Videod, atiklid, netitarkused

Vasta
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Madis »

Kui sindi paisust kala üles saab siis enne jändjat on juba tohutu suur valgla (eesti mõttes) kalale avatud, suur võit on see igatahes. Küll Jändja ka ära lahendatakse.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas T.H »

Aamen.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas AndriPro »

Mina olen kuulnud jälle niisugusest plaanist , et kui paisud eest saavad , siis pannakse see jõgede süsteem seal aastateks püügikeelu alla . Vähemalt niisugune ettepanek eksisteerib. Eks näis , praegu pole veel rõõmustavat midagi.
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Madis »

Tervet pärnu vesikonda ikka keelu alla ei panda, see oleks natuke liig. Aga lähemate sindi paisu taha jäävate paremate kudeplatsideni keeld - miks mitte, las kosuvad. Siis ehk tulevikus võib kahekäelise peale mõtlema hakata.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas T.H »

Kus on need lähimad paisutagused kudealad?
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Madis »

T.H kirjutas:Kus on need lähimad paisutagused kudealad?

"Selleks aitab kaasa eelmisel aastal alustatud lõhemaimude Pärnu jõkke laskmine. 7. ja 8. oktoobril jätkatakse tegevust Tori valla piirides asuvatel sobilikel kudealadel Oore, Virula, Songa, Levi, Jõesuu kärestikel, kuhu lastakse 68 000 lõhemaimukest."

Allikas http://blog.maaleht.ee/parnumaa/?p=70038
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas T.H »

Ehk siis sinna kuhu maimud lastakse, seal ongi tulevased kudealad? Väga mõistlik lähenemine,või siiski äkki mitte niiväga?
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas Madis »

Ei oska mina seda kommenteerida, eesmärk on ikkagi vist terve valgla paisuvabaks saada, euroopa liidu nõue vist? Kõige suurema potentsiaaliga kudekaid mõeldakse ilmselt selles loetelus, kõrgemal olevad kudealad ja lisajõgedes olevad on ka iseenesest mõistetavalt olulised :) Vähemalt on mingi algus tehtud ja minuarust (ja paljude teiste) on põhjust rõõmustada niigi.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Nojaa , rõõmustada iseenesest on . Kui praegu tuleb lõhemaim Põlulast , siis hakkab ta jões sündima. Eesti ametnikel on põhjust rõõmustada , saavad Brüsselisse ette kanda kui tublid me siin eestis oleme . Kutselistel kaluritel on põhjust rõõmustada , lõhe taastootmine toimib , järelikult on püügilimiidid olemas ja euroopasse eksporditavast lõhest rahakene saadaval. :roll: Ainult see moment jääb natuke arusaamatuks , mille üle harrastuskalamees rõõmustama peaks . Et saab vimba ja särge püüda pisut kõrgemalt kui Pärnu linnast ? Või püügikeelu üle , ei pea raha raiskama kahekäeliste peale ?
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Videod, atiklid, netitarkused

Postitus Postitas sepaonu »

Vimb ja meresärg tulevad praegu ka sindist üles, vimb eelistab pärnutpidi üleslitsumisele navestisse keerata, särje põhimass torikandist ülespoole ei litsu, nagu ma aru saanud olen, siis trepp on vilets või vale võimisiganes. Kuigipalju merikat tuleb ju ka läbi. Ma näen selle lahendiga ainult seda, et riigil endal on nüüd võimalus, mis tegelikult saama hakkab seda näitab tulevik. Mingite rahavoogude ärakasutamise vastu pole mul midagi, kui lollusi ei tehta ja suures osas läheb õigeks asjaks.
Ma keskjooksul palju käinud kalal, üks eestiaegne taat lätutanud mulle lugusi, kuda vanasti oli, pais oli siis ka ja probleemid siis ka, ainuke vahe oli, et angerjas sai ka paisust läbi, kuna vaiadel põhinev pais oli. Arvatavasti on üritanud ka merikat mõrratatada, ilmselt ka mööda näppe saand keskkonna käest, a ilmselt nüüd sellises vanuses, et enam ohtu ei kujuta endast röövikuna.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta