö peaks olema jaanalinnu asemel vill.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

AndriPro kirjutas:Sellesamase keerme vaidluste kõrvale võib kohe tuua ka näite vöö kohta lõheputukal. Kas vöö peaks olema , kas peaks see vöö olema jaanalind , paabulind või vill ? Võib ju siduda mis kätte juhtub või mis materjali parasjagu olemas on. Ja ei ole mõtet üldse väitagi , et ainuõige. Kui aga hakata uurima nende käest , kes neid putukaid leotavad tuhandete tundide viisi ja aastast -aastasse on selgelt näha , miks ühel putukal on vill , teisel paabulind , kolmandal jaanalind või see vöö üldse puudub. Ja kui oled selle ära taibanud , hakkad ise automaatselt siduma ka nii. Ja kui kusagil foorumis kiidetakse mõne mehe seotud putukat , et näed kus oskab ja kui ilus , näeb sinu silm hoopis seda , et kiidavad küll , aga vöö peaks olema jaanalinnu asemel vill.
kas selle rasvaseks tehtud osa kohta on mingeid reegleid ka, millest ma aru saaksin?
Selle keerme ja hackli diagonaalsuse või lõikumise uurimise juures võib muidugi netis ära eksida, uurisin umbes 3h, hiirenäpp kisub krampi. Interneeduse ürgajast leidsin muid haakuvaid teemasi, nagu, et kas keere üleüldse peab olema kerematerjaliga sama või vastusuunaline, argumendid risti-kinnitab, keere tuleb rohkem esile, samas ka kipub kortsutama kere, piki-vähem näha, probleemivaba kortsutamisele. Oleneb muidugi kerematerjalist.
Suunurgad sain hommikukohvi juurde lugedes ka ülespidi - pikikeere on parema kalda püügi jaoks, ristikeere vasaku kalda jaoks :D
Asjaliku mõttetera leidsin ka - ristikeere 90 kraadikandis võrreldes hackliga annab kokkupuuteks väikse ala ja diagonaalselt tervnurgaga keere üle hackli annab suurema kokkupuuteala. Vahepeal kehitan õlgu, kuna aru saanud, et peale paari lõhet on putuk juba metsik tegija ja tihti räbaldunud ja kohe tõmmatakse igaks juhuks paar koopiat sellest ja tegija läheb seina peale ja kirjutatakse folkloorne lugulaul tekkest ja tegemistest. Kui ükski putuk ei laguneks, siis poleks ju talvel midagi teha.
Kuna iga internetinime taga pole profiilis statistikat, et mitme püügipäeva kohta aastatega mitu lõhet antud on ja lähtuma peab ainult jutust, siis vahepeal kehitan jälle õlgu. Kui mingi taust on olemas, pilte erinevatest jõgedest, kaladest jms, siis loodan, et näeb asju suuremas plaanis ja kuulan tähelepanelikumalt .
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Sepp , sa oled ikka jube vana juba..... Igale poole on reegleid vaja . Krt , kunstiga tegelemisel ei ole mingeid reegleid.
No tegelikult :roll: saab putukad ju ära jagada. Kevadised külma vee putukad , tulvad , tulvajärgsed , suvised madala vee putukad ja juuli lõpust kuni keeluni need pimeda aja putukad. Kevadistel siid või vill , tulvaaegsetel jaanalind , tulvajärgsetel jaanalind , paabulind (tagasihoidlikumalt) suvistel pole tavaliselt vööd või tehakse siidist täpike (on ka paabulindu) ja augustiputukatel leidub kõike (putuk kas siis päevale või sinna pimedasse aega) . Kevadistel ja augustikuu putukatel seotakse sabaalune vöö jagu pikemaks , suvistel lühemaks . Põhimõtteliselt on sabaaluse ja vöö järgi võimalik öelda missugusesse aega jääb putuka püügiaeg.
Täpselt samamoodi , nagu vöö , on paigas see sabaalune siiditäpp . Mis värvi , kui pikk , kui nähtav jne...jne.

Ja reegel on niisugune ... Need , kes orienteeruvad selles putukasidumises on nn. saamamehed , kes ei orienteeru saavad ka kala .... :roll: mõnikord :lol: :lol: :lol:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

vana olen jah, möku ka, naine ütles täna, et loll ka. Hakkas midagi pajas jahuma, et tema ja tema, ma ütlesin, et kui ise, siis tee mida oskad, ma teen mida tahan.
Üldiselt oleks jah tahtnud mingit kurssiandvat reeglit(mida ma oleks saanud kohe ignoreerida), a la mida suurem konks ja vool, siis umbes selle reegli järgi, a lepin su provokatiivse hämamisega ka. :D
Mängisin ükspäev heiede ja villadega, proovisin kohviveskiga segada, eriti ei õnnestunud, liiga pikk kiud arvan, ennem kui segunes hakkas juba kärssama, ilmselt teisele katsele lähen tükeldatud heiega. Alternatiivina näen koerakammidega segamist.
Täna proovisin polypropat segada, see õnnestus normaalselt. Paar värvi peaks juurde ostma ja natuke erinevaid tegema.
pomperodubbing1.jpg
rohelist ja punast tahaks juurde
Harjutamise mõttes tegin ühe pompero kuivast peast ilma rasvatamisetta, et vaadata kuda hackel jääb ja kuidas teda teha on laias laastus. Konks oli mingi hensi streamerikonks, õige peaks olema daiichi 1550, a neid tellin millalgi koos muu mudruga.
pomperokatse.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas T.H »

