Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Särab / ei sära

sabaalune :kuld jätkuks fire orange dubbing / sama
saba :tippet +br. mallard / tippet+hall mallard
keere:kuld / kuld
keha: metallik kollane (bright Yellow vist , kui kirjutasin õieti) / sama
kurk : tavaline pärlkana / must kukk
tiib: tippet , pun. koll. bucktail segatuna ,kate valge nutria / valgetipuga orav , must orav
pea: must / must

Käigus 4-5 aastat / sellel läheb teine aasta.

Võib öelda , et Golden Killeri sugulased.....
kivikas
Postitusi: 34
Liitunud: 11.03.2013, 18:06
Asukoht: tallinn

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas kivikas »

andri, kas see "teaduslik" vasktraat on parem oomipoes müüdavast 0,20mm vasktraadist? omab mingit erilist aurat? või võib siduja vabalt osta oomipoest, arvata on, et sama hinna eest 200m sedasamust traati? ise plaanin küll sinna minna ja paari mõõtu võtta.
Kes korrakski on keskpärasuse pulgakommi limpsinud, see imeb kogu järgneva elu...
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Andri, ole sa tänatud.
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas madis0566 »

Pean õigeks natuke täpsustada,
Tavaline mähisetraat (poolidele) on lakitud, mis ei kannata pidevat veekeskonda. Kuivades muutub tuhmiks ja lõpuks laguneb. Enamus putukate sidumiseks kasutatavad traadid on küll nn."mähisetraat", kuid mähiseid on erinevaid. Näiteks el.mootoritele ja teistele seadmetele, mis peavad taluma suuri temp. erinevusi, kasutatakse emaileeritud traate ja see jaguneb veel ka polüester emailideks. Need viimati nimetatud tüübid taluvad vees leotamist kauem. Ja neid traate "ohmu" poest saab enamalt tellides, kui saab, ja mis võib lõppeda sellega, et pead ootama, ja lõpuks oled sunnitud min. kilost rulli koju tassima. Andri pildil olev traat on emaileeritud. :o
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Kuidas üht või teist traati töödeldud on , sellest ma suurt midagi ei tea.... Aga jantinud ja testinud neid traate olen 5-6 aastat . Toimiva traadi saamine on puhas õnnemäng.Esimese toimiva traadi sain Haapsalu tiimarist . T.H mäletab kindlasti neid esimesi Fancysid , mis said selle traadiga seotud... Hurraga ostsin siis Tartu Lõunakeskuse tiimari traadist tühjaks , aga toon pisut teine ja nii see Lõunakeskuse traat vedelebki mul kusagil... Ühe hea traadi sain Andrei käest , tellisin Mistpoolist samasuguse .... ei toimi , silmaga näha , et ei ole sama toon. Pildil olev traat jõudis minuni kirjaümbrikus koos kirjakesega "toimib".Uurisin selle päritolu. Pidi olema mingisugusest käsitööpoekesest ostetud. Toon tundub õige , kas toimib nii nagu tahan , seda on suve teisel poolel näha. Nii lihtne see traadi saamine ongi.
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Paistab , et talv hakkas venima ..... seega kevad koos suurvetega võib tulla " pauguga". Sidusin ühe paari suurvete ajal püüdjaid. Ülemine ilusale päikesepaistele , alumine sompus , vihmasele , lörtsisele... kõlbab ka õhtul hilja.
Andri kui palju pole palutud, siis palun viska siia ka suurvee killerite retsept...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Suurvee putukad:
Vallesmann ( autoriks keegi Laborant)

sabaalune : kuld, jätkuks light orange siid
saba : tippet , bronze mallard
vöö : struts , võib ka must vill või antron
keere : kuld
keha: 1/2 kuld , sinine täpp (kingfisher või royal blue) , light olive antron
kurk : kollane . Kõige paremini on toiminud kollane schlappen seotud kimbuna.
tiib: tippet , kollane , punane , roheline bucktail kateks tumeroheline bucktail või tippet , kollane , punane roheline bucktail , kuldfaasani sulg , kateks bronze mallard.
pea : must

Tammertinsel . (autoriks player , mina olen veidi "kohendanud")

saba: valge nutria
keere : kuld
keha : fire orange antron
kurk : roosa ( pildil mingi tiimari suleke)
tiib: valge bucktail , hõbedane dubbing , lilla bucktail , must bucktail . ( võib olla kõrval teine versioon ilma lilla bucktailita )
pea: kuldne kuul.


Jõudu .
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Ja et asi oleks lõpuni selge..... Selle foorumi kasutajat AndriPro tunneb muu maailm kasutajana Laborant ( tenofoorum , perhokalastajat jne...)
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Aitäh Andri.

Siin eelmise retsepti tulemused. Konksud siin pildil #1 ja 2. Eks tuleb siin eestis ära proovida ja v-o läheb ka kaugemal vaja....
Pilt
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Kuna väike lootus on ka, et sel kevadel merest püüda saab, seega paar tuusti ka meriforellile. Eks näis, kas läheb lennukale lipsu otsa või landi ette teaseriks. Streameri konksud #6, vasakul Grey Fredi ja paremal Polar Magnuse jäljendused mõningate mööndustega:
Pilt

Pärast panen paar pilti teistest tuusidest, mis nädala sees sai tehtud.
Vasta