Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Ridvad, rullid, nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Olen nähtavasti jõudnud sellesse ikka , kus peab enda eest hoolt kandma ja dieeti pidama....... Lendõngitsejad ütlevad , et bambusedieet.....
Seoses sellega on Hans Pöögelmanni nim. Kahro Lauawabrik (aadress -minu tagahoovis)lisaks palkhoonetele ja saematerjalidele hakanud tasapisi tegelema ka puust lendõnge ritvadega.Esimene ritv perfomance-sarjast Sision on kokku liimitud , ootab testimist ja lakkimist.

Teine ritv on ka testimisel #5 Wulff . Õigemini , räägitakse , et algupärand on ikkagi Sharpes of Aberdeeni Midge.

Kolmanda , #8 Golden Compac`i koopia, pilt on seal putukate osas , tapetud forelli all.
Manused
P4190480.JPG
P4190480.JPG (45.71 KiB) Vaadatud 50276 korda
P3270465.JPG
P3270465.JPG (32.7 KiB) Vaadatud 50276 korda
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Sellest perfomance - Sisionist pikemalt. Lugesin kusagilt teooriat , et õige pinnakabambus on 9`6" pikk. Tekkiski mõte , et ok , proovin järgi. Muretsesin turult Sharpes`i "Scottie" plangud (armetus olukorras) , rõngad, käepide , rullisadul on Lefti Kreh`i vabrikust.Nüüd on saanud jupp aega mässata , tulemus hakkab juba paistma. Käepidet venitasin natu pikemaks , see peaks andma võimaluse kasutada veidi kergemat rulli. Normaalne ridva - rulli kaalusuhe bambusel on 1 : 1,5.Kuna ritv kaalub 230 grammi oleks vaja kergemat rulli. Selle käepideme venitusega olen saanud nii kaugele , et võib kasutada ridvaga üherasket rulli.
Kui testitud saab , eks siis kirjutan , kuidas tunne oli.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kohale jõudis valitud #6 Rio trout LT ja ritv sai ära testitud. Tegemist on kõige ehtsama speyridvaga lõhepüügiks. 12-jalase #8 Zpey kahekälise asemel on paras minna selle #6 bambuga.Ja heidab , mis jäle , 15-20m on ainult väike käeliigutus.Kui õige raskusega rulli saan jätan ühekäeliseks , kui ei leia , tuieb butt`i asemele teine käepide ja saabki kahekäeline # 6 .Poolekilone forell ei tundunud isegi viidikana , vaid midagi veel vähemat. Ja nii ma siis kratsin kukalt , et pinnakabambut oleks ikkagi vaja. :roll:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Mul on seina äärde jäänud #4 8 - jalane ATOM - i komplekt , ilma nöörita . Äkki keegi soovib . Kui hind üldse on , siis sümboolne.
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ahti28 »

Soovin.Astun esimesi samme,aeg on Intro pealt üle minna Atomile.:)Kui jälle üleminekuaeg käes,saab pärandada järgmisele soovijale.Intro ka teise ringi ritv.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Mis klassi Intro sul on ? Mõni mees siit foorumist hakkaks kohe kõrvu kikki ajama.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Aadress kuhu toimetada pane mulle sõnumina või [email protected].
ahti28
Postitusi: 83
Liitunud: 30.04.2012, 22:07

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas ahti28 »

Intro on 5 klass.Panin meili kontaktidega teele.Mis nöör Atomiga komplektis oli?
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tarvo »

ninii...kui nüüd üks #5 intro peaks üle jääma, siis algajana oleks sellest küll väga huvitatud :)
ahti28, äkki annad oma kontakti või võtad minuga ise PS või e-maili teel ühendust.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eile jõe ääres sai proovitud ritva Salmo Diamond Sky Fly #5-6. Hind poes 30€ ümber. T.H-l oli komplekt Rio Gold #6 nööri ja Scierra kassetrulliga. Kui keegi tahab alustuseks (või muidu) proovida , siis see ritv ja Rio Gold nöör sobivad ideaalselt , tähelepanu tuleb pöörata rullile , see peab olema piisavalt raske (mida Scierra kassetikas ka on).Ja saabki odavast ridvast komplekti , millega meie jõgedel võib vabalt püüda.Võrdluseks hoidsime T.H-ga vahepeal käes Scott`i F-sarja #4 ritva.
Vasta