Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

Erapooletus ongi see, kui ma ei ütle endale kus käsi peab olema vaid tean kus ta võiks olla, kui kõik komponendid on omavahel õiges suhtes.
Olles komplekteerinud teadlikult eeldatavad komponendid, lähen ma püüdma ja vaatan kus käsi on. Pärast seda püüan teha vajalikud korrektuurid, kui on vaja. :)
Kui ma siin pean meeletult rabelema sellise võitlusega, et lihtsalt oma kogemusi väljendada, ja kus esimeste väidete peale lendab mitu alusetut vastulauset, siis ei aitaks ka jämmile tulek miskit, sest siin on tegu kinnisideedes, kus puudub kaasamõtlemine ja arendav mõtteviis. Lisaks, on tunduvalt arukam juba nüüd endale õigemad ja lihtsamad põhitõed/moodused selgeks teha, kui et oodata jämmi, et siis seal vaidlusi tekitada. Jämmini jääks palju püügikordi, kus oleks vajalik juba sobiva komplektiga püüda. Jämmil antagu edasi vaid häid mõtteid ja kogemusi heast tahtets, mitte minna sinna kõvahäälseid kuulama.
Ma ei olnud sellist suhtumist ära teeninud vaid ootasin kaasamõtlemist!
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Mind võite aidata sellega, et rehkendage mulle loogiline rulli kaal välja.
ridvad 1. #5 9jalga, ridva deklareeritud kaal 105gr
2. #5 9jalga, ridva deklareeritud kaal 83gr
nöör näiteks #5 rio gold, mis peaks veits ülekaaluline olema

ma ei saa kahjuks oma kogemustele toetuda, mul pole neid, kavatsen osta ridva(d) ja rulli ilma proovimatta.

Igavusest võiks pakkuda ka seda, et kas #8 9,6jalane 115gr sobib kokku 212gr rulliga+´#8 rio gold.
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

sepaonu kirjutas:Mind võite aidata sellega, et rehkendage mulle loogiline rulli kaal välja.
ridvad 1. #5 9jalga, ridva deklareeritud kaal 105gr
2. #5 9jalga, ridva deklareeritud kaal 83gr
nöör näiteks #5 rio gold, mis peaks veits ülekaaluline olema

ma ei saa kahjuks oma kogemustele toetuda, mul pole neid, kavatsen osta ridva(d) ja rulli ilma proovimatta.

Igavusest võiks pakkuda ka seda, et kas #8 9,6jalane 115gr sobib kokku 212gr rulliga+´#8 rio gold.
Pakun orienteeruvad variandid.
Lisan veel. et rio goldi tervik kaalu ma ei tea, nad pakuvad ühiku kaalu, kuid see pole see kaal, mida vaja on. Oletan seda olevat umbes 26g. Kui see on Sul olemas, siis pane kaalule ja saad täpsemalt teada.

1.#5 9jalga, 105g 105x1,5=157,5gr. koos nööri ja alusnööriga rulli kaal, sellest 157,5-26g (oletatav nööri kaal)=131,5gr. (võiks olla ligikaudne rulli kaal)

2.#5 9jalga, 83g 83x1,5=124,5gr. koos nööri ja alusnööriga rulli kaal, sellest 124,5-26g (oletatav nööri kaal)=98,5gr. (võiks olla ligikaudne rulli kaal)

3#8 9,6jalga, 115g 115x1,5=172,5gr. koos nööri ja alusnööriga rulli kaal, sellest 172,5-30g (oletatav nööri kaal)=152,5gr. (võiks olla ligikaudne rulli kaal) Sinul on 212gr.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Madis , nüüd paistab , et lugeda me juba oskame.... puudub veel kaasamõtlemine ja arendav mõtteviis..... Ja jämmi kohta veel pikk jutt... huvitav ...ma ei ole sind ühelgi jämmil veel näinud , kust sa tead mis ja kuidas.

Birgit , nende ritvade ja nööridega tegeledes mõtlen , et õpin koguaeg midagi.... aga tegelikult saan ainult teada seda , kui paljust ma veel mitte s....gi ei tea ( Murphy saadanas vist jälle mängus).
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Nii ... seekord sai ritvade - rullide tasakaalustamise osa üpris pikalt , selgelt lahti räägitud. Kõik punktid ja valemid ilusti kirjas........ Mõtlesin , et siia lõppu sobiks jutt nendest faktoritest , mis kõik need punktid ja valemid pea peale keeravad...... see jutt saaks kindlasti pikem kui kaalustamise jutt , sest ei ole ette näidata punkte ega valemeid ega ..... mittemidagi tegelikult.Ühesõnaga see jutt jääb praegu ära .... ehk mõni teine kord.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Need vaese mehe bambused elasid testimise üle . Kogu pingutuse juures õnnestus murda üks liitetoru. Sellise murdmise juures oleks tegelikult jagu saanud millest iganes. Nii nagu sai tehtud nad #4 nöörile , nii nad ka olid.
Manused
P4110136.JPG
P4110137.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Sai veel nööre vihistatud .... targem oleks neid vaese mehe bambuseid ikkagi rolls-royce -deks hakata nimetama. Rahulikud , sujuva heitega .... niisugused mõnulemise ridvad.Kuna testid andsid tulemuse "toimib" , pühkisin laua suuremast prahist puhtaks , sättisin vajalikud tööriistad valmis ......ja nüüd on paar päeva ridvategemise kõige mõnusam aeg.....kuklakratsimise aeg.
Manused
P4110138.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Meie pool juba jämmitakse ...... Talvine näputöö sai välja tõstetud ja ära proovitud... Nagu alati on puudu .... paar rulli võiks olla ja paar-kolm nööri. Siis võiks juba pea-aegu , et kalal hakata käima , kui veel kusagilt putukad saaks :oops:

Villule suured tänud .

Vabariigi hetkel kõvemale ridvalõhkujale suured tänud .
Manused
P4150137.JPG
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Oskab keegi seletada, et kas ja mis vahe on lendõnge põhjanööril vs spinningupüügil kasutatavatel nööridel..... Ehk minu küsimus on, et kas bäkinguna võiks kasutada ka spinnadele mõeldud nööre? :roll:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Kui sul on vabrikuaasadega nöör , ära pane . Kui aga see vana tüüpi , millele ise aasad paned , siis on kama kaks.
Vasta