Putukad 2013 hooajaks

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Istusin sidumispingi taga , suitsetasin ja mõtlesin neid maailma asju....
Manused
P6290040.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Nendega tuli täna ilusaid purjeuimelisi ....täpilise purjega ja ilma täppideta.....
Manused
P7080074.JPG
Birgit
Postitusi: 311
Liitunud: 19.04.2012, 10:06
Asukoht: Harju-Raplamaa

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Birgit »

Madis, näitasid mulle oma haugiputukat (see krohvilabidast lõigatud/voolitud) palun ütle, mis mõõtudes selle esiotsa tegid või mis mõõtu oleks hea kasutada + konksu suurus. Pilt ei teeks ka paha. Karjääri haugid on mõned nädalad rahu saanud, tahaks kiusama minna.
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas madis0566 »

Birgit kirjutas:Madis, näitasid mulle oma haugiputukat (see krohvilabidast lõigatud/voolitud) palun ütle, mis mõõtudes selle esiotsa tegid või mis mõõtu oleks hea kasutada + konksu suurus. Pilt ei teeks ka paha. Karjääri haugid on mõned nädalad rahu saanud, tahaks kiusama minna.
Tere Pirgit!
Pean tunnistama, et valemit minul pole, lihtsalt kõik vajalikud vidinad peavad konksule ära mahtuma ja siis see moodustis peaks ka veel ujuv olema. :D Kasutan konksudeks näiteks Partridge CS45 Ad Swier Absolute, Partridge CS43BN Ad Swier Pike Black Nickel või siis ratsin ise mõne speykonksu ää. Konks peaks olema siiski peenemast traadist e. kergem, sest siis ei pea v.plasti punn nii suur olema ja kergem putukas mulistab veepinnal kergusega. V.plast keha suurus sõltub konksu pikkusest ja kaalust. On hädavajalik, et peale kunstipärast meikimist, tuleb keha katta epoga, et keha ei vettiks, ja panna pöörlema. Kohe kui putik on pandud pöörlema, tuleb tulemasina leegiga teda soojendada, kuni epo hakkab voolama ja pind muutub peegliks. Selline tegevus väljutab ka õhumullid. Õhumulle saab eemaldada ka peale puhumisega, kuid kuumutamine on parem. NB! Epo ei tohi minna keema! Silma poole peaks jätma 3-4mm säärt, et saaks viimases etapis 0,4-0,5mm tamiilist rohukaitse teised otsad kinnitada. Rohukaitse esimesed otsad tuleb enne saba ehitust konksu tagaosale siduda ja siis alles seod karvad, suled jne. Mul oli plaan võtta jämmile erinevates staadiumites popperid kaasa, kuid unustasin maha. Nüüd juba on see aeg käes, kus popperitega püügist võid saada suurima gaifi. Kodus on mul nendest staadiumitest pildid olemas. Töölt leidsin ainult selle algusjärgu ja ühe valmis putuka pildi. Lisan ehk koju jõudes veel pilte.
seis enne epoga katmist
seis enne epoga katmist
,
üks valmis putukas
üks valmis putukas
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Täna tuleb minna vaatama , mis need "suuremat sorti särjed" teevad .... äkki mõni tahab minu mudlerit ;)
Manused
P7130074.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Mõtlesin , et sellise kuumaga peaksid ahvenad jõe peal kolamise ära lõpetama ja võrendikku kogunema.... Mudler ahvenale ....egas seal mida erilist ei olegi , emasfaasanist saba ja tiib , tiiba olen lisanud mõne punase ja kingfisher sinise karva. Teine putuk jäi silma Tarvo karbis , no hakkan seda siin ka leotama , näis , kes huvi tunneb....
Manused
P7140072.JPG
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

:shock: Vaatan ja mõtlen.....mis krdi sitikad need on? .... Äkki peaks mõne endale ka tegema? :roll: http://www.osta.ee/lendonge-putukad-40t ... 45671.html
Mikk

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Mikk »

Sooviks veidi nõu! Plaan sügisel lõhepüük ära proovida! Kogemus selle kalaga lennukaga "0". Teoorias tugev nagu iga algaja, vaja oleks veidigi suunavat nõu. Tean, et putukaid lõhepüügiks on lõputult ning erinevatel jõgedel, erinevates oludes, töötavad ka erinevad putukad. Olen siin teemadel ikka silma peal hoidnud, aga küsiks veidi konkreetsemalt. Püüaks lõhe just Selja ja Purtse jões ning pigem enne keeldu . Oskab keegi soovitada, milliseid putukaid peaks siduma. Võtame alguses näiteks Top 10 :) Et asi mingitesse piiridesse siiski jääks! See ,kuidas nad välja kukuvad, on iseasi, aga kui juba harjutamiseks läheb, võiks saada mõned pildid ja retseptid näiteks Purtse jõel püüdmiseks? Tänud!!
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas Jarlo »

Mikk kirjutas:Sooviks veidi nõu! Plaan sügisel lõhepüük ära proovida! Kogemus selle kalaga lennukaga "0". Teoorias tugev nagu iga algaja, vaja oleks veidigi suunavat nõu. Tean, et putukaid lõhepüügiks on lõputult ning erinevatel jõgedel, erinevates oludes, töötavad ka erinevad putukad. Olen siin teemadel ikka silma peal hoidnud, aga küsiks veidi konkreetsemalt. Püüaks lõhe just Selja ja Purtse jões ning pigem enne keeldu . Oskab keegi soovitada, milliseid putukaid peaks siduma. Võtame alguses näiteks Top 10 :) Et asi mingitesse piiridesse siiski jääks! See ,kuidas nad välja kukuvad, on iseasi, aga kui juba harjutamiseks läheb, võiks saada mõned pildid ja retseptid näiteks Purtse jõel püüdmiseks? Tänud!!
Mikk, esialgu oleks abiks jäi vaadata varasemate hooaegade putukateemad. Seal on juba vihjed palju. Aga kui mingit konkreetsemat vihjet saada tahad, siis tuleb sul nt Herr Ridvameistrit pigistada :)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Putukad 2013 hooajaks

Postitus Postitas AndriPro »

Mikk juhatab jutu teemasse , mis on kui lõpmatu soo..... võimalusi spekuleerida ja muidu tarka juttu ajada on lõpmatult. :shock: ...ja sel aastal juba pooles juulis. Jõed on küll ette antud , aga mis olud on sinu soovitud ajal .... on veel suur suvi , või juba lumi maas? Kas jõgi on mingi nire , või on tulvad? Konkreetse päeva ilmast on vaja ka üht -teist teada. Ja see unistuste TOP 10.... :lol: :lol: :lol: ..... Neid top 10-neid saaks siduda täpselt niipalju , kui viitsid ja tahad. Ja iga mees võiks siduda endale veel personaalse top 10-ne.
Olen seda teemat ajanud juba nii mõnegi aasta ..... Ja mida ma olen teada saanud ? Vist ainult seda , kui vähe ma asjast tegelikult tean. Meil püütakse putukaga nii vähe , et mingeid üldistusi pole isegi mõtet proovida teha.
Mida siis soovitada .... :roll: Seo üks karbitäis valmis , et jõe ääres oleks võimalus valida. Igal juhul jõudu...
Vasta