Sepaonu, puht sportlikust huvist, mis eesmärki taotled hakkides ja segades polypropüleeni? Kasutan ise ka seda materjali, värvivalik piisav valgest mustani ja kui midagi segada, saab ühest ja teisest värvist võtta kiudusid ja segada näppude vahel. Oma ameti poolest tean värvide segamisest üht, teist. Kui suvalised värvid hakkida ja kokku segada on tulemuseks ebamäärane, mittemidagi ütlev mass. Aga ega ükski katsetus ega kogemus pole kurjast ega jookse mööda külgi alla ;)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

No konkreetselt praegu segasin seda mr.pompero juhiseid jälgides, arvates, et see soga värv on millegipärast hea
http://www.youtube.com/watch?v=xSNMKuFTjKU
http://personal.inet.fi/koti/mr.pompero/Pompero.htm
Muidu plaanis natuke mängida dubbingu ise segamise ja valmistamisega põhiliselt igavuse peletamiseks aga võibolla ka millegi õppimiseks, no umbes rsk, see peaaegu, a võiks ikka nats pastellsem olla või no värv on timm, a võiks ikka natuke rohkem bugim olla, a kle segaks siia natuke fläsa sisse jms Mul küll ei ole praegu tekkinud ühtegi vajadust, et natuke pastelsemat vaja vms, a kui oskad miskit ise teha, siis see sõltumatus ühest küljest meelitab ja vahest on ka kiirem ja mugavam, enamasti küll on nii, et osta on kõige odavam, a putukaid on ka ju osta kõige odavam :D
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas T.H »

Sepaonu, selles esimeses videos ongi väga hästi näha see, millest ma kirjutasin. Vana segas valget, kollast , rohelist ,mingit apelsini ja tulemus oli ettearvatavalt tavaline hall. Protsess ise on ju vägev ja putukasidumine kestab kauem (ehk siis saad meelistegevusele pühendada rohkem aega). Ise oleksin võtnud kohe midagi halli ja asi unustatud. See selleks aga muidu olen ikka alati kahe käega igasugu katsetuste poolt ;)
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

nii keerulisel ja müstilisel teel pole jah halli vaja teha :D , mingi konkreetsem tulemus nagu rohekashall vms, kuskilt tekstist jäi silma ka, et must ja roheline on ässad värvid. Elk bomberit peaks ka proovima teha.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Mul oli naine eile palju viisakam , küsis ilusti , et kas ma loll olen või ? Ei tahtnud nagu tunnistada ja küsisin vastu , et kas olen või ? Selle peale lubas mõelda ja lähipäevil argumenteeritult vastata.
Natuke kahju on muidugi , et putukasidumises neid kindlaid reegleid pole , sepal võtab palju ignoreerimisrõõmu ära. Aga noh , mida teha , ega see kunstiga tegelemine kerge ei ole. :lol:
Dubbinguid proovisin ka kunagi segada , loobusin .Ei näinud sellel möllimisel erilist mõtet ja segatud dubbinguga putukaid seob aastas nii vähe , et kui vaja on segab selle näppude vahel ära.
Pompero on ilus , võib-olla pisut lahjavõitu .... harjused tulevad liiga kallale . Lõhele sobiks niisugune kopsakam suutäis. Ja neid pomperoid seotakse küll no mis iganes värvi , suurem jagu muidugi teemas hall- oliiv - lahja pruun.
Ässad värvid must ja roheline.... No must on must , aga see roheline ..... :roll: see on ikka oliiv . Ise otsin seda õiget oliivi nii , et tavaliselt ostan netist oliivi pähe müüdavad antronid kokku nii kümmekond pakki , sealt 1-2 pakki on ikka trehvanud enam-vähem sobivaid. Paaril korral on ka sobiv lõngajupp õnnestunud leida.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

AndriPro kirjutas:Mul oli naine eile palju viisakam , küsis ilusti , et kas ma loll olen või ? Ei tahtnud nagu tunnistada ja küsisin vastu , et kas olen või ? Selle peale lubas mõelda ja lähipäevil argumenteeritult vastata.
lugegu, mis sa siin foorumis kirjutad, vaadaku millega sa staabis tegeled, kogu argument :D
mina võin laiata, eile oli ainult pilt, täna on juba hääl ka

foamipupa
konks b100#14
niit 70 danwille
kere markeriga mäkerdatud(oli valge) 2mm foam, lihtsalt kolmnurk lõigatud, mitte faasitud ja nülitud
jänesedubbing lahti harjatud
sarved kaks faasani fiibrit, mis on ühtlasi ka jalgadeks keeratud
torax kate bugbond lite
foamipupa.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta