Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
villu
Postitusi: 26
Liitunud: 23.12.2012, 23:56

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas villu »

See avatud pooridega surfilauale ei sobi, olen katsetanud. Peab olema selline tihe ja paraja paksusega, nii vähemalt 4-5 mm.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kui surfilauda teha , siis võib seda poe 2mm-st lihtsalt kahekordselt siduda või siis kaks kihti ennem kokku liimida.Mul see liimitud versioon pidas õige pikalt , kuni lõpuks üks hauginolk arvas , et kõlbab....
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Täna sai sõbraga jõe ääres käidud, aga mitte kala püüdmas... himu oli hoopis proovida sõbra tellitud uut kahekäelist. Tegemist on siis valmis setiga: Guideline Kispiox Spey Kit - 13’7’’ #8/9, 4 osaline. Peal on Connect Tips Spey Line ujuvana ja vahetatavate otstega.

Enne ostu sooritamist olime võrdlemisi skeptilised, aga üllatus ei lasknud ennast kaua oodata. Juba esimese heitega oli tunda, et ost läks asja ette. Mõnus pehmetoimeline ritv ja väga kerge ning sujuva liigutusega sai heiteid sooritada. Tundub väga hästi hinna ja kvaliteedi suhe paigas olevat või siis enamgi veel, eriti kui komplekti saad kätte veerand tuhande eur kandis. Hakkas endalgi mõte sinna suunda liikuma, et äkki vaja see enda suure kaika kõrvale kergemaks kahekäeliseks võtta.... :roll: Ainukese küsimärgina jäi ülesse rulli suutlikkus pikemas perspektiivis ja suurema kalaga, on küll metallist rull, aga siiski...


Pilt

Vasakul minu suur kaigas, LPXE 15", #10-11 ja paremal siis testitav:
Pilt

Pilt

Siin siis rahulolev ridvaomanik esimesi kahekäelise heiteproove tegemas:
Pilt
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas:See võsa vahel liikumine... et lihtsam oleks , tuleb jääda teleskoobi juurde . Nööri kokkupanemiseks peaks midagi välja mõtlema :roll: ...hasplid? Pisut suurem kala? Hmm , sarapuuridvaga olen saanud 6+ merika kätte , tõsi m....d said märjaks , aga polnud ka kahlukaid tol ajal. No ja kui oht on suuremat kala saada , tuleb ka ritv vastav teha /või osta. Kui ikka paras "tõstuk" käes on , ei ole sel suurel ka pääsu.Usun , et kui asi järgi proovida tuleb neid häid ja halbu külgi veel ja veel... Ise sihin ritva siia enda oludesse , forell , harjus, turvad , teivad , viidikad jne..
Ma siin sirvisin vanu lehti Tenkara ritvast. Need kes ei taha traadi, niidi ja lakiga mängida on müügi selline vidin. Ja link http://www.esoterictackle.co.uk/tenkara ... epers.html
fuji-ez-keepers.jpg
Tenkara Aspel.jpg
Viimati muutis vii, 05.03.2013, 23:24, muudetud 2 korda kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Putukajämm jämmitud.... nüüd oleks vaja putukad ujuma saada kuidagi... Kas teha 3 ühekäelist :roll: ... või kahekäeline ja 2 ühekäelist? Samas tahaks hirmsasti osta ühte Youngi Driggsi ja ühte #10 kahekäelist , põhiliselt silmaringi laiendamiseks.... Must hööveldamine võtab aega veel mõne õhtu .... on niikaua aega mõelda.
Manused
002.jpg
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Tee siis vahelduseks üks kahekäeline, õnnestub siis äkki suvisel jämmil erinevat kodumaist toodangut proovida :)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:lol: ...toodangut.... kuigi jah , mänguasju võib ju ka vabalt toodanguks nimetada. Mänguasju nagu sellepärast , et enda jaoks on see värk ikka sõna otseses mõttes mäng. Klaasfiibriga mängides olen paar korda üllatuse juba kätte saanud , loodan , et bambusega mängides jõuab ka kunagi selleni......et teed heite ja suu jääb mõneks ajaks lahti... Ja veel. Kõige tähtsam on asja juures põnevus . Kui enam põnev ei ole , tuleb otsida midagi uut mängimiseks.
kivikas
Postitusi: 34
Liitunud: 11.03.2013, 18:06
Asukoht: tallinn

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas kivikas »

Ehk on kellelgi huvi. Pakkuda on klassikat:
1. Kasutatud aga väga heas korras ritv Scott Heli Ply 696-3, garantiikaart,2 tippu, eritellimusel tehtud alumine jätk, ridva kott ja alumiinium toru.
Eritellimusel tehtud jätk tähendab seda, et tavaliselt saltwater rullikinnituse ja full wells käepideme asemel on nüüd freshwater rullikinnitus ja cigar- käepide.
Kuna tegemist on väheliikuva klassikaga, millel 2 tippu, siis hind on soolane- 550€

Pilt

2. Kasutatud, heas korras rull Abel TR2 #5/6 koos varupooli- ja garantiikaartidega. (pildil olevad nöörid hinna sisse ei kuulu). Muideks, antud rull sobib imehästi ka ülalnimet. ridvale. Hind komplektile rull+pool: 150€

Pilt

näide komplektist rull+ritv

Pilt
Kes korrakski on keskpärasuse pulgakommi limpsinud, see imeb kogu järgneva elu...
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Päris uhke ritv Kivikal müügis.... aga hetkel puudub kahjuks või õnneks tarvidus sellise järele.

Just paar päeva tagasi mõtlesin, et äkki natukeseks ajaks aitab kaigaste ostust.... seda siis peale seda, kui Guideline Kispiox Spey Kit - 13’7’’ #8/9 kohale jõudis. Ise hetkel optimistlikult arvan, et peaks äkki minu vajadused mõneks ajaks ära katma :) :
Ühekäelised #5-6 9 jalga ja #8 9jalga
Kahekäelised #8-9 13,7 jalga ja #10-11 15 jalga
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Lugesin hommikohvi juurde, et see aasta Alta jõele surelikud üritasid lubasi saada valemiga 400nok loteriis osalemise pilet(seda raha tagasi ei saa), tung suhtega 960tahtjat/80 vaba kohta, päevapilet 3500nok (pluss elamis ja reisikulud) ja mõtlesin kohe, et kui ennast tagasi hoiaksid ritvade ostmisega, siis võiksid tuuri altal teha ;)
Kivika pakutava toki hind päevas.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
Vasta