Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Krt küll , peaks kuidagi Villu putukakarpi "sortima" saama :roll: .... Putuk , võib öelda , et "viimase peal".
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas sepaonu »

ilusad putukad villul.
Ma klaaspärli ja uv-liimi buzzereid olen sidunud, kõik ei lähe loomulikult alguses nagu tahaks, materjalid kogunevad tasapisi, näpud ka harjuvad juba toimetamisega. Tinseli valiku olen saanud täitsa rahuldava kokku. Kerede ribiliseks tegemine ei õnnestu nii hästi. Ostsin tightist stretch tubingut, mis on toru, muud ei saanud, kui mediumi, ei sobi #12 ja väiksematega. Rapla külast ostsin.
https://www.google.ee/search?q=crystal+ ... 68&bih=432
kolmnurkne ristlõige, täitsa nunnu materjal, 11m/2,5rutsi. Selline tunne, et tahaks sobiva suurusega D ristlõiget.
Villu neljas pilt on vist red tag, seda kaks augustialgust norras ujutand ja edutult, nüüd tighti andrei ütles, jajah, see kevade teema.
Viimase pildi puruvanakestad tehakse millest? Mind peaks see huvitama küll
http://www.flyfisher.ee/download/file.php?id=266&t=1
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas tuutu »

Rääkides puruvanadest...miski soomlane kunagi õpetas, et parimad pidid valmima, kui kasutada puruvana enda tehtud "pesa"...ma pole ise proovinud, aga see tundub hea mõte...
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

see on tõesti villul päris kena valik veeall leotamiseks. Nagu Sepp juba mainis, siis puruvana teemal oleks huvitav küll täpsemalt teada, et millised materjalid kasutuses ja mis tehnikaga putuk valmib...
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Birgit »

Mina kasutasin puruvana tegemisel karvade põletamise meetodit, mõnus krõbe muster tuli peale aga põletusprotsess haiseb rõvedalt.
Keila jõe haugid ajas selline purukas kevadel tigedaks.

Leidsin ühe video, mille järgi mina toimetasin http://www.youtube.com/watch?v=683vYEapoGo
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Hakkab , hakkab tulema...pisut seda vintage stiili.
Manused
P1300080.JPG
villu
Postitusi: 26
Liitunud: 23.12.2012, 23:56

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas villu »

Tänud kõigile kiitvate sõnade eest.
Veidi lähemalt siis. Puruvanade kestad on jah tõepoolest puruvanade poolt valmistatud. Annad aga tellimuse sisse ja... Kõige paremad sellised liivateradest ja pisikestest kivikestest tehtud, mitte just kõige suuremad. Pikema säärega konks, et ilusasti ära mahuks. Tinanööri alla, et korralikult põhja läheks. Läbipaistvat silikooni, kest peale ja seejärel paar korda üle lakkida.
Kuldsetel on kasutatud vinyl ribi D ristlõikega. Kuna see annab veidike venida, siis väga kihvtilt paika jääb. Neil kahel tagumisel kasutatud kuldseid konkse, mis lõpptulemusena vinylist läbi kumades säravama tulemuse annab.
villu
Postitusi: 26
Liitunud: 23.12.2012, 23:56

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas villu »

Red tag kevadel jõkke kudema tõusvale särjele vägagi meeltmööda. Muidugi oleneb veekogust. Minu kogemused tumedaveelise Reiu jõega igatahes positiivsed. Kui vesi sügavam ja vool tugevam, siis raskustatud ja suurem variant.
Üks kevadine säinaski red tag'iga kunagi saadud. Kuigi jah, säinas juba aastaid Pärnumaal justkui väljasuremise äärel olev liik.
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas tuutu »

Nii, siis oli õieti arvatud. Rääkides kuldsetest konksudest-nende saadavus on kehvake. Võib ka tumedat konksu vabalt kasutada, kui vinyli alla panna kas lihtsalt valget niiti, hõbepaberit või lausa mõnd hologrammi. Jääb uhkelt läbi kumama...
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Üks lõheputuk on ka selle vinüülkehaga.... Konksule kõigepealt kuldne tinsel, siis dubbing õhukeselt ja kõige lõpuks vinüül , nii , et seda dubbingut jääks iga keerme vahelt veidi turritama. Sama jandiga saaks ju nümfi ka siduda. Jääb niisugune karvane , turvale ehk paras suutäis.
Vasta