Putukasidumise võistlus.

Vasta
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas T.H »

Andur, millega ja mille suhtes annab üleni valge pinnakas korralikku kontrasti ja milleks on see vajalik?
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas andur »

Mul ei ole selle kohta väga kivikõva teooriat :oops: . Ma vist mõtlen, et särav valge teatud juhtudel on lihtsalt vee peal väga silmatorkav, muu pruuni ja halli ja mis kõik muude värvide seas, selliseid toone naturaalselt liiga palju ei esine. Minu loogika järgi näiteks kui jõe vee peal palju sodi allavoolu tulemas. Pruuni põhjaga pruunis vees ei saaks näiteks Hares Eari kohta öelda, et värvide poolest silmatorkav, aga valge võiks täitsa särada.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas T.H »

Täpselt nii,Andur. Sinu silma jaoks kaldalt vette vaadates ja veel tumeda põhja ja veega on valge asi nagu märklaud. Ära unusta lihtsat tõsiasja, et kala vaatab või õigemini näeb kõike vastupidiselt sinule, ehk siis mitte ülalt alla vaid alt üles. Tema taustaks on taevas ja see on märgilise tähendusega. Miks pagana pärast on pimeda aja ja öö putukad tumedad- mustad????? Pime, vesi tume, põhi tume, ise putukat ei näe, aga kala võtab?Nii, et äkki on teinekord tumeda põhjaga ja pruunikamas vees mõtet leotada isegi hares eari? Vee kohta niipalju, et on tohutu vahe, kas vesi on pruun, punakas, tume läbipaistev, kohvi, kohvi koorega jne. Nii, et avastamise rõõmu peaks jaguma ja küll need teooriad ka tulevad.
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas andur »

Avastamise rõõmu küllaga :D Einoh, jõe peal kuidagi ju tuleb ka minusugusel mõni putuk otsa panna. Siis kuidagi vaatan seda karpi ja vaatan seda jõge ja püüan siis katsetada, et mida proovida. Üks aspekt, mida kaaluda (neid ju palju veel), on värv ja siis värvi kohta on peale vaadates kohe mingi mulje toonidest. Royal Coachmani vaatad ka et "ohhoo, väga kontrastne värk" jne. Nii on ka see putuk mingi teatud erksa mulje jätnud.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas T.H »

Noh jah, nii on.
andur
Postitusi: 131
Liitunud: 21.01.2014, 20:20

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas andur »

Kolm nädalat ja juba jälle katsetama!
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas sepaonu »

No mis krdi värviloba siin käimas on võistluse ajal :lol:
Tänase päeva G-punkt
Quigley Cripple versioon, põdrafoorumist afitud, mulle meeldis faasanifiibriversioon rohkem, kui marabou originaal, arvatavasti oigaksid nii Bob Quigley kui ka meistersiduja Hans Weilenmann, kelle kenast sidumisvideost ma shnitti võtsin. Esimese sidusin tmc 100 #14 peale ja totralt lühike jäi, siis teise mustadi peale, mis ei meeldinud, siin kolmas

konks c53s #14
niit powersilk kollane
saba ja kere faasan peene traadiga ribitatud
thorax flyrite caddis motted
nominaeiteakuidassedakutsutakse hirv ja kukk
j5.jpg
Kas peaks miskit parandama ja mida aulik raad konksumallist arvab?
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas T.H »

No arutada, sepaonu, ju ikka võib, ära siis kohe pahanda. Eks igaühel ole omad tõed, põhiline on millele need toetuvad. Ja see värviteema - selleta lihtsalt ei saa. Mida rutem sellega lepid, et see on tähtis ja väga vajalik, seda kergem endal edaspidi on. Putukas jõuline ja võitlusvaimu täis. Mis konksuvalikusse puutub, siis tundub väärt konks olema. Meenutab mulle minu lemmikut, varivase 2400V konksu, aga varivasel silm alla pööratud.
T.H
Postitusi: 977
Liitunud: 19.04.2012, 21:15
Asukoht: Tartu

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas T.H »

Miski variant kerges huumorivõtmes teemal prince nymph, aga huumoriga või ilma-toimib 8-)
Manused
IMG_2524v.jpg
SASS
Postitusi: 4
Liitunud: 15.12.2014, 20:55

Re: Putukasidumise võistlus.

Postitus Postitas SASS »

Ütlesin isale , et tahan ka võistelda . Ja palusin mulle siduda võistlemiseks putukas , millega saab 01. veebruaril kalale minna ja muidugi ka kala saada . Siin see on , ilusa ilmaga kiiremas voolus ja sompus ilmaga võrendikus püüdmiseks.

konks 1/0 M
sabaalune hõbe
saba kuldfaasani selg
kere kreemjas
keere topelt kuld ja hõbe
kurk kollane amherst faasan ja oranž sulg
tiib kollane amhestfaasan , kuldfaasan ja kollased hane sarved
pea must
Manused
P1150002.JPG
Vasta