Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Täna hommikul sai pisut kunstiga tegeletud ....kohale jõudis järgmine noa näidis. Sellise fileerimisnoaga sobiks komplekti niisugune ritv , millega püütud kala kõige rohkem söögiks läheb. Ritv , nuga ...ja võib-olla ka nui. Niisugune C&R komplekt :lol: :lol: :lol: (püüa kala ja vabasta ta maistest vaevadest) Minu puhul oleks selleks ridvaks päris kindlasti #4 8-jalane.
Manused
P8180002.JPG
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

Sellest nuiast ei arva ma midagi (lihtsalt ei ole saand sellist kala keda saaks nüpeltada ilma et mööda ei paneks) aga terariist meeldib küll. Hakka või uut ritva tellima
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Eks see nui olegi rohkem niisugune atribuutika , palju seda vaja läheb , või kasutad.Või miks üldse arvatakse , et kõige humaansem on just kalale nuiaga pähe taguda?
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

Andri, see nui võiks äkki olla komplektis sellise ridvaga, mis klassilt mõni aste suurem ja tulemusliku püügi korral vajab ka pikema teraga fileerimisnuga :) ... sellisel juhul võib olla vajadust isegi nuiaga paar korda koputada :lol:
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Et peaks hakkama kahekäelist hööveldama? ..... :roll: #4 8-jalane tuleb ennem .Aamen.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

8-jalase #4 materjal hakkab vaikselt höövlini jõudma.....Ja nagu alati ...ikka testipilbas ka.Kujutage ette , võtan pilpa ja keeran selle jõuga sõlme. Aga kalal käies ritv murda pole mingi kunst.
Manused
P8210001.JPG
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Aga kalal käies ritv murda pole mingi kunst.
Tuleb kuidagi tuttav ette... :)
Aga pilti vaadates on ikka uskumatult vintske materjaliga tegu... aga nagu öeldakse... targem annab järele :lol:
vii
Postitusi: 307
Liitunud: 23.04.2012, 22:18
Asukoht: Paide linna vurle olen

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas vii »

Andri, kindlasti andsid mulle meelega ritva millel puidust käepide ja rulli kinnituseks lihtsalt tavalised rõngad. Märkasin seda alles kodu. Paar korda juba selle ritvaga kalal käind ja ledsin, et rullilukustiks sobivad ka rõngad ja ei pea olema käepide korgist. Puit on mõnusalt jahe. Enam ma ei kipu sinuga vaidlema.
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

No tegelikult oli nii.... et mul oli kaasas ka korgist käepidemega ritv . Nii igaks juhuks ... kui sa oleks Külmojal märganud ja korgist käepidet "jonnima" hakanud :oops:
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Hommikul helistas üks tuttav, küsis abi lennuka kohta. Mehed läksid kahekesi linnapeale ja ostsid mõlemad omale lennuka varustuse. Ritv, rull, backing, heitenöör, koonus, tippet ja paar putukat.
Asi läks maksma ca 70EUR eraldi ostes, mitte KIT. Aitasin kokku panna ja näitasin liigutuse ära. Sigahästi heidab ja lendab 70eurine komplekt :shock:
Sain lõpuks kinnitust, et minu ostetud komplektil on midagi paigast ära.
Koguaeg kahtlustasin nööri, haulida ei saanud kuna nöör ei jookse läbi rõngaste, õhus ebastabiilne, jube palju jõudu tahtis. Kellegilt nõu küsida nagu polnud, lihtsalt käisin kalal ja õppisin seda kehva nööri kuidagipidi ära heitma :D
Käisin siis ka täna Tartu Traperis, mingit Lineaffe vms jurakad nöörid olid -50%. 5WF oli otsas võtsin 5DT maksis 9 euri.
Heitmine nagu öö ja päev, nöör tulistab, sisse kerimisel jookseb läbi rõngaste null takistuseta, väga lõdva käega saab heita jne. Sigasuur vahe on ikka nööridel.
Komplektis olnud nöör on ikka väga kerge ja peenike, tundub olevat 3WF, mitte kuidagi ei laadinud sedda 5# latti ära. Seega tuleb üks 3# latt muretseda, paras kolmesega viidikat püüdmas käia :)
Huvitav mis imesid see RIO Gold siis veel teeb, kui see 9 eurine lineaffe lendab kui lind...
Vasta