Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Puutöökojas käib ridvaparandamine......Üks Nite tipp pildil , omanik saab imetleda. :) Viimane puuduolev rõngas peaks sel nädalal soomest kohale jõudma (õigete mõõtudega rõngas)
Manused
P4220139.JPG
Viimati muutis AndriPro, 22.04.2013, 19:28, muudetud 1 kord kokku.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Aga endale .....vot endale tuleb Edwards Nr.42 Quadro. Seekord vestan ridva välja noaga , kerge lihv ....ja peakski hea olema. Kuna oli kole tahtmine höövel noaga asendada , ei lubanud seekord omaloomingut , ritv saab täpselt Edwardsi mõõtudega. Peale selle on töös veel kaks kuuekandilist , aga need on alles tuima töö järgus.
Manused
P4220137.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Elutempo läks vahepeal kiireks . Aga täna sai juba ritvade poole vaadata jälle . Panin Nite viimase rõnga vurri ja peale krt teab mis väntsutusi liimisin ühtedele toorikutele peale " firmamärgi". Esimene ritv seeriast " rod to hell " . :roll: Ei tea , kas on õige sõnastus? Malli võtsin Chris Rea kunagisest laulukesest http://www.youtube.com/watch?v=1EBw_da7BZk
Manused
P5060043.JPG
P5060045.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ma siin mõtlesin ..... et kas teha roosa ritv ja kirsipunased sidemed ... :roll: või kirsipunane ritv roosade sidemetega. Teisel versioonil peaks sidemetele tegema mingist kolmandast :roll: X värvist kontuurid..... Käepide kork , siidisele käele.... rull võiks olla roosa puhul kirsipunane, kirsipunase puhul roosa..... liited ikkagi hõbe , rullisadul hõbe , veel kuhugi hõbedat ...... nt. sidemetele kontuuriks... Ja Driggsi mõõdud tuleb klambriga seinale kinnitada .... 7`2" # 4 , töö käigus ehk pisut painet tipu poole nihutada. 8-) Nii või ?
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

minult paluti teha spinningule uued mähised. Kangapoest sain sarnase metallniidid. Olin sunnitud terve komplekti ostma, mis maksis üle 18 euri :D
Manused
04232013_54.jpg
tarvo
Site Admin
Postitusi: 118
Liitunud: 12.04.2012, 22:32
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tarvo »

AndriPro kirjutas:Ma siin mõtlesin ..... et kas teha roosa ritv ja kirsipunased sidemed ... :roll: või kirsipunane ritv roosade sidemetega. Teisel versioonil peaks sidemetele tegema mingist kolmandast :roll: X värvist kontuurid..... Käepide kork , siidisele käele.... rull võiks olla roosa puhul kirsipunane, kirsipunase puhul roosa..... liited ikkagi hõbe , rullisadul hõbe , veel kuhugi hõbedat ...... nt. sidemetele kontuuriks... Ja Driggsi mõõdud tuleb klambriga seinale kinnitada .... 7`2" # 4 , töö käigus ehk pisut painet tipu poole nihutada. 8-) Nii või ?
Just täpselt nii kõlakski hästi. Bambu puhul #4 olekski täitsa paras. Roosa-kirsipunase valikus usaldaks kunstniku nägemust :) Roosa-punane nöör peaks ka täirsa saadaval olema :D
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

:roll: Nonii , värvid ja klassid oleks nagu paigas ..... aga , Tarvo , ühte mõõtu on vaja..... Juhtrõnga õiget kohta oleks vaja teada.

Muidu on töölaual valmis saamas üks järjekordne "paindeotsing" .

Ja veel on üks õnnetu bambu , mille tegemisel on meister eksinud. Sain selle odavalt endale , kuna tipp murdus kogu aeg. Murdus ka minu käes , tegin uue tipu , murdus uuesti , lasin teha tipu , murdus samuti. Tegin uued rehkendused ja uue tipu .... tipp jäi pidama , murdus liide. Nädala alguses hakkan koos ühe rauatöömehega uusi liiteid tegema....Kui pidama jäävad , tuleb nende vabrikuliidete kasutamine ära lõpetada.
Manused
uus  paindeotsing
uus paindeotsing
õnnetu bambu
õnnetu bambu
õnnetu bambu
õnnetu bambu
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eile õhtul sai tüveosa toorik valmis.... Võtsin Orvis Battenkill`i 7,5 jalase 6wt mõõdud ..... krt 7,5 on pikk , rehkendasin 7-jalase peale ümber . Siis rehkendasin kuuekandilise mõõdud Q mõõtude peale . Võtsin selle rehkenduste lehe ja lasin klambripüstoliga töökoja seina peale .....töölauast veidi kaugemale. Nuga ja veidi liivapaberit ja läks lahti ..... vahepeal , kui suitsu teen, käin neid Battenkilli mõõte vaatamas , püüan ära arvata , mida see mees mõtles , kes selle Battenkill`i valmis tegi.Nihkatsit eriti ei kasuta .... painutad toorikut .... No kas on kuues klass ? ... On ikka , no mis ta ei ole... :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Jäin täna õhtul töökojas mõtlema..... et krt , roosale bambule sai käepide valge veini korkidest ..... krt , oleks pidanud ikka roosa veini korgid võtma :lol:
Manused
P5210044.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Ridvatöökojast siis kuulõpu aruanne..... 3 ritva päris valmis , ülejäänutel tulemas üks suuremat sorti rõngaste kudumine , käepidemete ja rullisadulate liimimine...
Manused
P5310037.JPG
P5310038.JPG
P5310040.JPG
Vasta