Putukad 2013 hooajaks

Vasta
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Sain ka lõpuks mahti sidumisatribuutika välja võtta. Üle pika aja esimeseks näpuharjutuseks võtsin nii mõnegi Tenomehe isikliku lemmiku Silver Grey. Peaks siis seal põhjas olema peamiselt külma, madala ja selge vee putukas, ilm samuti klaar. Ajaliselt peaks siis olema üldjuhul esimese ja teise tulva vaheline aeg... juuni algusest jaanipäevani. Seotakse peamiselt kollase jätkuga, aga tegin oranži...ehk kõlbab ka ehk natuke kõrgema-hägusema veega. Kui väljas juba väga roheline, siis peaks vist ka roheline jätk asja ette olema :roll: Huvitav, mis siis toimub, kui puud veel hiirekõrvus pole ning siis kerehäkkel asendada sinisega ja tiivas roheline oranžiga?
Mine tea, äkki läheb tuleva aasta juunis ka selliseid putukaid vaja, eks aeg näitab.

- Konks #1
- sabaaluseks hõbedane ovaalne tinsel + oranz niit
- saba GP crest
- vööks must jaanalind
- keere hõbedane ovaalne tinsel
- kerehäkkel hall
- kere hõbe
- kurk mallard
- alustiivas kollane orav ja tippet ning pealpoolt valge-roheline bucktail, katteks mallard
Manused
Silver Grey
Silver Grey
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Jep , see on aeg , kus plekkkehad on hinnas. Mar Lodge ,Silver Doctor , Tenon Helmi , Silver Wilkinson. Ja üldiselt nende kallal oma fantaasiat ei kasutata. Mar Lodget seotakse ilusale ilmale ja ka sompus ilmale . Ilusa ima tiib värviline , sompus ilmale hall. Sompus ilmale on muidugi veel niisugune legend nagu Raspuutin oma roosa-violetse tiivaga. Ja roosakehaline Lappapuuro , mida lõhepüüdjad sõimavad . Et nagu putukaga "vale liigutuse" teed nii on merikas otsas.

Aga tegelikult ... kui tõesti on nii ilus ilm... sõidad ruttu - ruttu Levajoki suusse soome poolele , ronid mäe otsa ja imetled päev läbi üle norra tundra paistvat sealset kõrgemat mäetippu , Rastegaisat. Ja on täitsa kama kaks , mida see kala võtab... :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

See- et putukast ka paar sõna. Alustiiva tippetit oled pannud .... :roll: no umbes viie putuka jagu , 5-6 karva küllalt.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Putukat lives vaadates see tippeti hulk nagu esialgu ei häirinudki, aga pildilt vaadates tõesti nagu palju tundub. Võtsin kohe ka putuka kätte ja lugesin üle...tõesti ca 20 karva oli tiivas... Proovin täna õhtul vigadeparanduse teha.

Mis seda lappapuurot puudutab, siis seda täheldasin ka põdrafoorumitest, et forellimagnetiks sõimatakse.
dim
Postitusi: 25
Liitunud: 01.12.2012, 15:39

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas dim »

Püügiks liiga suur, tehtud 3/0 konksule
sgrey.jpg
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

No Dim pani nüüd küll hea kontrasti minu käkerdise kõrvale :) Selline kunst võiks kodus seina kaunistada küll...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Dima , mis juttu sa ajad ....suur. Enne kui tulid keelud suurtele konksumõõtudele püüti kevadel 6/0 - 8/0 putukaga ja suvistes madalates vetes 3/0 kahehaaralistega. Praegu on väiksed konksud sellepärast moes , et suuri ei tohi enam kasutada. No ja putukad on ka seoses sellega teinud mõningase arengu jõulukuuse ehete poole.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

lugegu, mis sa siin foorumis kirjutad, vaadaku millega sa staabis tegeled, kogu argument :D
mina võin laiata, eile oli ainult pilt, täna on juba hääl ka

Ei jäänud ma hävitavat lõpptulemust ootama vaid kutsusin appi praegu ringiluusivad päkapikkude hordid. :) Ja olengi kõige parem ja kõige hoolivam ja ilusam .... ja ei ole ma midagi nii vana... :lol:
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas tuutu »

Oh teid küll igat värvi putukatega igasugustele ilmadele ja aastaaegadele.... :D
Mu meelest on asi paljuski lihtsam. Ma mõtlen ikka, et kui jutt käib kalastusputukatest.
Ma üldse eitagi, et asjad,mida Dima seob, on silmale väga kaunid vaadata. Aga vette heita ma sellist ei raatsiks..
Ma siia ühe lingi ka, soomlaste oma. See natuke toetab mu arvamust ses asjas. Ja mõni on kindlasti isegi lugenud. Kes keelest jagab, saab aru:
http://www.perhokalastajat.net/keskuste ... =3&t=52977

Aga nagu ma ikka ütlen, ma üle keskmise loll. Ja ma ei tea sest asjast midagi. Iga päev tundub,et jään järjest rumalamaks ses asjas...
Eile käisin Andrei juures, kulus taas 50-raha....see pole ju normaalse inimese tunnus? Või on? :evil:
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

tuutu kirjutas:Oh teid küll igat värvi putukatega igasugustele ilmadele ja aastaaegadele.... :D
Mu meelest on asi paljuski lihtsam. Ma mõtlen ikka, et kui jutt käib kalastusputukatest.
Minu arvamus värvidest on väga konkreetne - värv on alati oluline, alati on olemas aastaaega ja konkreetsesse vette sobivad värvikombinatsioonid, alati on olemas päeva värv. Oluliseks pean ka optimaalset suurust. Putuka ülesehituse, tiheduse ja õhu olemasoluga ja ujumissügavustega alles maadlen ja kujundan oma seisukohti.
Selliste klassikaliste laiatiivalistega, nagu dim seob püüki suhtun nii, et kui oskused ja aeg ja tahtmine neid siduda ja raatsid nendega püüda, siis miks mitte. Arvan, et siin küll kaldub see hobi rohkem ilusate ja keeruliste putukate sidumise poole ja naudingu poole püüda ilusa putukaga, kui praktilise putuka poole, mis toob samamoodi kala.
Kes oskab neid ilusaid ja keerulisi putukaid siduda, see oskab ka lihtsaid ja praktilisi siduda, mida dim ka talvejämmil demonstreeris, isegi sain ühe omale näidiseks :D
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta