Ridvad, rullid, nöörid...

Vasta
tuutu
Postitusi: 116
Liitunud: 13.08.2012, 15:38

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas tuutu »

Madis, proovi seda vana nööri määrida ka, selleks on olemas ju spets. asjad....ehk saad teda veel kasutada siiski.
Erinevatest kalastustehnikatest loodan enim õnnele...
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Sai see kasetohust käepide valmis ja immutatud ....

Aga muidu ... ühele ridvale nikerdan käepidet , teise ridva pilpad pressimises ja õgvendamises. Muidugi üritan "laipu" ka üles äratada , kui materjali leian.
Manused
P8260001.JPG
P8260004.JPG
P8260005.JPG
Jarlo
Postitusi: 356
Liitunud: 21.04.2012, 22:18

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Jarlo »

AndriPro kirjutas:Sai see kasetohust käepide valmis ja immutatud ....
See minu isiklik lemmik nii visuaalselt kui ka "toorena" käevahel mudides... ilus, väga ilus!
Madis
Postitusi: 551
Liitunud: 20.08.2013, 18:07
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas Madis »

Sigailus on see kasetohust käepide :shock:
sepaonu
Postitusi: 1487
Liitunud: 18.08.2012, 09:29
Asukoht: ingliste
Kontakt:

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas sepaonu »

Kivirägus kõndides leidsin sihkse toki, kohe mõtlesin, et üks sulbi külamees saeks ja viiliks ja hööveldaks ja teeks sellest iseloomuga asjanduse ;)
bamb.jpg
kõnnin kivirägus, prääksun flyclub.ee
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Saeks ja viiliks ja hööveldaks..... Kõigepealt tuleb ikka tuli teha ....siis veel fööniga karastada, see viilimine ja hööveldamine on juba rohkem niisugune kaubandusliku välimuse andmise teema.
Olen oma elus mõned palkhooned teinud , 44 tk , nii väiksema küla jagu.Tänapäeval räägitakse kvaliteedi puhul ikka sellest hööveldamisest ja lihvimisest ....Tegelikult on hoopiski tähtsam see , millal sae käima paned.
Mida päev edasi , seda rohkem näed , kuidas need kaks tööd on tegelikult sarnased. Kuidas keerata palk seinas õigeks , või pilbas ridvas , kust poolt töödelda ja kui palju, jne...jne. Võid teha ridva , mida peale liimimist enam töödelda ei saa , võid teha ridva , mille hööveldad mõõtu peale liimimist.... Aga algab kõik sellest , et tuleb tuli teha. ;)
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

Hommikul kell 6 krapsti püsti ja hööveldama.......
Lõunaks oli #4 8-jalase tüveosa valmis hööveldatud nagu nipsti.....

:roll: Siis pidasin plaane.... järgmisena siis 6`6" kuuekandilisena ......siis tuleb sarapuust lennuka ritv :) ..... ja siis peaks kohale jõudma Tonkini bambuse last , mis saama hakkab , kes seda teab.
Manused
P9010001.JPG
P9010003.JPG
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

Tere Andri!
Kus Sa Tonkinit tellisid???
Minu 3 tarniat ei vasta muud, kui pole, pole, pole...

Tervitades,
Madis
AndriPro
Postitusi: 3058
Liitunud: 19.04.2012, 07:35
Asukoht: Kahro küla mees olen.

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas AndriPro »

3 tarnijat ?... Me mõtleme vist erinevaid tonkineid. Seda tonkinit , mida mina tahan toob euroopasse üks mees ja jaotab seesama mees. Ise sinna "löögile" nagunii ei pääse. Nii et tuleb leida keegi , kes sealt tonkinit saab ja siis näputäie edasi müüb. Õnnestub niimoodi saada see bambus või ei , ei tea. Kuigi ... põhimõtteliselt on lepped nagu olemas.

Täna sai #4 8-jalase tipuosa ka valmis hööveldatud .... nüüd lasen paar päeva seista ...siis tuleb hakata "klaverit häälestama" :)
madis0566
Postitusi: 58
Liitunud: 27.04.2012, 13:17

Re: Ridvad , rullid , nöörid...

Postitus Postitas madis0566 »

Tonkin on Tonkin. Nagu Valge klaar on Valge klaar. Ebays on pakkumised, kuid need pole usaldusväärsed. Ehk ütled selle mehe nime ja kontaktid? Tonkin kasvab kahe kuuga 12 meetriseks ja ma olen ajanud seda taga juba üle poole aasta. Vähemalt kaks satsi oleks selle ajaga saanud kasvatada... oleks vaid tingimused vastavad :D
Lisan siia selgitava jutu bambustest. Võib tulla kasuks, kui mingit ritva on plaan soetada või teha:
The more I work with bamboo the more impressed I am by it because of it’s unique properties and characteristics. Bamboo cane truly is an amazing natural building material. It is resilient, tough, strong, flexible, malleable and very easy to work with. There are many varieties but only a handful are suitable in rod making. The One you will hear of most often is Tonkin cane named for it’s place of origin and prized for it’s size and long strait dense power fibers and long sections between nodes. Tonkin is the bamboo of choice for most rod makers. Other varieties of cane suitable for rod making are Mandake {meaning common bamboo } and Hadiku. Each possesses it’s own unique properties making it suitable for a specific type of rod or style of castingOn the left side is Mandake cane, in the middle Hadiku and on the right is Tonkin.
The easiest way to describe them would be fine, medium and coarse. You will notice the Mandake has many more small but heavily concentrated power fibers near the outside edge than both the Hadiku or Tonkin cane. This makes Mandake a good choice for a very ultra light weight rod. Depending on what type of rod you want to build, Tonkin may not necessarily always be the best choice. 
Japanese have used both Mandake and Hadiku cane in rod making for centuries built in the old Mandake style using whole one piece selected cane shoots in various diameters compared to the complex multi splined split cane tapered rods made around the world today.
Manused
vasakul Mandake, keskel Hadiku ja paremal Tonkin
vasakul Mandake, keskel Hadiku ja paremal Tonkin
SS cane 2.jpg
SS cane 2.jpg (7.8 KiB) Vaadatud 9658 korda
Vasta