Kalalkäigud.

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Mikk , ära kala pärast muretse . Pilt sai tõesti tehtud selle pärast , et esimene . Aga kõik püütud kalad said lisaks veel mõõdetud ja kaalutud .Ja elavad edasi . Eile oli +2 ja oli võimalik seda teha.
Mis sellesse puutub , et "imelik". No ma ei tea , imelikke on igasuguseid. Ühed kui näevad lume peal kala või kidaga konksu kuskil , nii vaja kohe kisa teha. Teised käivad nagu kalal , aga aeg-ajalt hoopis niidavad jões või tassivad kruusa ja kive , mõnikord tehakse ka salajasi asju. Täitsa imelikud , miks nad seda teevad? Nähtavasti selle pärast , et kolmandad imelikud saaksid teha ka tulevikus kala pilte nagu Ralf õpetas ja pildi alla kirjutada ilusti pikkused,laiused , kaalud ....aeg-ajalt saba kergitamiseks saab kirjutada "isiklik rekord". Ega ei maksa põdeda kui tundub vahepeal , et imelik.
Täna harjused ei huvitanud ....huvitasid ainult kolm putukat (vt. putukad 2019) ja üks jõelõik. Kahe putukaga oli hea rahulik püüda , kolmandaga ei olnud nii rahulik , sai isegi vanduda. Kala pilti ei saanud teha... lumi on maas , käepidemest oli pikem , konks oli kidaga.
Manused
Foto0005.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Täna jõudsin jõe äärde ilmselgelt liiga hilja.Paar rõõsat putukat olid "järjekorras". Kala oli peale tormi uimane , mis uimane, uniselt aegluubis togiti putukat mõned korrad , ainult üks harjus jaksas suud nii palju lahti teha , et putukas suhu mahuks.
Manused
Foto0010.jpg
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Madis »

Krt jääd nälga nii. Mul paar sikuritva ja jääpuur üle mida ise ei kasuta :lol: :lol: :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Lõpeta ära ... ma hakkan sul talv läbi auku vaatama , millel pole karvugi ümber.... :lol:
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas: 04.01.2019, 01:39 Lõpeta ära ... ma hakkan sul talv läbi auku vaatama , millel pole karvugi ümber.... :lol:
See kõik on pandav :lol: eks ikka need karvad augu ümber
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Täna jalutasin jõe ääres kus kalapüük on 1.veebruarini keelatud. Selline "kalapüük" on vahepeal vägagi meelt mööda. Ei ole vaja autost ritvagi kaasa võtta. Halb oli asja juures see , et kohas kus aastaid ja aastaid oli igal sügisel ilus pesa , praegu seda ei olnud. Kas kuuma suve ja pika sügise pärast oli kala läinud "parematele jahimaadele" või mingi veel halvem põhjus...ei tea. Eks ühepäevikuaeg näitab ....
Manused
Foto0001.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Paar päeva sai putukakarbi kõige suuremaid putukaid ujutatud.... Eile oli külm ,seisin ühe võrendiku peal mingi poolteist-kaks tundi , täna mingi 3-4tundi, oli soojem ,kannatas paljaste kätega püüda, aga paraja lumesaju ja tuulega.Väike kala laksutas suuri putukaid ,õnneks otsa nad sinna väga lihtsalt ei jää .Suure kala aeg paistab otsa saavat, ei ühtegi võttu .Aga noh 1.veebruarini veel aega on , jõuan ehk mõne korra veel .Veebruari plaanid ka enam-vähem paigas . Kui mingit väga külma ei tule siis püüab seekord talv läbi.Lumesaju ja ridva pilti ka .
Manused
Foto0002.jpg
Foto0006.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

Täna ainult -1 .Pikem maa sai maha trambitud .Ikka karbist suurem lõheputukas lipsu otsa ja rahuliku tempoga .Aeg-ajalt keegi togis putukat ... korra togis , selle andsin andeks.... kui kaks korda togis ,siis kvalifitseerus juba ülbitsemiseks ... vahetasin lõheputuka #10 põrnika vastu ja sai veidi sikutada.Suure kala võtmist ei olnud , Harjused ja üks väiksem forell olid võtma palju laisemad kui paar nädalat tagasi.Palju head püügimaad jää all.
Manused
Foto0001.jpg
Foto0006.jpg
Risto
Postitusi: 29
Liitunud: 05.01.2014, 21:59

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas Risto »

Täna joppas. Esimene mõõdus ja veel oma seotud woollyga. 42cm
Manused
IMG_20190203_145237.jpg
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Kalalkäigud.

Postitus Postitas AndriPro »

On saanud nüüd jõgesid pidi kolada küll sula , küll külma ilmaga.... Talv on talv , jõgede viisi putukad erinevad, selgemates vetes ikka must ja hõbe-puna-must ,kollast on võtnud ,kivi-samblapõhjaga oliiv sobinud , harjus on hõbe-lillat eelistanud .Niisugust kõva võtmisega päeva ei ole trehvanud , ikka kala siit ja kala sealt .Sulailmadega on vett juurde tulnud , vast läheb elu käima jõgedes . Pildil kala on esimene sel aastal , millest homme -ülehomme saab mõne vesise maitsega rihmavõileiva....
Manused
Foto0002.jpg
Vasta