Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Nojaa .... Jarlo... ega ei ole ju.. See päikesepaiste putuk on kuldsel konksul , kui vesi väga selge on võib mustadi striimeri konks olla. Sompus ilma putuk seotakse ka kuldsele konksule. Mustale konksule võib siduda kuldse kehaga , tiib kollane /must. Kuldne konks (või see mustadi pronksine) on see "võlusõna".
kivikas
Postitusi: 34
Liitunud: 11.03.2013, 18:06
Asukoht: tallinn

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas kivikas »

ma ei hakka rääkima, et nii peab olema aga...
jarlo-kui vestergaardi filmi (kahjuks ei suuda välja raalida, milline nendest 4-st see oli, äkki tuutu oskab täpselt öelda kui filmid läbi vaatab ;) ), aga ühes nendes videotest räägib see punka peaga noormees välja magnus'te saladuse. see olevat selles et:
häkkel keeratakse peale viimast tiiru kerel pealtpoolt üle silmade kinnituse ette ja lukustatakse mõne 8-kujulise (nii nagu silmi seotakse) sidumisega ja siis keeratakse häkli ots jälle taha ning tehakse jällegi 8-kujuliselt pea ning lõpetatakse sidumine whipfinishiga konksu silma taga.
Nii pidi saama õige magnuse. Ja siis veel see, et magnusel suht kõvasti välja harjatud kere võiks olla- ikkagi krevetti (minu arust) imiteeriv sööt peaks olema. Kahjuks Wideopen-i lehel t ma käppelt lapates magnust ei leidnud aga mõned merikasöödad küll.
Kui huvi on ,siis link:
http://www.wideopen.dk/info/Sea_Trout_S ... 113l2.aspx
Edu!
Kes korrakski on keskpärasuse pulgakommi limpsinud, see imeb kogu järgneva elu...
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas vii »

Andri ja teised targad, paluks öelda millal püütakse sellise putukaga http://www.tightline.ee/vi-idoc_edit+i10215681. Ise arvan kusagil kevade lõpp ja suve allgul (mai2, juuni).
kivikas
Postitusi: 34
Liitunud: 11.03.2013, 18:06
Asukoht: tallinn

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas kivikas »

oma kahvatutest kogemustest lisaksin veel, et kui söötasid seod pikemaks kui kaheks-kolmeks käiguks, siis võiksid kasutada sw konksusid. minu söödakarp näitab, et "pruunid" konksud on isegi märja meres käinud söödaga kokkupuutumise järel roostes; "mustad" peavad pisut paremini vastu aga samuti mitte üle hooaja- aru saad sellest, et näpu vahel konksu ära murda saad põlvest.
igaks petteks panen veel teise lingi kah sealt wideopen'i saidilt- seal puha kuulsad merikasöödad...
http://www.wideopen.dk/info/Sea_Trout_S ... 115l2.aspx
muidugi leiab sellelt saidilt "fishingtips" lingi alt veel hulga vestergaardi (hetkel minu arust parima teostuse- ja enim vaeva nähtud kaameratööga, filmid. isegi minu jaoks üllatavaid momente oli.) filmides kasutatud söötasid ja mulle nad meeldivad- eriti Öölandi söödad.
Kes korrakski on keskpärasuse pulgakommi limpsinud, see imeb kogu järgneva elu...
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Härrased, tõsi ta on et pole jõudnud endale koju tarida kõigi siinkandis käibel olevate putukate sidumiseks vajaminevat varustust ja nagu tõenäoliselt ei jõuagi... Eks kõik võtab aega ja senikaua kui ei ole seda taset saavutanud, tuleb võtta risk et kala ei saa... Kuldset ja pronksist vajaminevas suuruses konksu praegu võtta polnud, seega läks mustale. Äkki jõuab vete langemise ajaks hankida ka kuldsed ja kui ei jõua, proovin mustal konksul.

Mis merika tuuste puudutab, siis neid proovisin üldse esimest korda siduda. Kivikas, eesmärk oli hetkel lihtsalt proovida midagi, mille annab vajadusel landi ette siduda. Sel kevadel pole aega merikasöötadele keskenduda, küll tulevikus jõuab. Aga need filmid on plaanis läbi vaadata mingi hetk, on ka varasemalt neid hea sõnaga meenutatud.
kivikas
Postitusi: 34
Liitunud: 11.03.2013, 18:06
Asukoht: tallinn

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas kivikas »

otsisin siis ka oma söödakarbist mõned "tuustid" välja, millega plaan sel kevadel merikat noolida.
Pilt
STMinky_Grey
Pilt
STMinky_Black
Pilt
Kilohaili_Blue
Kes korrakski on keskpärasuse pulgakommi limpsinud, see imeb kogu järgneva elu...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Vii , võtame pulke kaupa..... kurk -madalatele selgetele vetele , keha sinna samma kanti , sabaalune samuti madalatele selgetele vetele , tiib puhas päikesepaiste tiib...keere kuld , meil kõlbab kuld suvi läbi , põhjas ilmub neid kuldseid keermeid juuli algul. Kõige kindlam on , et hoia karbis ja aeg - ajalt lipsu otsa. Jutt on jutt , millal miski asi tegelikult toimib saab teada ainult püüdmisega.
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas vii »

AndriPro kirjutas:Vii , võtame pulke kaupa..... kurk -madalatele selgetele vetele , keha sinna samma kanti , sabaalune samuti madalatele selgetele vetele , tiib puhas päikesepaiste tiib...keere kuld , meil kõlbab kuld suvi läbi , põhjas ilmub neid kuldseid keermeid juuli algul. Kõige kindlam on , et hoia karbis ja aeg - ajalt lipsu otsa. Jutt on jutt , millal miski asi tegelikult toimib saab teada ainult püüdmisega.
Tänud!!!, kahjuks pean ostma selliseid putikuid poest. Parema meelega ostaks teilt(sinult) aga kuna ei müüda siis pean poest ostma. Kui putikule kala meeldima hakab ja koos otsustavad uttu tõmmata, siis tean, et tegia on oma nutsu kätte saanud. Muidugi läheb veel kaua aega kui ise hakkan siduma, jaaaah kui taevataat veel mulle elupäevi annab.
kivikas
Postitusi: 34
Liitunud: 11.03.2013, 18:06
Asukoht: tallinn

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas kivikas »

no ja kui juba sai hoog sisse lükatud, siis mõned söödad veel karbist, millega algaval hooajal katsetama lähen. on kevadisi kui südasuviseid nagu altpoolt näha saab.

Minky mulletG
Pilt

Silk
Pilt

Bloody Butcher variant
Pilt

Alexandra variant
Pilt

Ritsikas
Pilt
Kes korrakski on keskpärasuse pulgakommi limpsinud, see imeb kogu järgneva elu...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Kivikal täitsa asjalikud söödad.... see haili , krt küll , viimase peal.... Silk. Ole hea , pane selle silgu retsept siia, on niisugune tunne , et Koiva tõugjastel hakkas sülg jooksma.... Nojaa jätka samas vaimus , too aga oma söödad lagedale....muidu ainult üks lõheputuka pudru....
Vasta