Putukasidumise võistlus.

Vasta
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas sepaonu »

Kiidan oti koledat pastellpinki :lol:
Toetan püha üritust ühe nymfiga
konks B110 #10
kuul ja paar keerdu tina, et ta paigal püsiks
kere valge UTC70 niidiga pontsakamaks ehitatud
ja kohe sisseseotud keresse powersilki ots
kerekeere bodyglass micro helepruun
niidiga tõmmatud nat.jänest kummikeerdude vahele pea poole liikudes
kaelus 1 keerd kuldnokasulega
kaeluse ja kuuli vahele koos lõpetussõlmega pandud terake
ice dub peacock must dubbingut niidile
Arvan see karvik töötab kõigil neil päevadel, kui pruunikat tahab.
Eelmine aasta oli sihke tunne, et nomilleks ehitada mingeid cdc liibukaid kerele
et seo lihtsamalt, no pärast jäi selline mulje küll, et karvakered cdc-ga funkasid
nüüd proovin jännut ka, mis on ka sellest hea, et nymfe ei kogune liiga kiirelt
nii sidudes :lol:
j2.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas andur »

Polnud ammu siduda saanud, olin pühade ajal sidumispingist eemal.

Lisan esimese võistlusekipaaži: sääsk. Ilmselt on tegu mulle enim kala toonud putukaga, peaaegu et salarelv. Tegemist ilmselgelt ei ole minu enda disainiga, aga näide sellest, kuidas mina seda putukat seon. Püüdnud olen sellega kevadest läbi suve kuni sügiseni. Kalu, keda sellega sihin, on palju aga peamiselt harjus, forell, turb.
Enamus püüki on toimunud väikesemates jõgedes, nii kivise kui ka liivase põhja pealt ja ilusa ilmaga, näiteks päikesepaistel. Paduvihmas ja lumesajus lihtsalt pole ammu püüdma sattunud. Kuna tegemist on sääsega, siis olen ta otsa sidunud eriti siis, kui sääski näha on. Mitmel korral on see olnud pika putukate proovimise jada lõpp, näiteks proovid ühe kala puhul mitut putukat ja lõpuks mõtled "hmm. ma näen lendamas ainult väikseid sääski" ja seod selle otsa ja ilus harjus käes.
Pilt
Konks: 18-14 suuruses kuiva konks. Antud pildil suurus 18.
Kere: Must ja valge niit (kontrastniit antud juhul valge Uni 8/0).
Saba: Grizzly kuke sule karvad
Tiivad: Kuke või kana grizzly sule otsad
Häkkel: Grizzly kuke häkkel.

Hetkeseisuga lemmikputukas: soovitan kõigil siduda ja kasutada. Materjali pole praktiliselt üldse vaja (ainult üks mustvalge grisli keep sisuliselt) ja toimib!
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas Birgit »

Nägin netis ühte imeilusat putukapilti, proovisin kopida aga välja kukkus ikka omamoodi

Konks: #2
Sabaalune: kuldne ovaal ja kollane siid
Saba: faasani crest
Vöö jaanast
Kere: 2/3 hõbeniit 1/3 oliivsiid, peale kuldne keere
Kaelas on oliivivärvi kana
Tiiva ehitasin nii: alla crest, karvad faasani kirjust sabast, vahele oliivivärvi pardisulge, karvad faasani tumedast sabast, mallard ja peale crest.
Vette tahaks pista siis kui ööbikud laulavad ja ehk ka hiljem.
P1.jpg
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas Birgit »

ja hooga juurde üks E12 variant

Konks #13 bl
Saba: part
Kere: hele oliivdubbing
Tiib: alla näpuotsaga pardi CDC ja peale tagurpidi pardisulg
Kaela kukehäkkel
Kogu pardindus pärineb Ziin’i tagavaradest, see on lihtsalt parim!

Vähese CDC lisamine putukale annab minu kogemustel väga palju juurde, miinuseks on jälle selle tüütum puhastamine ja kuivatamine, lõpuks närivad kalad CDC sealt niikuinii välja.

Kui suvel lõunasse satun siis kiusan sellega kohalikke harjuseid, kas nelja-kivi-juures või kahe-silla-vahel või mõnes muus salajases kohas ;)
külg
külg
pealt
pealt
p3v.jpg (42.15 KiB) Vaadatud 17335 korda
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas andur »

Pilt
Jänese kõrv - veel üks kindlatest favoriitidest ilma milleta ma jõele ei satu. Harjusele, forellile, turvale, särjele.
Klassikalised suurused 12-16, antud pildil B170 #12.
Mulle välimuse poolest meeldib ilma kuulita rohkem, aga olen ka kuuliga sidunud. Ilma kuulita versioonile saab tina alla siduda. Seotakse ju erinevalt, aga mulle tundub, et karvane on hea. Kasutan kõigil püütavatel aastaaegadel, nii ülesvoolu surnud hulpimist kui allavoolu swingil. Pigem toimivad väiksemad, kuskil #14 kanti. Näiteks Ahjal kordamööda harjusele ja turvale presenteerida, mõlemaid saab püüda sama mutukaga.
Konks: B170 #12
Saba: Jänese maski tumedad karvad ilma villata.
Kere: Jänese maski karvad, lühikesed koos villaga dubbinguks.
Keere: Kuldne traat
Koorik: Faasani saba, lakitilk.
Vurrud (jalad?). Faasani saba otsad tagasi keeratud, et vees liikumist anda.

Siduda on tore: vaja niiti, jänese maski, faasanit.
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas sepaonu »

Usk on võimas asi, nagu üks kahro maakas mulle kunagi mainis mu paanikakõne ajal, et tegelt on kõik jube lihtne, millega püüdma hakkad, sellega saad. Ja mu meelest on see veel süvenev wärgens, saad tolle putukaga, siis keerutad ta ümber nagu kass ümber palava pudru, a teeks suurema, a teeks heledama, a prooviks seda. See pehmendus oli selleks, et öelda, et ma arvan, et Birgitil on suhe E12-ga :lol:
Tolle cdc kohta ütleks, et kui cdc on kandev materjal kuiva juures, siis mina seda putukat ei taha. Naiivse lollikesena lugesin enne esimest püügiaastat liiga palju norra foorumit ja sidusin prsetäie cdc sääski. No mul pole vaja sihkest pindu perse. Mulle loomulikult ennustati ka seda :lol: Märjaga ma pole nii vastaline, mu meelest kõik tõugud, millele ma keeru või kaks või näpuvahelt mõned fiibrijupid pannud olen, need funkavad ja mu meelest paremini, kui ilma. Võibolla luulu ka. A inimene tahab ju ikka uskuda, et kuskil käeulatuses on püha tõde.
B400 #12
sabapoolt kukk, paabu-floss-paabu
ja pruuni kana mehe hackel
Natuke samalaadne putukas on pörri, mis pole mul õieti käivitunud ja liiga väiksena olen vist ka sidunud seda, peale mõne kala vabastamist arvasin, et nii väikeste asjade urgitsemine kalasuust on vastik, iga tipet konksuaasast läbi ei mahu, stt otsa siduda jms, selle sidusin suurema, muidu ei viitsi proovida ka.
j4.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas T.H »

E12 muidugi väga tegija pinnakas ja tõestanud oma headust kuhjaga. Mina hindan teda klassikalisena, kuna ei viitsi jõeääres cdc`ga võimelda. See puhtalt enda mugavusest, cdc iseenesest väärt materjal ja laialt kasutuses. Nägin suvel Birgiti karbis väga ilusaid E12 pinnakaid,oleks pidanud mõned endale manguma.Sepa RC pinna versiooniga pole ma väga "sina" peale saanud. Pinnakana minul kuidagi lahja, igasugu veealused on paremaid tulemusi andnud. cdc kasutusest pinnakana veel niipalju, et kunagi sain sõber Heikilt idee ja näidiseks putuka, millel kere cdc, tiivad kilest ja alla liimitud cdc.Seda kasutan küll ja see variant elab päris paljud võtud ja kalad üle, enne kui põhjalikum kuivatus tuleb käsile võtta.
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas Birgit »

Sepa õrritamine eurooplasega õnnestus suurepäraselt ;) , ma võin korra veel näidata, näiteks augusti viimase nädala E12, ehk siiski mõni teine kord, läheb korraga paljuks.
Pildi olev on tõesti puhas pinnakas, tagurpidi sulg kannab uputamiseks liiga hästi, klassikalist saab kasutada nii ujuva kui uppuvana, mõlemat pidi töötab viieliselt. Igatahes on tegu sellise putukaga, mida kalade turvalisust arvestades seon nüüd ja edaspidi vaid kidata konksule.

Et jutt liialt mulinaks ei läheks siis lisan putuka, mida hakkan varasuvest alates ujutama.
Konks: #6
Sabaalune: hõbeovaal ja oranž, saba faasani seljast.
Kere: hele oliivroheline dubbing, pruun kukk kerehäkliks ja hõbedane keerd peale, kurgus on pärlkana.
Tiib; tippet, sinine, punane, pruun buck, faasani tumedad sabasuled ja mallardit katteks peale.
p7.jpg
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas T.H »

Birgit, miks oodata varasuveni? Seda lõhekat ujuta juba varakevadel ;) Aga pilt on sellest kiletiivaga cdc pinnakast millest oli enne juttu.
Manused
IMG_2512x.jpg
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas andur »

Pilt
Ma ei tea, mis selle nimi on või kuidas ma selleni jõudsin. Ilmselt nägin kuskil valgeid putukaid ja tegin neist materjalidest, mis karbis olid.
Ma ei ole kaua selle putukaga püüdnud (nojah ma ei ole üldse lennukaga kaua püüdnud, just sai üks aasta täis!), seega palju kohti ja olusid on katsetamata. Seni on mu usk sellesse suur, teatud juhtudele, kui on mingit korralikkku kontrasti vaja - üleni valge putukas. Põhiline tegija on ta olnud turvale, näiteks suuruses 12, aga olen ka väiksemaid teinud näiteks forellile.
Pildil olev putukas Kamasan B170 #12, kere jänese vill valge, tiivad kuke häkkli otsad, häkkel valge kukk, niit valge Uni 8/0.
Tiivaks vist istuks hästi ka näiteks heledam pruun, et kuidagi tiivakesi esile tõsta.
Vasta